مزایا بی ام و x3

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

بی‌شک یکی از مهم‌ترین مزایا بی ام و x3 خود شرکت سازنده آن است. شرکت بی‌ام‌و جزء مشهورترین شرکت‌های خودروسازی جهان می‌باشد. اما وقتی سخن از بهینه‌سازی مصرف سوخت به میان می‌آید، دیگر همه نگاه‌ها فقط به‌سوی بی‌ام‌و خواهد چرخید. چراکه مصرف سوخت پایین موتورهای پرقدرت شرکت بی‌ام‌و جزء برترین ویژگی‌های همه خودروهای این شرکت به‌شمار می‌آید. البته احتمالاً این ویژگی در خودروهای مسافرت خانوادگی یا SUV پررنگ‌تر باشد و از برترین مزایا بی ام و x3 نیز به شمار آید.

نسل اول بی ام و x3 سال 2003 به بازار جهانی راه یافت. از آن هنگام تاکنون، مزایا بی ام و x3 با توجه به به‌روزرسانی‌های آن بیشتر شده است و نسخه‌های جدیدتری عرضه گردیده‌اند. در این مطلب ما به‌طور ویژه به بررسی مزایا بی ام و x3 مدل 2014 می‌پردازیم که در کشور ما بیشتر دیده می‌شود. البته بخش زیادی از موارد گفته‌شده درباره مزایا بی ام و x3 دراین مقاله، به‌طورکلی و برای همه مدل‌ها نیز صدق می‌کنند.

فضا و کیفیت کابین عالی

درست است که خودروهای SUV باید جادار باشند، اما هستند اس‌ یو‌ وی هایی که تنها نام اس یو وی را یدک می‌کشند یا آن‌هایی که از نظر فضا، فقط در حد معمولی عمل کرده‌اند. با این ‌حال، جادار بودن را می‌توان یکی از چشمگیرترین مزایا بی ام و x3 دانست. فضای داخل کابین این خودرو بسیار راحت و باز است و هیچ‌یک از سرنشینان هیچ مشکلی نخواهند داشت. هم سرنشینان جلو و هم عقب جای پا و سر کافی و شاید حتی بیش ‌از اندازه دارند.

در نظر گرفتن صندلی سوم میانی در عقب خودرو نیز از دیگر مزایا بی ام و x3 می‌باشد. این صندلی برای سرنشین پنجم در نظر گرفته‌شده است. البته در صورت نبود سرنشین پنجم، می‌توانید کاپ هولدر و زیرآرنجی آن را پایین بکشید و استفاده کنید. همچنین می‌توانید کلاً آن را بخوابانید و بارهای طویل خود را از صندوق‌عقب به قسمت سرنشینان عقب بیندازید تا به‌راحتی جا شوند.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

مزایا بی ام و x3

بله، درست متوجه شدید، تاشو بودن صندلی‌های عقب نیز از مزایا بی ام و x3 به‌شمار می‌رود که به افزایش حجم صندوق‌عقب در صورت نبود سرنشین عقب، کمک می‌کند. گرچه که فضای صندوق‌عقب به‌ خودی‌خود زیاد هست و در بیشتر مواقع نیازی به افزایش آن نخواهید داشت.

یکی از دیگر مزایا بی ام و x3 کیفیت متریال به‌کاررفته در کابین آن است. روکش صندلی‌ها همه چرم می‌باشد و پلاستیک به‌کاررفته در داشبورد و درب‌ها نیز از باکیفیت‌ترین‌ها است.

مزایا بی ام و x3

عملکرد و مصرف سوخت موتور مناسب

عملکرد و مصرف سوخت موتور از برجسته‌ترین مزایا بی ام و x3 است. این خودرو دارای یک پیشرانه چهار سیلندر توربو شارژ می‌باشد که البته با حجم‌های 2 و 3 لیتر در بازارهای جهانی عرضه‌شده است. اما حجم 2 لیتری در کشور ما عرضه و فروش بیشتر داشته است. نیروی این پیشرانه از طریق یک گیربکس 8 دنده‌اتومات هوشمند به هر دو محور آن روانه می‌شود. پیشرانه مذکور می‌تواند 242 اسب بخار قدرت تولید کند و گشتاور آن 350 نیوتن متر است که رقم شگفت‌انگیزی برای یک خودرو در این کلاس و رده می‌باشد. شتاب صفر تا صد 5/6 ثانیه نیز از دیگر مزایا بی ام و x3 است که برای یک خودروی اس یو وی واقعاً هم مزیت می‌باشد. همچنین حداکثر سرعت 230 کیلومتر بر ساعت، یکی دیگر از مزایا بی ام و x3 به شمار می‌آید.

