مزایا ام وی ام 315 موضوع این مقاله است. ورود خودروهای چینی به بازار ایران باعث شد که بخش قابل توجهی از مردم که از خودروهای داخلی دل چندان خوشی ندارند و از طرفی توان مالی خرید خودروهای لوکس خارجی را نیز ندارند، بتوانند خودروهای با کیفیت مناسبی را خریداری کنند. خودروهای چینی در مقایسه با محصولات ایرانی هم از امنیت بالاتری برخوردار هستند و هم مشخصات فنی و آپشن‌های باکیفیت‌تری دارند. ام وی ام 315 یکی از خودروها است که از سال 1393 به بازار ایران وارد شده است. در ادامه قصد داریم به بررسی اصلی‌ترین مزایا ام وی ام 315 موجود در بازار ایران بپردازیم. با ما همراه باشید.

ام وی ام 315 در چند کلاس تولید می‌شود؟

خانواده ام وی ام چینی از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که هر کدام با مشخصات ویژه‌ای روانه بازار شده‌اند. البته این روند هنوز هم ادامه دارد و هر سال شاهد ورود نسل جدیدی از ام وی ام به داخل کشور هستیم. اما ام وی ام 315 که در سال 1393 به ایران وارد شد، از چهار مدل مختلف برخوردار بود که عبارت‌اند از:

 • ام وی ام 315 صندوق دار
 • ام وی ام 315 ساده
 • ام وی ام 315 اسپرت اکسلنت
 • ام وی ام 315 اسپرت لاکچری

از بین چهار مدل فوق، ام وی ام صندوق دار چندان با استقبال مواجه نشد. اساسا مردم در بازار ام وی ام را به‌عنوان یک خودرو هاچ‌بک می‌شناسند و همین مسئله باعث شد که مدل صندوق دار چندان جلب توجه نکند. در مقابل البته نباید از این موضوع نیز غفلت کرد که ظاهر اسپرت این خودرو از سوی جوانان خیلی مورد توجه قرار گرفت که طبیعی بود مدل صندوق دار نمی‌توانست چنین جایگاهی را برای خود تصاحب کند.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

سه مدل دیگر نیز به جز در برخی مشخصات ظاهری از نظر فنی هیچ تفاوتی با هم ندارند. با ذکر این توضیحات در ادامه به بررسی مهم‌ترین مزایا ام وی ام 315 می‌پردازیم.

1. مصرف سوخت پایین

تصور عموم مردم از خودروهای هاچ‌بک هم رده ام وی ام 315 این است که مصرف سوخت بالایی دارند. البته این تصور در خصوص بسیاری از این خودروها نیز صادق است؛ اما ام وی ام 315 را باید از این قضیه به طور کامل مستثنی کنیم.

حجم باک این خودرو با ظرفیت 50 لیتر طراحی شده است. شاید برای شما هم جالب باشد که مصرف سوخت آن در هر 100 کیلومتر به صورت ترکیبی برابر6.3 است. این در حالی است که یک خودرو دیگر مانند پژو 206 که در ذهن بسیاری از مردم خودرویی کم مصرف شناخته می‌شود، در هر 100 کیلومتر مصرف ترکیبی برابر 8.8 لیتر دارد. از نظر عملکرد و مشخصات فنی نیز ام وی ام 315 گزینه مطلوب‌تری ارزیابی می‌شود.

2. طراحی خارجی اسپرت و جوان‌پسند از مزایا ام وی ام 315

خانواده خودروهای ام وی ام در ذهن عموم رانندگان به‌عنوان یک خودرو اسپرت شناخته می‌شوند. در واقعیت نیز همین طور است و این مسئله از جمله مهم‌ترین مزایا ام وی ام 315 نیز به شمار می‌رود. بر خلاف برخی از خودروهای داخلی که تناسب و یکپارچگی بین بخش‌های مختلف آن‌ها مشاهده نمی‌شود، ام وی ام 315 کاملا از این قابلیت برخوردار است.

هیچ‌گونه اعوجاج و ناهماهنگی در ظاهری این خودرو قابل مشاهده نیست. در کنار این موارد نباید از طراحی چراغ‌های جلو و عقب زیبای آن نیز چشم‌پوشی کرد. روی‌هم‌رفته با بررسی نظرات کارشناسی می‌توان متوجه شد که از نظر طراحی خارجی در مقایسه با بسیاری از خودروهای هم رده در جایگاه مطلوب‌تری قرار می‌گیرد.

