بررسی مزایا تویوتا پریوس، موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ است. امروزه افزایش آلاینده‌های موجود در هوا باعث به خطر افتادن محیط زیست می‌شود به همین علت بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده خودرو در سراسر جهان سعی کرده‌اند تا با تولید خودروهای هیبریدی نقش مهمی را در مقابل کاهش آلودگی‌های محیط زیست به عهده بگیرند. به طور کلی خودروهای هیبریدی از چند منبع تغذیه کننده مانند انرژی خورشیدی یا انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند. یکی از این خودروها تویوتا پریوس نام دارد که در این مقاله سعی خواهیم کرد با بررسی مزایا تویوتا پریوس علت اصلی خرید این خودرو را برای دوستداران محیط زیست مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی تویوتا پریوس

پریوس یکی از محصولات کمپانی خودروسازی تویوتا ژاپن است که نخستین بار در سال ۱۹۹۷ مورد معرفی قرار گرفت و تا به امروز چهار نسل از تویوتا پریوس در بازارهای خودروی جهانی مورد عرضه قرار گرفته است. مزایا تویوتا پریوس سبب شده تا این خودرو به عنوان یکی از محصولات هیبریدی موجود در بازار جز پرفروش‌ترین‌ها قرار بگیرد و بتواند رکورد فروش را جابجا کند.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

اگر شما هم مشتاق هستید تا با بررسی مزایا تویوتا پریوس علت عمده میزان فروش بالای این خودرو را بدانید با سوئیچ همراه شوید.

مزایا تویوتا پریوس

محافظت از محیط زیست

اولین مورد از مزایا تویوتا پریوس که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت هیبریدی بودن است که مانند تمام خودروهای هیبریدی دیگر آسیب کمتری را به محیط زیست وارد میکند. به حداقل رساندن آسیب‌ها در محیط اطراف و محیط زیست علت عمده خرید خودروهای هیبریدی در سراسر جهان است که پریوس هم از این قانون و قاعده مستثنا نیست. البته تا قبل از دهه اخیر مردم نسبت به خرید خودروهای هیبریدی علاقه بالایی را نشان نمی‌دادند؛ اما فرهنگ جا افتاده در مورد خرید خودروهای هیبریدی سبب شده تا مردم بیش از پیش به فکر سلامت محیط اطراف خود باشند.

البته فرهنگ حمایت از محیط زیست در مورد مردمان عزیز کشور ایران هم مدتی است که به عنوان اصل در فرهنگ آنها جای گرفته و به همین ترتیب پریوس نسبت به سایر خودروهای هیبریدی توانسته فروش بالاتری را به ثبت برساند.

تحقیقات انجام شده در ایالت متحده آمریکا نشان می‌دهد استفاده از خودروهای پریوس در این کشور باعث کاهش حدود ۱۰ میلیون تن کربن دی اکسید در هوا شده است. همچنین خودروهای هیبریدی علاوه بر اینکه با کاهش میزان مصرف سوخت در جلوگیری از آلودگی هوا نقش مهمی را ایفا می‌کنند، می‌توانند با مصرف کمتر میزان سوخت مصرفی در کاهش هزینه‌های مربوط به بنزین و سایر سوخت‌ها هم کمک بسیاری به مالکیت خود بکنند. در حالت کلی از جمله مزایا تویوتا پریوس کمک این خودرو به حفظ سلامت محیط و سرمایه شما است.

ایمنی بالا

دومین مورد از مزایا تویوتا پریوس ایمنی بالا برای این خودرو است. علاوه بر پریوس، کمپانی تویوتا در اغلب محصولات تولید شده خود امنیت و ایمنی بالا را یکی از اصل‌های مهم قرار داده و با توجه به این موضوع محصولات خود را مورد طراحی و عرضه قرار می‌دهد.

اغلب خودروهای تولید شده در کمپانی تویوتا علاوه بر اینکه دارای ایمنی بالایی هستند به علت استحکام و بدنه محکم کمترین خسارت را به مالک خود تحمیل می‌کنند. یکی از مزایا تویوتا پریوس برخورداری از امکانات ایمنی متنوع است. به عنوان مثال در این خودرو شاهد امکانات ایمنی بی‌نظیر مانند سیستم توزیع کننده نیروی ترمز الکترونیکی، سیستم کنترل لغزش، سیستم ضد قفل ترمز کنترل هوشمند و … می‌باشیم.  علاوه بر موارد گفته شده تعداد بالایی از کیسه‌های هوا در این خودرو سبب می‌شود تا خسارت‌های جانی وارد شده به سرنشینان آن در هنگام تصادف به حداقل برسد.