اما داستان اینجا پایان نمی‌یابد. نمی‌شود سخن از مزایا بی ام و x3 به میان باشد و حرفی از مصرف سوخت عالی آن زده نشود. بی ام و x3 دارای مصرف سوخت ترکیبی 3/7 لیتر در صد کیلومتر می‌باشد که برای وزن 1720 کیلوگرمی آن فوق‌العاده است. البته این رقمی می‌باشد که به‌طور رسمی اعلام شده است و با افزایش سرنشینان و استهلاک خودرو در درازمدت، ممکن می‌باشد اندکی بیشتر شود. که البته در این صورت، باز هم به‌شدت راضی‌کننده خواهد بود.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

مزایا بی ام و x3

امکانات رفاهی پیشرفته

از دیگر مزایا بی ام و x3 که قابل‌چشم‌پوشی نیست، امکانات رفاهی بی‌شمار و کارآمد آن است. شاید همه مزایا بی ام و x3 از نظر امکانات رفاهی در این مطلب نگنجند. اما ما به ‌هر حال از برخی از آن‌ها نام خواهیم برد. تنها برخی از مزایا بی ام و x3 از دید امکانات رفاهی عبارتند از:

 • کروز کنترل هوشمند
 • کنترل ایستایی در سربالایی و سرعت در سرازیری
 • کنترل کشش و پایداری
 • اتو پارک
 • سنسور جلو و عقب
 • سنسور باران
 • رادار نقطه کور
 • رادار تصادف جلو
 • رادار تابلوخوان
 • دی لایت
 • اتولایت
 • مانیتور 8/8 اینچی
 • 16 بلندگوی سیستم پخش 600 واتی
 • نویگیشن
 • دوربین عقب، جانبی و 360
 • شش کیسه هوا
 • تهویه خودکار
 • شارژر وایرلس

درواقع شما با خرید این خودرو، بخش عظیمی از امکاناتی که برای خودروهای گران‌قیمت عرضه می‌شود را از آن خود کرده‌اید.

مزایا بی ام و x3

تجربه رانندگی بی‌مانند

یکی از مزایا بی ام و x3 که همه به آن اقرار می‌کنند، هندلینگ دل‌چسب آن است. با وجود سیستم‌های مکانیکی پیشرفته‌ای که در بی ام و x3 نصب شده‌اند، این خودرو در هیچ پیچی و هنگام هیچ چرخشی شما را شرمنده خودش نخواهد کرد. انگار که به زمین نیز چسبیده است و در هیچ سرعتی قصد بلند شدن هم ندارد. شتاب گیری خوب بی ام و x3 خیال راننده را کاملاً راحت می‌کند و جای هیچ ناراحتی باقی نمی‌گذارد.

اما راحتی راننده شرط است. یکی دیگر از مزایا بی ام و x3 تمرکز دوچندان بر احساس راحتی راننده هنگام رانندگی می‌باشد. نخستین نکته در این مورد، فرمان برقی بی ام و x3 است که هم در چهار جهت تنظیم می‌شود و هم گرم‌کن دارد. این فرمان چرمی به سرعت حساس است و جهت کنترل بهتر سیستم‌های خودرو، چند دکمه کنترلی هم روی آن گذاشته‌اند. مگر یک راننده دیگر از فرمانش چه می‌خواهد؟

از دیگر مزایا بی ام و x3 می‌توان به صندلی راننده 8 حالته آن که دارای تنظیم برقی گودی کمر است، اشاره کرد. این صندلی حتی حافظه هم دارد. مواردی چون: آینه عقب الکتروکرومیک و آینه جانبی برقی با گرم‌کن و حافظه بار نیز از دیگر مزایا بی ام و x3 هستند که هرگونه زحمتی را از دوش راننده برمی‌دارند.

مزایا بی ام و x3

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

فناوری‌های منحصربه‌فرد

یکی از مزایا بی ام و x3 برخی فناوری‌های منحصربه‌فرد آن است که به‌ندرت در خودروهای هم‌رده و هم‌کلاس می‌توان یافت. مانیتور بی ام و x3 به‌خوبی به اینترنت متصل و با آن هماهنگ‌سازی می‌شود. شما می‌توانید با این مانیتور، همه ‌کارهای روزمره که با رایانه یا گوشی انجام می‌دهید را انجام نمایید.

یکی دیگر از مزایا بی ام و x3 این است که وقتی آن را روی دنده‌عقب می‌گذارید، آینه‌های جانبی به‌طور خودکار رو به پایین می‌شوند و می‌توانید چرخ‌های عقبتان را ببینید. در نتیجه، هنگام پارک یا حتی دنده‌عقب رفتن، خیالتان راحت خواهد بود. ب

رخورداری از آپشن ترمز خودکار نیز یکی دیگر از مزایا بی ام و x3 است. این آپشن می‌تواند از وجود انسان‌ها و خودروها در جلوی خودرو آگاه شود و هنگام خطر فوراً ترمز را فعال کند.

جمع‌بندی

مزایا بی ام و x3 بی‌شمار هستند. بی ام و x3 یک خودرو مسافرتی یا SUV می‌باشد که به دلیل فضای زیاد کابین و عملکرد بهینه و عالی پیشرانه‌اش زبانزد شده است. همچنین امکانات رفاهی این خودرو آن‌قدر زیاد هستند که نمی‌توان آن‌ها را جزء مزایا بی ام و x3 به شمار نیاورد. درواقع بی ام و x3 یکی از کامل‌ترین مجموعه امکانات رفاهی را دارد. هندلینگ فوق‌العاده نیز از دیگر مزیت‌های این خودرو است که در کنار صندلی راحت و فول آپشن با ارگونومی عالی برای راننده، می‌تواند حسی شگفت‌انگیز در او ایجاد کند. این موارد هستند که توانسته‌اند چنین بازار خوبی برای بی ام و x3 چه در ایران و چه در سطح جهانی به دست آورند.

بیشتر بخوانید

معایب جک j5

مزایای جک s5

معایب دیگنیتی پرایم

مراکز خلوت تعویض پلاک تهران

تعویض پلاک میثم

بازار دست دوم خودرو خارجی

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیلومتر