در این مقاله قصد داریم به بررسی خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون بپردازیم. بازار خودرو در ایران هر روز در حال زدن رکوردهای تازه‌ای از نظر افزایش قیمت است. با وجود اینکه وزیر صمت جدید با وعده اصلاح وضعیت صنعت خودروسازی ظرف 2 سال روی کار آمده است، حداقل در چند ماهی که از آغاز به کار وی سپری شده است، اتفاق مثبتی در بازار خودرو شاهد نبودیم. در عین حال مشکلات اقتصادی، توان خرید مردم را به طور قابل توجهی کاهش داده است. به‌گونه‌ای که این روزها عده زیادی به دنبال خرید خودرو با بودجه کمتر از 300 میلیون تومان هستند.

خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون

فقط کافیست که سه یا چهار سال به عقب برگردیم تا متوجه شوید با 300 میلیون تومان چه خودروهایی می‌توانستید در بازار ایران خریداری کنید. امروز اما ورق کاملا برگشته است و دیگر خیلی از خودروها از محدوده قیمت زیر 300 میلیون تومان پرواز کرده‌اند و رفته‌اند. با این وجود هنوز هم هستند خودروهایی که با بودجه کمتر از 300 میلیون تومان می‌توانید خریداری کنید. خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون ایران در زمستان 1400 عبارت‌اند از:

1. خانواده پراید

پراید اولین گزینه‌ای است که همواره در لیست ارزان‌ترین خودروهای بازار ایران می‌توان مورد اشاره قرار داد. سایپا در طول این سال‌های پراید را به شکل‌های مختلفی در آورده و به بازار مصرف عرضه کرده است. به هر ترتیب در حال حاضر خانواده پراید بسته به اینکه خودرو صفر تهیه کنید یا کارکرده، در محدوده قیمت 80 میلیون تا 170 میلیون تومان به فروش می‌رسد. بنابراین اگر به دنبال خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون و در عین حال ارزان‌ترین انتخاب موجود هستید، باید به سراغ پراید بروید.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون

2. تیبا

تیبا حاصل یکی از تلاش‌هایی است که سایپا برای حفظ پراید در این سال‌ها انجام داده است. تیبا از نظر فنی هیچ تفاوت معناداری با پراید ندارد و صرفا باید در برخی از آپشن‌ها و همچنین طراحی ظاهری به دنبال تفاوت‌ها باشیم. تیبا در دو مدل معمولا و هاچ‌بک (تیبا 2) در بازار به فروش می‌رسد. مدل صفر این دور خودرو در حال حاضر حوالی قیمت 170 تا 180 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما مدل‌های کارکرده آن را معمولا از 100 میلیون تومان به بالا می‌توانید پیدا کنید.

3. کوییک؛ در جمع خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون

در ادامه معرفی خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون تومان، نوبت به کوییک می‌رسد. کوییک حدود 5 سالی است که توسط سایپا به بازار معرفی شده است. این خودرو نیز از نظر فنی تفاوت چندانی با پراید ندارد. در عین حال به نظر می‌رسد که ظاهر متفاوت به همراه آپشن‌های نسبتا مناسب آن در مقایسه با پراید، توانسته‌ است، توجه بازار را به خود جلب کند. این موضوع را به وضوح می‌توان با مشاهده تعداد زیاد کوییک‌های موجود در خیابان‌ها متوجه شد.

کوییک نیز در مدل‌های دستی، Rو اتوماتیک در بازار به فروش می‌رسد. دو مدل اول را با قیمت کمتر از 200 میلیون تومان می‌توانید خریداری کنید. اگر شما هم به خودروهای اتوماتیک علاقه‌مند هستید ولی با محدودیت بودجه مواجهید، شاید بهترین انتخاب کوییک اتوماتیک باشد که با حدود 260 میلون تومان می‌توانید تهیه کنید.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

4. ساینا

ساینا نیز همزمان با کوییک در سال 1395 برای نخستین بار رونمایی شد. این خودرو نیز در چند مدل به فروش می‌رسد که البته از نظر فنی همگی در یک سطح و مشابه کوییک و تیبا هستند. تفاوت آن‌ها نیز بیشتر در بحث ظاهر و آپشن‌ها خلاصه می‌شود. البته مدل اتوماتیک ساینا نیز وجود دارد که کمتر در بازار پیدا می‌شود. برای خرید ساینا بسته به اینکه مدل صفر یا کارکرده را در نظر دارید، باید چیزی بین 145 میلیون تا 200 میلیون تومان بودجه در نظر بگیرید.