تویوتا پریوس با شرکت در تست‌های تصادف و ایمنی موسسه بین المللی یورو انکپ اروپا توانسته ۵ ستاره ایمنی را دریافت کند و خیال راننده و سرنشینان خود را از نظر ایمنی راحت نماید.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

کابین جادار و راحت از مزایا تویوتا پریوس

در این بخش از بررسی مزایا تویوتا پریوس کابین جادار و راحت این خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگرچه پریوس از نظر طراحی ظاهری ممکن است به نظر برخی از افراد خوشایند و جذاب نباشد؛ اما فضای در نظر گرفته شده برای داخل کابین و سرنشینان این خودرو فضای بسیار مناسبی است. فضای جادار در کنار برخورداری از صندوق عقب ۷۰۰ لیتری می‌تواند گزینه مناسبی جهت استفاده از این خودرو در مسافت‌های طولانی و مسافرت‌ها باشد.

همانطور که گفتیم این خودرو هیبریدی می‌تواند کابین جادار و راحتی را در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار دهد، به همین علت از جمله مزایا تویوتا پریوس میتوان به آپشن‌های موجود در صندلی‌های این خودرو اشاره کرد. به عنوان مثال دارا بودن تنظیم به صورت برقی و تنظیم میزان گودی کمر در کنار برخورداری از گرمکن صندلی‌ها باعث ایجاد راحتی برای سرنشینان می‌شود.

تجربه رانندگی عالی با تویوتا پریوس

تجربه رانندگی عالی یکی دیگر از مزایا تویوتا پریوس است که در این مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم. مهندسان و متخصصان کمپانی تویوتا سیستم تعلیق بسیار مناسبی را در ساخت و طراحی پریوس مورد استفاده قرار داده‌اند به طوری که این خودرو هنگام عبور از ناهمواری‌های موجود در سطح جاده هیچگونه تکان و سروصدایی را به داخل کابین منتقل نمی‌کند.

از طرفی هماهنگی موجود بین گیربکس و سیستم تعلیق سبب شده تا این خودرو از فرمان پذیری بالایی برخوردار باشد. همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم، سیستم ترمز به کار گرفته شده در پریوس عملکرد بسیار بالایی دارد به طوری که میتواند در کوتاهترین زمان ممکن واکنش سریعی را از خود به نمایش بگذارد.

حس برخورداری از یک خودرو مدرن

آخرین مورد از مزایا تویوتا پریوس که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم، ایجاد حس برخورداری از یک خودروی مدرن است که پریوس به راننده و سرنشینان خود انتقال می دهد. کمپانی تویوتا برای اینکه بتواند خودرو مدرنی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد تقریبا از به کار بردن هیچگونه امکانات و آپشنی در این محصول خود چشم‌ پوشی نکرده است. به عنوان مثال شاهد دو نمایشگر به اندازه‌های ۴.۲ اینچی در قسمت بالای داشبورد و نمایشگر ۷ اینچی در قسمت میانی هستیم.

در کنار نمایشگر لمسی گفته شده در این خودرو از تکنولوژی نمایش اطلاعات بر روی شیشه جلوی استفاده شده است که سبب شده راننده در حین رانندگی از شرایط رفاهی بهتری برخوردار باشد. یکی دیگر از مزایا تویوتا پریوس تهویه مناسب استفاده شده در آن است که می‌تواند در صورت عدم حضور سایر سرنشینان هوای تحویل شده را تنها به سمت راننده هدایت کند.

مزایا تویوتا پریوس

در ادامه قصد داریم به برخی دیگر از امکانات و آپشن های موجود در تویوتا پریوس اشاره کنیم. این امکانات عبارتند از تکنولوژی تشخیص دستورات صوتی، سیستم ناوبری ماهواره‌ای، سیستم صوتی قدرتمند، صندلی‌های برقی قابل تنظیم، صندلی‌ها و فرمان دارای گرمکن، آینه‌های برقی جمع شونده، سیستم ورود و خروج بدون نیاز به کلید.

برخورداری از این امکانات در تویوتا پریوس این موضوع را به تمامی منتقدان خودروهای هیبریدی ثابت کرده است که این خودروها نه تنها دارای مشکل کمبود امکانات نیستند بلکه می‌توانند به عنوان مدرن‌ترین خودروها در اختیار مخاطبان خود قرار بگیرند.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام آخر

 با توجه به بررسی‌های انجام شده روی مزایا تویوتا پریوس نتیجه می‌گیریم این خودرو گزینه بسیار مناسبی برای خانواده‌های پرجمعیت است که علاوه بر تامین فضای مناسب جهت نشستن می‌توانند به خاطر برخورداری از راحتی بالا فضای مناسبی را برای آنها فراهم کند.

اگر شما هم تجربه استفاده از تویوتا پریوس یا سایر خودروهای هیبریدی را دارید، نظرات ارزنده خود را با مجله سوئیچ به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید

مقایسه سانتافه و راو۴

مقایسه راو۴ و اسپورتیج

مزایا رنو تلیسمان

مزایای پژو ۲۰۰۸

خودروهای شاسی بلند جهان

معایب فولکس واگن پاسات