عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان، موضوعی است که در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ به بررسی آن خواهیم پرداخت. آپشن‌های به کار برده شده در خودروها یکی از مسائلی است که امروزه کمپانی‌های مختلف بر سر آن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و برخورداری از این آپشن‌ها می‌تواند موجب افزایش میلیون دلاری قیمت خودرو موردنظر شود. پس اگر برای شما هم بررسی عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان موضوع جالبی است، با ما همراه شوید.

رنگ خاص دریچه تهویه مطبوع از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان

اولین مورد از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان مربوط به رنگ خاص در قسمت شبکه دریچه پورشه است. خریداران این خودرو با پرداخت چند میلیون بیشتر هنگام خرید خودرو مورد نظر، رنگ دریچه تهویه هوای خودرو خود را با رنگ بالچه عقب خودرو ست می‌کنند.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان

اتصال دهنده آیپاد

دومین مورد از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان که در این مقاله به اشاره خواهیم کرد، اتصال دهنده آیپاد در فراری ۴۵۸ ایتالیا است. امروزه اغلب خودروهای موجود در بازار با بهره‌مندی از تکنولوژی‌های مدرن به رقابت با سایر محصولات می‌پردازند. در این محصول از کمپانی فراری خریداران با پرداخت مبلغ چند میلیون می‌توانند گوشی آیفون خود را به فراری ۴۵۸ ایتالیا متصل کنند؛ این در حالی است، که حتی در خودروهای ارزان قیمت کره‌ای این آپشن به صورت پیش فرض در خودرو موجود است.

جا لیوانی‌ فیبر کربن

جا لیوانی فیبرکربن سومین مورد از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان است. فیبر کربن یکی از مواد با ارزش و گران قیمت است؛ که طی چند دهه اخیر در صنایع خودروسازی و هواپیماسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فراری در برخی از محصولات خود که به تولید انبوه می‌رسند به جای شاسی فیبر کربنی از شاسی آلومینیومی استفاده می‌کند؛ اما این کمپانی از فیبر کربن در داخل کابین خود استفاده کرده و می‌تواند ظاهر جذاب و مقاومی را برای مخاطبان خود ارائه دهد. لازم است بدانید جهت برخورداری از این امکان باید مبلغ چند میلیونی را هزینه کنید.

سقف شب پرستاره

چهارمین مورد از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان رولزرویس است. این آپشن که یکی از عجیب‌ترین و گرانقیمت‌ترین آپشن‌های به کار برده شده در خودروها است، که می‌تواند با استفاده از ۱۳۴۰ فیبر نوری یک آسمان زیبا را در سقف رولزرویس شما به نمایش بگذارد. تعدادی از مشتریان این کمپانی تنها به ستاره‌ها بسنده نکرد و می‌توانند با پرداخت مبلغ بیشتر طرح‌های کیهانی و صور فلکی را در سقف خودرو خود داشته باشند. البته اگر خریداران بخواهند بیشتر از حد دست و دل بازی نشان دهند، با پرداخت هزینه بیشتر امکان سفارش ستارگان با الماس‌های اتمی را هم دارند.

سیستم صوتی D Burmester3

این سیستم صوتی که از عجیب ترین آپشن های خودروهای جهان می‌باشد، در مرسدس بنز کلاس s به کار گرفته شده است. سیستم صوتی D Burmester3 با بهره‌گیری از ۱۸ بلندگو، صدای سه بعدی را برای سرنشینان این خودرو به ارمغان می‌آورد.

کیف گلف

کیف گلف آن هم در  صندوق عقب خودرو! یکی دیگر از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان است؛ که در فراری اف ۱۲ به کار گرفته شده است. خریداران این خودرو  با پرداخت چندین میلیون هزینه اضافه می‌توانند از تعدادی کیف تمام چرم گلف در صندوق عقب خودرو خود استفاده کنند.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

بدنه تمام کربنی

یکی از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان بدنه تمام کربنی است. خودرو شما با بهره گیری از این آپشن در واقع یکی از آپشن‌های خود را که رنگ خودرو نام دارد از دست می‌دهد! بدین صورت که اگر شما پاگانی هوایرا با بدنه تمام کربنی را خریداری نمایید، هیچ رنگ آمیزی بر روی بدنه این خودرو صورت نمی‌گیرد و تنها یک خودرو با قیمت بسیار زیاد و بدنه پلاستیکی دریافت می‌کنید. البته این موضوع را به یاد داشته باشید که قیمت روز پلاستیک ممکن است، قیمت نهایی خودرو شما را تحت تاثیر قرار دهد!

لاستیک‌های مخصوص سوپر اسپرت

بدون شک اطلاع دارید، که استفاده از خودروهای پرسرعت بدون لاستیک‌های قدرتمند میسر نمی‌شود، بنابراین بوگاتی ویرون جهت نمایش درست قدرت ۱۲۰۰ اسب بخار خود به لاستیک‌های بسیار قدرتمند نیاز دارد، تا بتواند سرعت بالایی را در اختیار راننده خود قرار دهد.

کمپانی لاستیک سازی میشلن برای اینکه بتواند لاستیک‌های بسیار با کیفیتی را در اختیار کمپانی بوگاتی قرار دهد، بعد از هر 4 بار تعویض لاستیک‌های این خودرو رینگ های آن را نیز تعویض می‌کند. البته به یاد داشته باشید، لازم است شما برای  به دست آوردن هر یک از موارد، عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان، مبلغ هنگفتی را پرداخت نمایید؛ اما این مورد در لاستیک‌های مخصوص بوگاتی صدق نمی‌کند؛ چرا که این مورد آپشن نیست و اگر شما دوست دارید، مالک ویرون شوید باید برای آن مبلغ را پرداخت نمایید.

رنگ آمیزی گران قیمت مرسدس بنز AMG GT

عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان در محصولات کمپانی فراری و بنز بیشتر به چشم می‌خورد. به عنوان مثال رنگ آمیزی Solar Beam سبب می‌شود تا خریداران این محصول از کمپانی مرسدس بنز چندین میلیون بابت این آپشن پرداخت نمایند. این رنگ زرد بر روی بدنه محصولات مرسدس بنز جلوه خاصی را به آنها داده و سبب می‌شود مخاطبان بسیاری جذب این خودروها شوند.

ترمزهای سرامیک کربنی

آخرین مورد از عجیب‌ترین آپشن‌های خودروهای جهان که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت استفاده از ترمزهای سرامیکی کربنی بنتلی کانتیننتال است. این سیستم‌های ترمز که باعث می‌شود بتوانند در مقابل سرعت‌های بالا عملکرد خوبی را از خود نشان دهند باعث افزایش قیمت چند میلیونی خودروها می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید

مقایسه افت قیمت خودروهای دست دوم در ایران و خارج

خودروهای خوش فروش ۰ تا ۵۰۰ میلیون

خودروهای هیبریدی

سریع‌ترین کوپه‌های بازار ایران

لوکس‌ترین تاکسی‌های دنیا

ارزان ترین خودروهای هیبریدی