پیگیری پلاک خودرو سایپا، یکی از مواردی است؛ که احتمالاً خریداران خودرو از شرکت سایپا با آن مواجه خواهند شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم، سوالاتی که در روند پیگیری پلاک خودرو سایپا ممکن است خریداران را با چالش‌های روبرو سازد را مورد بررسی قرار داده و به آن‌ها پاسخ دهیم.

 احراز محل سکونت برای پلاک خودرو سایپا

در سال ۱۳۹۷ رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا، اعلام کرد: مراجعان  هنگام حضور در مراکز تعویض پلاک کشور لازم است؛ یکی از مدارک زیر را جهت احراز محل سکونت خود همراه داشته باشند. این مدارک عبارتند از:

 • سند مالکیت منزل مسکونی
 • اجاره نامه منزل مسکونی
 • جواز کسب معتبر

برای ثبت درخواست فروش خودروی خود فرم زیر را تکمیل کنید.

[switch_forms_sell]

اما برخی از افراد بنا به دلایلی ممکن است شرایط ارائه مدارک فوق را نداشته باشند؛ در این صورت می‌توانند با تهیه مدارک زیر شماره گذاری پلاک خودرو سایپا خود را انجام دهند. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان به همراه آدرس محل سکونت به نام پدر یا مادر که به تایید وزارت آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد.
 • ارائه معرفی نامه از محل کار برای نیروهای مسلح و کارکنان دولت که دارای آدرس محل سکونت باشد.
 • افرادی که با والدین خود زندگی می‌کنند، می توانند سند استیجاری یا ملکی آنها را ارائه دهند.

اما اگر به هر دلیلی مدارک گفته شده در قسمت بالا را نمی توانید تهیه نمایید؛ لازم است مواردی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد را تهیه نمایید.

 1. در وهله اول اطلاع داشته باشید که پلاک خودرو بر اساس محل صدور شناسنامه صادر می‌شود و لازم است، جهت دریافت پلاک خودرو شناسنامه خود را همراه داشته باشید.
 2. دفترچه تامین اجتماعی معتبر و همراه اصل فیش گاز یا برق یا آب به تاریخ روز
 3. افراد مهاجر در زمان جنگ می‌‌توانند، تاییدیه دارای مهر شورای محل و یا روستا را ارائه دهند.
 4. ارائه فروشنامه منزل مسکونی در مورد زمین‌های اوقافی روستایی که دارای تاییدیه شورای اسلامی محل باشد.
 5. ارائه نامه‌های رسمی از ادارات امور روستایی سازمان های جهاد کشاورزی و عشایر برای هموطنان عشایریپیگیری پلاک خودرو سایپا

روش پیگیری پلاک خودرو سایپا

پیگیری پلاک خودرو سایپا، بعد از خرید یکی از محصولات این شرکت به ترتیب ذکر شده، انجام می‌گیرد. در ابتدا بعد از خرید خودرو از شرکت سایپا یک شماره پلاک منحصر به فرد به نام شما اختصاص می‌یابد؛ که طی بازه زمانی مشخص به فرد خریدار ماشین تحویل می‌گردد، پس لازم است خریدار تا زمان معین شده صبور باشد.  تنها روشی که خریداران می‌توانند به پیگیری پلاک خودرو سایپا  اقدام نمایند؛ با استفاده از کد ملی در وب سایت راهور است.

 مشکلاتی که هنگام پیگیری پلاک خودرو سایپا ممکن است؛ برای مالکان محصولات این شرکت پیش بیاید عبارتند از:مشکلات مربوط به صدور پلاک خودرو سایپا

 • تاخیر در ارسال پلاک
 • عدم تحویل پلاک خودرو
 • عدم ثبت پلاک در سامانه
 • تعجیل در تحویل خودرو، پلاک و تاخیر ارسال کارت خودرو

پیگیری پلاک خودرو سایپا

پیگیری پلاک خودرو سایپا ثبت نشده در سامانه

 برای پیگیری پلاک خودرو سایپا  که در سامانه ثبت نشده است؛ لازم است با برقراری تماس با نمایندگی از مشکلی ایجاد شده در روند کار خود اطلاع حاصل نمایید. اما تجربه نشان می‌دهد، بیشتر مشکلات ایجاد شده مربوط به احراز محل سکونت و اطلاعات شخصی خریدار است.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

عوامل ایجاد کننده تاخیر در ارسال پلاک صفر سایپا

ممکن است در برخی از شرایط خریدار با پیگیری پلاک خودرو سایپا  متوجه شود روند دریافت پلاک با تاخیر صورت میگیرد در این شرایط لازم است عواملی که سبب می شود پلاک ۳۰ با تاخیر به دست مشتری برسد را مورد بررسی قرار دهیم. این عوامل عبارتند از:

 • وجود مغایرت در اطلاعات شخصی مشتری
 • عدم احراز محل سکونت مشتری
 • ایجاد مشکل در صدور مجوز پلاک
 • روبرو شدن سیستم شماره گذاری خودرو صفر با مشکل
 • در دسترس نبودن فلز پلاک
 • قیچی شدن پلاک فکی مشتری

نحوه دریافت پلاک خودرو سایپا

اگر با وجود پیگیری پلاک خودرو سایپا  به صورت مداوم نتوانستید پلاک خودرو خریداری شده خود را تحویل بگیرید؛ می‌توانید بعد از طی زمان مشخص (یک ماه) با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز به مراکز تعویض پلاک مراجعه کرده و در همان مرکز پلاک خودرو خود را دریافت و نصب نمایید.

پیگیری پلاک خودرو سایپا

شرایط دریافت پلاک خودرو سایپا برای خودروهای عمومی و سازمان‌ها

لازم است، مشتریانی که درخواست خودرو با پلاک عمومی نهادها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌ها را دارند؛ جهت دریافت و پیگیری پلاک خودرو سایپا به ترتیب زیر عمل نمایند:

 • پلاک‌های عمومی: مشتریان درخواست‌کننده پلاک عمومی لازم است به اتحادیه وانت بارها و تاکسیرانی مراجعه نموده و پس از آن با اخذ نامه مربوط به شهرک آزمایش، به مراکز شماره گذاری مستقر در معاونت بازاریابی و فروش شرکت سایپا رجوع نمایند.
 • پلاک نهادها سازمان‌ها، ارگان‌ها و شرکت‌ها: نمایندگان مربوط به هر یک با در دست داشتن نسخه اصلی معرفی نامه ممهور شده به نامه شخصی اول سازمان و آخرین روزنامه رسمی که حداکثر دو سال از تاریخ آن نگذشته باشد به مراکز شماره گذاری مستقر در معاونت بازاریابی و فروش سایپا مراجعه نمایند.

پیگیری پلاک خودرو سایپا

مدت زمان لازم جهت دریافت پلاک خودرو سایپا

اغلب، ارسال پلاک خودروهای صفر با تاخیر روبرو می شود؛ بنابراین لازم است، جهت پیگیری پلاک خودرو سایپا خریداران بازه زمانی یک هفته تا حداکثر یک ماه را جهت دریافت پلاک خود در نظر داشته باشند.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام آخر

فرایند شماره گذاری، تخصیص و پیگیری پلاک خودرو سایپا کاملا به صورت سیستمی و مکانیزه انجام می‌شود و خریداران لازم نیست جهت پیگیری پلاک خودرو به نمایندگی‌ها مراجعه نمایند.

در حالت کلی تخصیص پلاک در صورت عدم مغایرت شماره گذاری در پروسه زمانی ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از ثبت فاکتور انجام می‌گیرد. اگر به هر دلیلی مشکلات ایجاد شده سبب ایجاد تاخیر در ارائه فاکتور از طرف نمایندگی‌های شرکت خودروسازی سایپا شود لازم است، شرکت سایپا اقدام به پرداخت جریمه نماید.

بیشتر بخوانید

معایب ساینا

معایب کیا سراتو

معایب رانا پلاس

تعویض پلاک خاوران

تعویض پلاک اصفهان

تعویض پلاک چیتگر