معایب آزرا گرنجور، موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ است. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا با بررسی معایب آزرا گرنجور تصمیم بگیریم که آیا خرید این خودرو سدان لوکس می‌تواند برای مالک آن چه چالش‌هایی را به همراه داشته باشد. اگر علاقه‌مند به خرید آزرا گرنجور هستید؛ این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه شوید.

معرفی آزرا گرنجور

قبل از شروع به بررسی معایب آزرا گرنجور این خودرو را مورد معرفی قرار میدهیم تا شناخت بیشتری از آن به دست آوریم. هیوندای آزرا یکی از سدان‌های پرفروش و محبوب موجود در بازار ایران بود که به علت محبوبیت بسیار بالا توانسته به تعداد بالا در بازار موجود باشد. اولین نسخه از هیوندای آزرا در سال ۲۰۰۶ مورد معرفی قرار گرفته که حدود چهار سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۰ اولین نسخه از هیوندای آزرا وارد بازار خودرو ایران شد؛ اما مدتی بعد کمپانی خودروسازی هیوندای مدل آزرا خود را با نام گرنجور وارد بازار کرد که آخرین مدل آن در ایران مربوط به سال 2018 است.

معایب آزرا گرنجور از نظر قیمت بالا

اولین مورد از مجموعه معایب آزرا گرنجور که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم، قیمت بالای این خودرو کره‌ای است. اغلب خودروهای کره‌ای که در بازار ایران مورد خرید و فروش قرار می‌گیرند به علت دارا بودن قیمت اقتصادی خود توانسته‌اند محبوبیت بسیار بالایی را به دست آورند؛ اما در این بین آزرا گرنجور از طرفی به علت افزایش هر روزه قیمت ارز و همچنین قیمت اولیه بالای خود با قیمت گران و بالا در انتظار مخاطبان خود است به طوری که قیمت این خودرو کره‌ای هم رده با محصولات لوکس اروپایی است.

قیمت بالا برای خودروهای آسیایی در مقایسه با خودروهای اروپایی نمی‌تواند برای مخاطبان موضوع جذابی باشد، چرا که در سراسر جهان خودروهای اروپایی به علت دارا بودن کلاس بالا و همچنین امکانات رفاهی متعدد و برخورداری از طراحی لوکس محبوبیت بسیار بالایی را به دست آورده‌اند که در این بین خودروهای آسیایی نمی‌توانند هم رده قیمتی با آنها قرار بگیرند.

سواری خشک

تصور کنید با قیمت بسیار بالا خودرویی را خریداری می‌کنید که نمی‌تواند سواری نرمی را در اختیار شما قرار دهد، بنابراین این خودرو در مقایسه با رقیب‌های هم رده قیمتی خود امتیاز کمتری از طرف مخاطبان و مصرف کنندگان به دست می‌آورد. به همین علت بسیاری از خریداران نسبت به خرید آزرا گرنجور بی‌رغبیت می‌شوند.

گرنجور دارای ابعاد مناسب و جادار از نظر داخل کابین است که آن را به یکی از گزینه‌های مناسب جهت استفاده خانوادگی تبدیل کرده است؛ اما در مقابل نمی‌تواند سواری نرمی را برای راننده و سرنشینان خود فراهم نماید. البته این موضوع ارتباط مستقیمی به طراحی نیمه اسپرت آزرا دارد. همین مورد سبب می‌شود تا گرنجور در مقایسه با سایر مدل‌های هیوندای مانند جنسیس امتیاز کمتری را از نظر راحتی در سواری به دست آورد.

کیفیت پایین در مقایسه با رقیب‌های آلمانی

سومین مورد از مجموعه معایب آزرا گرنجور کیفیت پایین این خودرو در مقایسه با رقیب‌های آلمانی آن است. همانطور که در قسمت‌های قبل به آن اشاره کردیم قیمت بالای گرنجور سبب شده تا این خودرو یکی از رقیب‌های محصولات آلمانی به شمار بیاید؛ اما در مقابل این خودرو به علت دارا بودن مجموعه از معایب نمی‌تواند امتیاز هم رده با رقیب‌های خود را از طرف مخاطبان به دست آورد.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

از جمله معایب آزرا گرنجور که سبب شده این خودرو امتیاز کمتری را به ثبت برساند، کیفیت پایین متریال به کار برده شده در کابین داخلی آن است. اگرچه طی دهه اخیر خودروهای کره‌ای به واسطه برخورداری از امکانات رفاهی و طراحی‌های مدرن توانسته‌اند محبوبیت بالایی را به دست آورند؛ اما با این حال خودروهای آلمانی نظیر محصولات کمپانی مرسدس بنز و BMW کیفیت بسیار بهتری را در کنار حس برخورداری از یک خودرو لوکس ارائه می‌دهند.

در حالت کلی خریداران آزرا گرنجور به علت پرداخت هزینه بالا جهت بدست آوردن خودرو مورد علاقه خود انتظار دارند تا بتوانند کیفیت مناسبی را در اختیار آنها قرار بدهد؛ اما این موضوع هنگامی که با کیفیت پایین در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد موجب دلسردی خریداران می‌شود به طوری که بسیاری از خریداران را از ادامه روند خرید خود پشیمان می‌کند.

شتاب و کشش ضعیف

مهمترین بخش در مورد تصمیم‌گیری جهت خرید خودروی مورد نظر برخورداری آن از مشخصات فنی مطلوب است. به عبارتی امکانات فنی مناسب باعث می‌شود تا بسیاری از افراد به سمت خرید خودروهای متناسب با نیازهای خود کشیده شوند. آزرا گرنجور نسبت به نسخه‌های قبلی آزرا که دارای سرعت و شتاب بسیار خوبی بوده و توانسته بودند با خودروهای پرشتاب موجود در بازار مانند ماکسیما به رقابت بپردازند؛ دارای شتاب و کشش ضعیف‌تری است. البته احتمال دارد آزراهای قدیمی به علت دارا بودن سیستم پیشرانه پرحجم‌تر توانایی غلبه بر وزن بالا آزرا داشته باشند؛ اما آزرا گرنجور مجهز به موتور 2.4  لیتری است.

سیستم پیشرانه استفاده شده در آزرا گرنجور توانایی تولید ۱۸۰ اسب بخار را دارد که این میزان در مقایسه با وزن سنگین ۱۶۰۰ کیلوگرم این خودرو رقم قابل توجهی نیست و به همین ترتیب با ارائه شتاب صفر تا صد ۱۱ ثانیه نمی‌تواند هیجانات راننده خود را از نظر رانندگی پرسرعت و مهیج برطرف کند. ضعف در شتاب هیوندای آزرا گرنجور در حالی است که رقیب بی ام دبلیو این خودرو شتاب صفر تا صد ۶.۵ ثانیه را در اختیار راننده خود قرار می‌دهد.

مصرف سوخت غیر اقتصادی

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم، سیستم پیشرانه مورد استفاده در آزرا گرنجور دارای توان مناسبی نیست؛ اما با این حال با مصرف سوخت ترکیبی 8.5  لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ترکیبی در مقایسه با سایر رقیب‌های مدرن خود از میزان مصرف سوخت بیشتری برخوردار است. به همین علت یکی دیگر از معایب آزرا گرنجور مصرف سوخت بالا و غیر اقتصادی آن می‌باشد.

کمبود قطعات یدکی

کمبود قطعات یدکی در کنار قیمت بالا یکی دیگر از معایب آزرا گرنجور است. خدمات پس از فروش عاملی است که باعث جلب توجه خریدار به سمت محصول مورد نظر خود می شود. با این حال اگر خودرویی بتواند از نظر طراحی و فنی امتیاز مناسبی را هم بدست آورد؛ اما از نظر خدمات پس از فروش باشد نیازهای مالک خود را برطرف کند، در دراز مدت نمی‌تواند محبوبیت مناسبی را به دست آورد.

این مورد دقیقاً در مورد آزرا گرنجور هم صدق می‌کند، چرا که این خودرو از نظر تامین قطعات یدکی چالش‌های فراوانی را به مالک خود تحمیل می‌کند. به خصوص اگر در شهرهای کوچک زندگی می‌کنید تامین برخی از قطعات تخصصی گرنجور مانند واحدهای الکترونیکی و حسگرها  ممکن است شما را به دردسر بیندازد.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی معایب آزرا گرنجور پرداختیم. امیدواریم با مطالعه و بررسی این مقاله بتوانید عواملی را که سبب می شود با خرید آزرا گرنجور با چالش‌های روبه‌رو شوید را به خوبی مورد ارزیابی قرار داده باشید. این خودرو اگرچه از نظر طراحی ظاهری امتیاز بسیار قابل توجهی را از طرف مخاطبان خود به دست می‌آورد؛ اما به علت داشتن چند مورد عیب ممکن است شرایط سختی را برای خریدار خود ایجاد کند. پس بهتر است قبل از خرید، موارد گفته شده را مورد بررسی قرار داده و در صورت تمایل اقدام به خرید کنید.

 اگر شما هم تجربه استفاده از آزرا گرنجور را دارید نظرات ارزنده خود را با مجله سوئیچ به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید

مشخصات فنی آزرا

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

مقایسه جک S3 و چانگان

مقایسه فولکس واگن تیگوان و تویوتا راو ۴

مقایسه هیوندای سانتافه و نیسان ایکس تریل

مقایسه جک S5 فیس لیفت و تیگو 7