مزایا ام وی ام 315

3. ارتقای کیفیت طراحی داخلی

یکی از انتقادات جدی که به نسخه‌های ابتدایی ام وی ام در بازار وارد می‌شود، کابین نه چندان زیبا بود. بسیاری از افراد معتقد بودند که کابین این خودرو تناسب چندانی با هاچ‌بک بودن آن ندارد. شرکت تولید کننده نیز خیلی زود نظرات مشتریان را در این زمینه دریافت کرد و نسبت به اعمال تغییرات جدی در داخل خودرو اقدامات لازم را در دستور کار قرار داد. در نسخه‌های جدید که پس از اعمال تغییرات در بازار ایران عرضه می‌شود، تغییرات کابین خودرو به خوبی قابل مشاهده است.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

به طور کلی همان نکته اسپرت بودن و جوان پسند بودن در طراحی داخلی ام وی ام 315 نیز به دقت اعمال شده است و مسئله‌ای که در گذشته یکی از نقاط ضعف این خودرو بود، در حال حاضر تبدیل یه یکی از مزایا ام وی ام 315 شده است. همچنین از متریال پلیمری نسبتا با کیفیتی نیز در طراحی و ساخت داشبور ماشین استفاده شده است.

4. امکانات و آپشن‌های خوب از جمله مزایا ام وی ام 315

ام وی ام 315 شاید از نظر فنی به عنوان یک حرکت رو به جلو حساب نشود؛ اما امکانات و آپشن‌هایی که روی آن تعبیه شده است، باعث ارتقای سطح کیفی این خودرو شده و توجه خریداران آن را به خود جلب کرده است. برخی از مهم‌ترین امکانات این خودرو را می‌توان به صورت زیر برشمرد:

مزایا ام وی ام 315

 • فرمان هیدرلیکی مجهز به دکمه‌های کنترلی
 • سنسور دنده عقب
 • دوربین عقب
 • سیستم GPS
 • سیستم مدیریت پیمایش
 • آینه‌های بغل برقی
 • روکش چرمی صندلی‌ها
 • مانیتور 7 اینچی لمسی
 • رینگ آلومینیومی
 • سیستم مالتی مدیا حرفه‌ای

5. ایمنی مناسب ام وی ام 315

خودروهای خارجی بر خلاف بسیاری از خودروهای ایرانی در تست‌های ایمنی و تصادف شرکت می‌کنند و به همین دلیل می‌توان درباره سطح ایمنی آن‌ها با اطلاع بیشتری اظهار نظر کرد. یکی از مهم‌ترین مزایا ام وی ام 315 موفقیت در کسب چهار ستاره از پنج ستاره ممکن در آزمون تصادف مؤسسه سی انکپ است. مؤسسه سی انکپ آزمون‌های خود را مبتنی بر استانداردهای یورو انکپ پایه‌گذاری کرده است و به همین دلیل می‌توان به نتایج تست‌های این مؤسسه اطمینان کامل داشت.

درکنار عملکرد خوب ام وی ام 315 در تست تصادف نباید از مسئله تجهیزاتی ایمنی این خودرو برای جلوگیری از بروز هرگونه تصادف نیز غفلت کرد. سیستم ترمز ABS و EBS، سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر، سنسور و دوربین عقب و کیسه هوا برای سرنشینان جلو از جمله مهم‌ترین تجهیزات ایمنی است که روی این خودرو به کار گرفته شده است.

6. سواری راحت در ردیف مزایا ام وی ام 315

نکته دیگری که باید در خصوص مزایا ام وی ام 315 در نظر داشته باشیم، بحث تجربه رانندگی با این خودرو است. ام وی ام 315 از سیستم تعلیق نسبتا نرمی برخوردار است و این مسئله باعث می‌شود که رانندگی را در جاده‌های بعضا ناهموار در کشور نیز راحت‌تر کند. در مقابل فشار و ضربه‌های زیادی نیز به سرنشینان خودرو وارد نمی‌شود. همچنین چسبندگی نسبتا مناسبی روی سطح جاده دارد و این کار باعث می‌شود که امنیت خودرو و سرنشینان بالاتر رود. صندلی‌های نسبتا بزرگ آن نیز باعث می‌شود تا سرنشینان چندان فشاری را متحمل نشوند.

مزایا ام وی ام 315

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام پایانی بررسی مزایا ام وی ام 315

در این مقاله به معرفی 6 مورد از مهم‌ترین مزایا ام وی ام 315 پرداختیم. واقعیت این است که این خودرو را نیز با وجود اینکه در ردیف خودروهای هاچ‌بک قرار می‌گیرد، می‌توان یک خودرو خانوادگی نسبتا مناسب در نظر گرفت. به هر ترتیب از نظر قیمت نیز در مقایسه با سایر خودروهای خارجی و داخلی مشابه موجود در بازار وضعیت مطلوب‌تری دارد. با نگاه به نظرات افرادی که تجربه رانندگی با ام وی ام 315 را نیز دارند، می‌توان متوجه شد که بیشتر افراد در مقایسه با هزینه‌ای که برای آن پرداخت کرده‌اند از عملکردش رضایت دارند.

بیشتر بخوانید: