مزایای پژو ۲۰۰۸ موضوع این مقاله است. در تاریخ تحولات سیاسی ایران‌زمین پس از پیروزی انقلاب اسلامی بدون‌ شک برجام یا برنامه جامع اقدام مشترک که به عنوان یک توافق هسته‌ای میان ایران زمین و کشورهای عضو گروه ۵+۱  به عنوان یکی از بحث برانگیزترین توافقات در تاریخ سیاسی معاصر ایران زمین محسوب می‌شود. این توافق جدای از تمام موافقان و مخالفان خود یک تحفه، آن هم برای صنعت خودروسازی کشور به ارمغان‎آورد. این ارمغان چیزی نبود جز پژو ۲۰۰۸.  در تابستان سال ۱۳۹۵ که مصادف با دسامبر ۲۰۱۶ میلادی بود شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و پژوسیتروئن با برگزاری یک مجمع مشترک که به عنوان مجمع موسسین شرکت مشترک ایران خودرو و پژوسیتروئن یا به اختصار ایکاپ، صورت‌جلسه‌ای تنظیم‌کردند که به امضای هاشم یکه زارع رئیس وقت ایران خودرو و ژان کریستوف کمار قائم مقام مدیرعامل پژوسیتروئن رسید. صورت جلسه فوق حاوی راه‌اندازی خط تولید خودروی پژو ۲۰۰۸ در ایران بود. این اقدام گام بلندی برای ایران خودرو محسوب می‌شد چراکه خودرو پژو ۲۰۰۸ به عنوان امن‌ترین خودروی مونتاژ داخل شناخته می‌شود و به صورت کلی این ماشین در دسته کراس‌آورهای کامپکت قرارمی‌گیرد. خودرو مورد بحث از یک موتور بسیار بهینه بهره می‌برد که علیرغم تولید ۱۶۳ اسب بخار و البته  قدرت گشتاور ۲۴۰ نیوتن‌برمتری، مصرف سوخت ترکیبی در حدود ۶.۷ لیتر دارد. با توجه به این اعداد و ارقام می‌توان گفت این ماشین یکی از قدرتمندترین و بهینه‌ترین موتورها را در میان خودروهای هم‌رده دارد. درادامه با ما همراه باشید تا از صفرتاصد با مزایای پژو ۲۰۰۸ آشناگردید. آنچه درادامه می‌خوانیم.

[switch_forms_sell]

 مزایای پژو ۲۰۰۸

در مقدمه اشاره‌شد که هم‌اکنون یکی از مزایای خودروی پژو ۲۰۰۸ مربوط می‌شود به موتور بسیار قدرتمند این ماشین. اما پیش‌ از پرداختن به این مبحث باید از طراحی زیبای خودروی مورد بحث که نمایی کاملا امروزی دارد، آغازکنیم. در ادامه مهم‌ترین مزایای پژو ۲۰۰۸  عبارتند از:

نمای بصری با سبک جدید

همواره در میان شرکت‌های خودروسازی جهان معروف است که یک زبان طراحی خاص را برای دیزاین نمای بصری خودروهای خود مدنظر قرارمی‌دهند. اما خودروی پژو ۲۰۰۸ سنت‌شکنی کرده و همین موضوع باعث شده‌است تا یکی از اولین مزایای این ماشین به طراحی ظاهر خودروی مورد بحث بازگردد. سبک طراحی چراغ های جلوی خودرو حالتی همپون پنجه شیر دارد و در عقب به گونه‌ای است که حالتی از پنجه خرچنگ را تداعی می‌سازد. دیگر اِلِمان‌هایی که در نمای ظاهر جلوی خودرو به کاررفته‌است مربوط می‌شود به یک رخ عضلانی و البته خطوط قوس‌دار که باعث شده‌است این ماشین هم‌اکنون به عنوان یکی از زیباترین خودروهای همرده خود در ایران شناخته‌شود. بخش‌های پلاستیکی نیز در نمای ظاهری خودرو به کاررفته‌اند که به صورت زه‌های پلاستیکی هستند و همین موضوع باعث شده‌است تا جلوه‎‌های بصری ایجادشده به حد اعلای خود برسد. البته جدای از نمای بصری عقب و جلو خودرو زمانی که  کناره‌های  پژو ۲۰۰۸ مورد بررسی قرارمی‌گیرد کاملاً مشخص است که یک خط در هر دو طرف بدنه از ابتدا تا انتها ادامه پیداکرده و دستگیره‌ها نیز در امتداد همین خطوط قرارمی‌گیرند و باعث می‌شوند تاثیر زیبایی جلوه‌های بصری دوچندان شود. بنابراین اولین نکته از مزایا پژو ۲۰۰۸ مربوط می‌شود به طراحی ظاهری اسپرت و مدرن این خودرو.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

مزایای پژو ۲۰۰۸

پیشرانه‌ای مطابق با مرزهای تکنولوژی دنیا

با وجود این که  پژو ۲۰۰۸ در ایران تماما توسط ایران خودرو مونتاژ می‌شود اما کمپانی خودروسازی ایرانی در بخش پیشرانه‌های فنی خودرو سنگ تمام گذاشته و از آخرین تکنولوژی روز دنیا همپای شرکت ماشین سازی پژو سیتروئن در پژو ۲۰۰۸ بهره برده‌است. همین موضوع باعث شده‌است تا  مشخصات فنی قدرتمند آن به عنوان یکی دیگر از مزایا پژو ۲۰۰۸ شناخته‌شود. هم‌اکنون این خودرو از یک موتور ۱۶سوپاپه ۴ سیلندری که به صورت خطی آرایش شده‌اند بهره می‌برد و حجم آن نیز حدوداً ۱.۶ لیتر است. در مجموع این خودرو می‌تواند نیروی اسب بخاری معادل ۱۶۳ و قدرت گشتاوری معادل ۲۴۰ نیوتن‌بر‌متر را در اختیار راننده قراردهد. با توجه به کلاس سگمنت پژو ۲۰۰۸ باید گفت که این آمار و ارقام کاملاً خیره‌کننده و فوق‌العاده است و این موضوع مخصوصاً زمانی بیش‌ازپیش به چشم می‌آید که قدرت گشتاور نیوتن‌برمتر موتور فوق تنها در ۱۴۰۰ دور موتور بر دقیقه به دست می‌آید. بنابراین باید یک شتاب ۰ تا ۱۰۰ تک رقمی را برای پژو ۲۰۰۸ در نظرگرفت که باعث می‌شود تا این بخش از مزایا پژو ۲۰۰۸ بیش‌ازپیش به چشم بیاید. درحال حاضر حداکثر شتاب صفرتاصد این ماشین ۸.۳  ثانیه است که نشان می‌دهد راننده و سرنشینان نباید زیاد معطل رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت باشند. برای اثبات این ادعا که چرا خودرو پژو ۲۰۰۸ هم‌اکنون از مرزهای تکنولوژی بهره می‌برد باید گفت که بنابر اعلام ایکاپ، تکنولوژی به کاررفته در ساخت موتور پژو ۲۰۰۸ Twin Scroll  نام‌دارد. درخصوص اعتبار تکنولوژی Twin Scrollهمین بس که فناوری مذکور به مدت ۸ سال به صورت پیوسته توانست به عنوان بهترین در دنیا شناخته‌شود. بنابراین دومین مورد از مزایا پژو ۲۰۰۸ مربوط می‌شود به پیشرانه و مشخصات فنی خودروی مورد بحث.

