معایب آریزو ۶

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

بررسی معایب آریزو ۶ یکی از بررسی‌های مهم در بین محصولات چینی می‌باشد که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. امروزه رشد سریع صنعت خودرو در کشور چین سبب شده تا بازارهای جهانی و بازار خودرو ایران سهم بالایی از محصولات این کشور را داشته باشند. از جمله کمپانی‌های خودروسازی چین که ارتباط نزدیکی با ایران دارد، چری است که توانسته محصولات خود را با همکاری شرکت مدیران خودرو در اختیار ایران قرار دهد. در این مقاله از سری مقالات مجله سوئیچ قصد داریم، این خودرو ‌چینی را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر شما هم نسبت به این موضوع کنجکاو هستید همراه ما باشید.

کیلومتر

معرفی آریزو ۶

در ابتدا قصد داریم به معرفی این سدان چینی بپردازیم که یکی از رقبای خودروهایی چون مزدا ۳، کیا سراتو، هیوندای النترا مونتاژ داخل است. آریزو ۶ نخستین بار در سال ۱۳۹۸ توانست بین محصولات کمپانی مدیران خودرو جای بگیرد. آریزو ۶ نسبت به یکی دیگر از محصولات کمپانی چری به نام آریزو ۵ امتیاز بالاتری کسب کرد. از جمله مشخصات فنی این خودرو می‌توان به حجم 1.5 لیتری پیشرانه توربوشارژ و همچنین گیربکس اتوماتیک CVT  اشاره داشت که دارای سیستم دیفرانسیل در قسمت جلوی خودرو است.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

 

معایب آریزو ۶

معایب آریزو ۶ از نظر مشخصات فنی

در ابتدا به بررسی معایب آریزو ۶ از نظر مشخصات فنی می‌پردازیم. متاسفانه برخورداری از پیشرانه توربوشارژ در کشور ایران و در بین رقبای مجهز به پیشرانه‌های تنفس طبیعی عیب محسوب می‌شود چرا که بسیاری از جایگاه‌های سوخت در ایران از امکاناتی نظیر بنزین سوپر برخوردار نیستند؛ اما این موضوع در بسیاری از کشورها از جمله کشور چین یکی از مزایا محسوب می‌شود زیرا خودروهایی که دارای حجم کم و توربو شارژ هستند معاف از پرداخت مالیات هستند.

یکی دیگر از معایب آریزو ۶ مربوط به سیستم ترمز این خودرو است همانطور که در قسمت قبل نیز به آن اشاره کردیم موتور این خودرو دارای حجم کم و نوع توربو شارژ است اما با این حال قادر است قدرت بالایی را تولید نماید. مشکلی که در این جا به وجود می‌آید، عدم توانایی کنترل این گشتاور و نیروی آریزو ۶  از طرف سیستم ترمز است و لازم بود کمپانی تولید کننده از سیستم ترمز قوی‌تری جهت استفاده در این خودرو بهره می‌گرفت. با توجه به این موضوع هم می‌توان گفت آریزو 6 دارای مشخصات فنی نسبتاً ضعیف‌تری نسبت به رقبای خود در این رده قیمتی است.

در حالت کلی می‌توان نتیجه گرفت آریزو ۶ در بخش مشخصات فنی نسبت به خودروهای سری قبل این کمپانی نتوانسته پیشرفت چشمگیری را تجربه نماید.

معایب آریزو ۶

بررسی معایب آریزو ۶ از نظر امکانات رفاهی و آپشن‌ها

معمولاً وقتی حرف از خودروهای کشور چین به میان می‌آید تمامی افراد انتظار دارند این خودرو نیز مانند سایر محصولات کشور چین مجهز به تعداد امکانات و آپشن‌های بالایی باشد اما خودرو آریزو ۶ در نسخه مونتاژ شده کشور ایران دچار حذف برخی از امکانات رفاهی شده است.

به همین علت است که در بخش قبل نیز اشاره کردیم، آریزو ۶ تفاوت چندانی با نسخه قبلی خود یعنی آریزو ۵ از نظر امکانات رفاهی و آپشن‌ها ندارد. از جمله امکانات که در این سدان  چینی حذف شده می‌توان به رادار نقطه کور، سیستم تهویه اتوماتیک و تنظیم صندلی سرنشینان جلو اشاره کرد. که این موضوع باعث ایجاد مسائلی در زمینه خرید و فروش رضایت بخش آریزو ۶ شده است .

معایب آریزو ۶

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

بررسی شرایط بازار

قیمت بالا، یکی دیگر از معایب آریزو ۶ است، مخصوصاً امروزه به علت افزایش نرخ ارز جهش قابل توجهی را تجربه کرده است؛ که در مقایسه با رقبای کره‌ای، این خودرو دارای قیمت نسبتاً بالایی می‌باشد. اغلب خریداران ترجیح می‌دهند به جای پرداخت این مبلغ در ازای خرید یک خودرو چینی خودروهای کره‌ای و یا ژاپنی را خریداری نمایند که بیشتر قابل اعتماد و اطمینان هستند.

از جمله خودروهایی که در این رده قیمتی قرار دارند می‌توان به هیوندای النترا مونتاژ شرکت کرمان موتور اشاره کرد که دارای مشخصات فنی بهتری نسبت به آریزو ۶ است.

مورد دیگر از معایب آریزو ۶، تفاوت قیمت ابلاغ شده کمپانی تولید کننده آن در ایران و قیمت بازار خودرو است؛ که این موضوع موجب سلب اعتماد مشتریان گردید. قیمتی که از سمت کمپانی مونتاژ کننده ابلاغ شد حدود 15 درصد نسبت به قیمت بازار بیشتر بود که این موضوع نشان می‌داد فردی که خودرو خود را از کمپانی تحویل می‌گیرد و در همان ابتدا دچار ۱۵ درصد ضرر می‌شود. مخصوصاً خودروهای چینی که دارای بازار دست دوم بسیار ضعیفی هستند در صورتی که مالک در فرصت کمی تصمیم به فروش خودرو خود را داشته باشد لازم است زیان بسیار بالایی را متحمل شود.

در همان ابتدا تعداد بالایی از این خودرو وارد بازار خودرو ایران شد و به علت تازه وارد بودن تعمیرگاه‌های زیادی نسبت به برطرف کردن مشکلات فنی آن آگاهی لازم را نداشتند و تنها مشکلات فنی، خدمات دوره‌ای و سرویس‌های آریزو ۶ از طرف نمایندگی‌های شرکت مدیران خودرو امکان پذیر بود و این مورد باعث تحمیل  چالش‌های بسیار بالایی برای مالکان آریزو ۶ می‌گردد.

یکی دیگر از معایب آریزو ۶ کمبود لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز است و در صورتی که مالک این سدان با مشکلی روبرو شود پیدا کردن قطعات و لوازم یدکی برای این خودرو کار بسیار دشواری خواهد بود.

بررسی امکانات ایمنی

اغلب خودروهای تولید کشور چین در تست‌های مربوط به تصادف مورد بررسی قرار نمی‌گیرند؛ از این رو نمی‌توان اطلاعات دقیقی در مورد امکانات ایمنی آن‌ها در دست داشت؛ اما خودرو چری آریزو ۶ دارای عملکرد مناسبی جهت دریافت مجوزهای تصادف بین الملل نبوده و به همین علت از نظر مشخصات فنی و کیفی حین تصادف دارای امتیاز پایینی است.

معایب آریزو ۶

طول عمر پایین در مقایسه با رقبا

آخرین مورد از معایب آریزو ۶ طول عمر کوتاه این خودرو نسبت به رقبای آن در برندهای مختلف است. همانطور که در قسمت‌های قبل نیز به آن اشاره کردیم، این خودرو دارای تعداد آپشن بسیار بالایی نبوده و تنها می‌توان آن را با خودروهای ایرانی مقایسه کرد؛ ولی یکی دیگر از معایب آریزو ۶ که  باعث می‌شود  امتیاز بسیار کمتری نسبت به رقبای خود کسب کند استفاده از قطعات کم کیفیت نسبت به سایر محصولات کشور چین است.

تعداد بسیار بالایی از مالکان این سدان می‌گویند در مدت بسیار کوتاهی پس از استفاده آن، قسمت‌های فنی این خودرو دچار ایراد شده و لازم است به صورت مداوم و طاقت فرسا از طرف نمایندگی‌ها مورد بررسی قرار گیرد. در قسمت قبل نیز اشاره کردیم که مراجعه به خدمات پس از فروش و نمایندگی‌های مدیران خودرو موضوع دردسرسازی برای مالکان است.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم علاوه بر معرفی به بررسی تمامی معایب مربوط به آریزو ۶ بپردازیم. با بررسی این مقاله متوجه شدیم آریزو 6 مجهز به پیشرانه توربو شارژ بوده که به علت عدم در دسترس بودن بنزین سوپر در ایران ممکن است مالک خود را با مشکلاتی روبرو کند، همچنین مورد دیگر در بخش معایب آریزو ۶ از نظر فنی عملکرد متوسط سیستم ترمز عقب است.

از جمله موارد دیگر به خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو یعنی کمپانی مونتاژ کننده این سدان چینی اشاره کردیم که عملکرد مطلوبی را از خود در چند سال اخیر به جای نگذاشته است.

در حالت کلی خرید آریزو ۶ می‌تواند چالش‌هایی برای مالک داشته باشد و در برخی از شرایط به وی مسائل مالی بالایی را تحمیل کند. از جمله گزینه‌هایی که می‌توان به عنوان جایگزین این سدان چینی معرفی کرد باید به مواردی چون مزدا ۳ صندوق‌دار کیا سراتو اشاره داشت. همچنین نسخه قبلی این خودرو یعنی آریزو ۵ را قادر هستید با تفاوت قیمت نسبتا بالایی خریداری نمایید که تنها در چند  آپشن تفاوت دارند.

بیشتر بخوانید

معایب جک j5

دلیل آسیب دیدن جلوبندی خودرو

مزایای سوزوکی گرند ویتارا 

معایب سوزوکی گرند ویتارا 

معایب بی ام و x3

مزایا بی ام و x3

مقالات مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
عارف
عارف
7 روز قبل

کاملآ مشخصه،کاملا مغرضانه نسبت به این خودرو برخوردکردید،مهندس آریزو6رو با ماشین ایرانی مقایسه میکنی،یک تایر این می ارزه به کل ماشین ایرانی،پول میگیرید چرت و پرت مینویسید،من خودم همه جوره ماشین کره ای و… داشتم،این ماشین حرف نداره،خواهشا قصه نگو،منطقی حرف بزن

محمد رحیمیان
ادمین
محمد رحیمیان(@castlevania)
5 روز قبل
پاسخ به  عارف

سلام وقت شما بخیر
سپاس از نظری که با ما به اشتراک گذاشتید
ببینید دوست گرامی چه در ابتدا و چه در طول مقاله ما عنوان کردیم که این خودرو را با چه مواردی مقایسه خواهیم کرد
و این مواردی که گفته شد نسبت به سایر رقبای هم رده و قیمتی که باید بابت این خودرو بپردازید بود

جدیدترین مقالات

کیلومتر