5. پژو 206 تیپ 2

در ادامه بحث خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون، اجازه دهید که پا را فراتر از 200 میلیون تومان بگذاریم. تا همین چند ماه قبل پژو 206 تیپ 2 را می‌توانستید با قیمت زیر 200 میلیون تومان به راحتی در بازار خریداری کنید. اما الان اوضاع دگرگون شده است. به گونه‌ای که پژو 206 تیپ 2 به یکباره به قیمت بالای 200 میلیون تومان رفت. در حال حاضر تولیدات مدل 1400 این خودرو را در بازار با قیمت 270 میلیون تومان می‌توانید خریداری کنید. البته فراموش نکنید که به جز ظاهر دلربای 206 تیپ 2، هیچ تفاوت معناداری از نظر پیشرانه بین آن با کوییک و ساینا وجود ندارد.

6. سمند

سمند که سالهاست به عنوان خودرو ملی ما شناخته می‌شود نیز در حال حاضر در مدل‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسد. سمند LX در در مدل ساده و EF7 در رده خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون قرار دارد. این دو خودرو را می‌توانید با قیمتی در محدود 240 تا 270 میلیون تومان در بازار خریداری کنید.

7. رانا

رانا یکی از جدید‌ترین تولیدات ایران خودرو است که در محدود قیمت زیر 300 میلیون تومان قرار دارد. این خودرو که تقریبا ماشبه پژو 206 صندوق‌دار طراحی شده است، از نظر فنی یا طراحی حرف جدیدی برای گفتن ندارد. با این وجود خودرو تازه نفسی است که شاید بتواند توجه بخشی از مشتریان بازار خودرو را به خود جلب کند. رانا LX را می‌توانید با محدوده قیمت 230 تا 250 میلیون تومان در بازار خریداری کنید. راناپلاس نیز وجود دارد که در حال حاضر با قیمت 270 میلیون تومان مدل صفر آن را می‌توانید در بازار خریداری نمایید.

8. پژو GLX 405

پژو GLX 405 نیز از جمله تولیدات قدیمی و با سابقه ایران خودرو است که سال‌های متمادی در بازار خودرو ایران حضور دارد. این خودرو هم گرچه در محدوده قیمت بالای 200 میلیون تومان قرار دارد؛ اما همچنان در ردیف خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون است و می‌توانید با حدود 230 میلیون تومان هزینه مدل صفر آن را در بازار تهیه کنید.

نگاهی به خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون در بازار دست دوم

تا اینجا سعی کردیم تعدادی از خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون تومان در بازار ایران را معرفی کنیم. اما شاید بد نباشد که در ادامه نگاهی نیز به بازار دست دوم خودروهای زیر 300 میلیون تومان بیندازیم. در حال حاضر می‌توانید خودروهای زیر را نیز در بازار دست دوم با قیمت کمتر از 300 میلیون تومن خریداری کنید:

  • پژو پارس ساده و اتوماتیک مدل 91 تا 97
  • ام وی ام X33 دنده‌ای مدل 90 تا 93
  • ام وی ام 550 دنده‌ای و اتوماتیک مدل 94 تا 96
  • ام وی ام 315 مدل 95 تا 98
  • برلیانس H330 مدل 95 تا 98
  • برلیانس H320 مدل 95 تا 97
  • پژو 206 تیپ 5 مدل 94 تا 99
  • دنا معمولی مدل 94 تا 97
برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی تعدادی از خوش فروش ترین خودروهای زیر 300 میلیون در بازار ایران پرداختیم. اگر قصد خرید خودرو صفر با این بودجه را دارید باید با بررسی مشخصات هشت خودرویی که در ابتدا معرفی کردیم، گزینه مطلوب خود را بیابید. در غیر این صورت اگر به بازار خودروهای دست دوم نیز نیم نگاهی دارید، توصیه می‌کنیم که حتما با کارشناسان خبره در این حوزه مشورت کنید تا انتخاب مناسبی با توجه به گزینه‌های موجود در بازار داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید

ارزان ترین خودروهای هیبریدی

خودروهای هیبریدی

خودروهای ارزنده بین ۷۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان

عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان

پرفروش ترین خودروهای چینی در ایران

بهترین خودروهای چینی در ایران