مزایای پژو ۲۰۰۸

مصرف سوخت بهینه

هنر و خلاقیت مهندسین سازنده و طراحان خودرو پژو ۲۰۰۸ در بحث مشخصات فنی از ابعاد متفاوتی برخورداراست. با عبور از پیشرانه قدرتمند و مدرن خودرو نوبت به بررسی مصرف سوخت این ماشین می‌رسد. ممکن است این تصور به وجود آید که با توجه به تولید حجم بسیار زیادی از نیروی خروجی که به نسبت دیگر خودروهای هم‌رده تقریباً بی‌سابقه است، پژو ۲۰۰۸ اشتها و ولع فراوانی نیز برای بلعیدن سوخت زیاد داشته‌باشد. اما دقیقاً این ماشین در وادی عمل در نقطه مقابل  قرارمی‌گیرد. قبل از هرچیز باید به این نکته اشاره‌کرد که نهایت حجم باک پژو ۲۰۰۸، ۵۰ لیتر بوده و استاندارد آلایندگی خودرو مورد بحث یورو ۶ است که نشان می‌دهد این ماشین به عنوان یکی از اصلی‌ترین دوستداران محیط زیست و طبیعت در کشور شناخته می‌شود. حداکثر مصرف سوخت پژو ۲۰۰۸ در هر ۱۰۰ کیلومتر در ترددهای شهری ۹.۸ بوده و در ترددهای برون شهری در بازه کیلومتر مشابه تنها ۴.۹ لیتر است. درخصوص این تفاوت نیز اصلی‌ترین عامل بالارفتن مصرف سوخت در ترددهای شهری به ترمزهای متعدد در ترافیک‌ها باز می‌گردد و با توجه به اینکه این مسئله در جاده‌های میان شهری و برون شهری آن چنان موضوعیت ندارد پس مصرف سوخت نیز به همین نسبت کاهش می‌یابد. در نهایت با توجه به مصرف سوخت زیر ۵ لیتر خودروی پژو ۲۰۰۸ در  مسافرت‌های برون شهری باید گفت که سومین مورد از مزایای پژو ۲۰۰۸ مربوط می‌شود به مصرف سوخت بهینه و کم اشتهابودن خودروی مورد بحث.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

کابینی زیبا، جادار و مطمئن

طراحان سازنده خودروی پژو ۲۰۰۸  سعی‌داشتند در طراحی داخل کابین ماشین از دو عنصر سادگی و البته زیبایی بهره‌ببرند. با نشستن پشت فرمان ماشین همین موضوع اولین موردی است که به چشم می‌خورد. چراکه سبک طراحی فرمان ماشین همچون طراحی نمای بیرونی کاملاً اسپرت بوده و درعین سادگی به دلیل وجود کنسول‌ها و دکمه‌های متفاوت بر روی آن، نمایی کاملاً مسابقه‌ای را به خود گرفته است. علاوه بر این نکات مهندسین سازنده از زبان طراحی I-Cockpit در کابین خودروی مورد بحث بهره‎‌برده‌اند که موجب شده‌است راننده دیدی بهتر را نسبت به جلو داشته‌باشد و امکاناتی همچون صفحه نمایش هدآپ کمترین اختلالی در تاثیر  دید راننده نداشته‌باشند. همچنین به موازات این تغییرات زاویه صفحه نمایش نیز به سمت راننده است تا دسترسی راننده به نمایشگر لمسی خودرو نیز راحت‌تر شود. درنهایت زمانی که تمام این امکانات و زبان طراحی I-Cockpit در  پژو ۲۰۰۸ در کنار کنسول‌ها و دریچه‌های هوای تعبیه‌شده قرارمی‌گیرد موجب می‌شود تا نمای بصری درون کابین به موازات ظاهر خودرو کاملا اسپرت و امروزی به نظرآید. همچنین نباید این خلط مبحث به وجودآید که با توجه به کلاس خودروی مورد بحث ممکن است پژو ۲۰۰۸ فضای چندان جاداری را دراختیار سرنشینان قرارندهد. حال آنکه خودرو پژو ۲۰۰۸ برای خانواده‌های کم جمعیت که حداکثر ۵ نفر ظرفیت‌ دارند کاملا مناسب است. بنابراین چهارمین مورد از مزایای پژو ۲۰۰۸ مربوط می‌شود به کابین جادار و مدرن خودرو مورد بحث.

مزایای پژو ۲۰۰۸

غنی و پرآپشن

یکی از محل‌های اختلاف جدی میان خودروسازان شرق و غرب عالم مخصوصاً چینی‌ها و اروپایی‌ها مربوط‌ است به آپشن‌ها و تجهیزات تعبیه‌شده در کابین خودرو. همین موضوع به پژو ۲۰۰۸ نیز قابل تعمیم است و ماشین مورد بحث از این حیث سعی کرده‌است قافیه را به رقبای جنوب شرق آسیا نباخته و قدرتمند در این زمینه ظاهرشود. از جمله مهم‌ترین امکانات رفاهی تعبیه‌شده در پژو ۲۰۰۸ می‌توان به مانیتور ۷ اینچی، ۶ عدد اسپیکر، دوربین دید عقب، سنسور پارک عقب، حسگر باد لاستیک، کروز کنترل، شیشه‌های جلو و عقب لمسی همراه با قفل کودک،‏ USB، بلوتوث، صندلی با روکش چرمی، اتو اندروید و…. اشاره‌کرد. پنجمین مورد از مزایای پژو ۲۰۰۸ مربوط است به امکانات رفاهی تعبیه‌شده در پژو ۲۰۰۸.

ایمنی ۵ ستاره

از دو جهت می‌توان ایمنی فوق العاده پژو ۲۰۰۸ را مورد بررسی قرارداد. با توجه به اینکه پژو ۲۰۰۸ ریشه در صنایع خودروسازی قلب اروپا دارد، طبیعی‌است که موسسه ERUO-ANCAP متولی اصلی انجام تست تصادف خودروی مذکورباشد. در تست تصادفات موسسه مذکور خودروی پژو ۲۰۰۸ توانست امتیاز کامل ۵ از مجموع ۵ ستاره را از آن خودکند و نه تنها در ایران بلکه برای شرکت سازنده یعنی پژوسیتروئن نیز افتخاری بزرگ بیافریند. چراکه هم‌اکنون این ماشین به عنوان یکی از ایمن‌ترین خودروهای شرکت مذکور محسوب می‌شود و در تمامی آیتم‌های متعدد تست تصادف، خودرو پژو ۲۰۰۸ به تفکیک توانست امتیازات بالای ۷۰ درصد را از آن خود سازد که نشان می‌دهد درعین داشتن ظاهری زیبا امنیتی مثال‌زدنی نیز در جای جای این ماشین دیده می‌شود. این موفقیت اما بی‌علت نبود و با توجه به سیستم‌های ایمنی متعددی همچون کنترل کشش پایداری، ترمزهای ضد قفل، ترمزهای اضطراری و ترمزهای چرخ‌های جلو و عقب دیسکی و البته تعداد ۶ عدد ایربگ، موفقیت در تست تصادف ایمنی یورو انکپ برای پژو ۲۰۰۸ کاملاً قابل پیش‌بینی بود. بنابراین ششمین و البته یکی از مهم‌ترین مزایای پژو ۲۰۰۸ مربوط است به سیستم ایمنی قدرتمند و پیشرفته این ماشین.

مزایای پژو ۲۰۰۸

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

جمع بندی نهایی

نقش خودروی پژو  ۲۰۰۸ در ایران‌زمین کاملاً حساس و حیاتی است. چراکه اولاً توانست تنوع را به سبد خرید ایرانیان برای انتخاب خودروی سگمنت مورد نظر خود اضافه‌کند که می‌تواند کاملاً برای مشتری موثر واقع‌شود. دومین مورد نیز به شرکت خودروسازی ایران خودرو محسوب می‌شود تا بتواند در آینده خودروهای با استاندارد ۵ ستاره را در سبد محصولات خود قراردهد و ایمنی بالاتری را برای ایرانیان در طی محصولات ارائه‌شده به ارمغان آورد. بنابراین باید گفت که مزایا پژو ۲۰۰۸  باعث می‌شود تا این ماشین به عنوان یکی از منحصربه‌فرد ترین خودروهای حال حاضر بازار ایران‌زمین محسوب شده و از هر حیث جوابگوی نیاز خریداران باشد. در پایان از دوستان عزیز دعوت می‌شود که سوالات و ابهامات خود را پیرامون مزایا پژو ۲۰۰۸ با مطرح‌کنند تا پاسخگوی عزیزان باشیم.

بیشتر بخوانید

مقایسه سانتافه و راو 4

مقایسه راو۴ و اسپورتیج 

مقایسه بسترن B30 با سراتو سایپا

دلیل آسیب دیدن جلوبندی خودرو

دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو

معایب جک j5