راهنمای آشنایی با مزایای میتسوبیشی اوتلندر

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

مزایای میتسوبیشی اوتلندر موضوع این مقاله است. از زمان پیدایش خودرو تا به امروز ایده‌های فراوانی در خصوص مصرف سوخت این وسیله پرکاربرد مطرح شده‌است. همواره جبهه‌گیری‌های متفاوتی پیرامون صنعت خودروسازی در باب مصرف سوخت ماشین‌ها مطرح بوده‌است. تا به امروز افراد فراوانی هستند که به نام طرفداری از محیط زیست و مسائلی از این دست همواره استفاده از خودروهای بنزینی را محکوم می‌کنند و حتی به دنبال پیداکردن سوختی جایگزین به جای بنزین یا گازوئیل نیز هستند. همین جبهه‌گیری‌های متفاوت منجر به خلق ایده‌ها و نظریاتی متفاوت در باب مصرف سوخت در صنعت خودروسازی جهان توسط شرکت‌های بزرگ و برند شده‌است. اولین مورد به تولید خودروهایی مربوط می‌شود که دارای مصرف سوخت بسیار پایین هستند که این موضوع به عنوان یکی از، سیاست‌گذاری‌های غیر قابل تغییر و البته غیر قابل کتمان حال حاضر شرکت‌های بزرگ خودروسازی جهان محسوب می‌شود. مورد دوم اما به ساخت خودروهایی مربوط می‌شود که به جای سوخت‌های فسیلی از انرژی‌هایی همچون برق و یا خورشید به منظور حرکت بهره می‌برند که هم اکنون شرکت‌های بسیار بزرگی نظیر کمپانی خودروسازی، که در تملک ایلان ماسک قراردارد همین سیاست و رویه را در دستور کار خود قرارداده‌اند. علاوه بر این نابغه بزرگ هم‌اکنون نیز شرکت‌های همچون بی ام دبلیو و یا کمپانی‌های بسیار قدیمی و با سابقه خودروسازی جنوب شرق آسیا نیز در این وادی به‌عنوان پیشتاز محسوب‌شده و غیر ممکن است که صحبت از خودروهای هیبریدی به میان آید اما سخنی از میتسوبیشی اوتلندر بیان‎نشود. در ادامه با ما همراه باشید تا از صفر تا صد با مزایای این خودرو ساخت چشم بادامی‌ها آشناگردید.

کیلومتر

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

کمپانی خودروسازی شهیر میتسوبیشی از سال ۲۰۱۲ بود که خودروی کراس آور سایز متوسط اوتلندر را به بازارهای جهانی معرفی کرد. این خودرو به عنوان یک محصول در نسخه‌های هیبریدی و استاندارد محسوب می‌شود . منظور از هیبریدی این است که هم با نیروی بنزین و هم برق می‌تواند به حرکت خود ادامه‌دهد. اساس حرکتی نسخه هیبریدی خودرو و موتور آن بر اساس نیروی برق بوده اما تنها از بنزین در سرعت‌های پایین استفاده می‌شود تا بتواند ساپورت و حمایت لازم را از موتور برقی انجام داده و فعالیت آن را در حد مطلوبی نگه‌دارد. بنابراین میزان مصرف سوخت این خودرو با توجه به مکانیزم تعبیه‌شده توسط مهندسین سازنده بسیار پایین بوده و با تکیه به مزایای فراوانی که دارد توانست جایگاهی بسیار محکم برای خود در بازارهای جهانی به دست آورد. تنها در یک مورد یکی از پرفروش‌ترین ماشین‌ها در بازار خودروسازی انگلستان خودروی میتسوبیشی اوتلندر است. گفتنی‌است که نسخه هیبریدی این خودرو در طی سه سال منتهی به ۲۰۲۰ میلادی موفق شد عنوان پرفروش‌ترین خودروی پلاگین هیبریدی دنیا را  از آن خود کند. ایرانیان از سال ۲۰۱۶ بود که این ماشین را به چشمان خود دیدند. البته از بدو ورود در ابتدای امر تنها در اختیار سازمان محیط زیست کشور قرارگرفت و هم اکنون نیز مدل‌های ساخت ۲۰۱۸ میتسوبیشی اوتلندر در مدل‌های استاندارد و هیبیریدی است که میان ایرانیان در کشور خرید و فروش می‌شود. مدل هیبریدی این ماشین از دو نوع موتور بنزینی و برقی که حجمی در حدود ۲ لیتر دارند بهره‌برده و هر دو موتور روی هم، توان قدرتی در حدود ۲۰۳ اسب بخار و نهایت قدرت گشتاور ۱۹۲  نیوتن بر متر را تولید می‌کنند. در ادامه مهم‌ترین مزایای مشترک مدل‌های متفاوت خودروی میتسوبیشی اوتلندر عبارتند از:

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

کیفیتی خوش‌ساخت

با نگاهی کوتاه به لیست خودروهای ساخت کمپانی‌های جنوب شرق آسیا مشخص می‌شود که بالابودن کیفیت ماندگاری و قدرت بالای خودروهای ساخت چشم بادامی‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین نقاط مشترک میان تمام کمپانی‌های خودروسازی ژاپنی محسوب می‌شود. ژاپنی‌ها اما توانستند با حفظ همین اصالت روندی کاملاً تکاملی را طی‌کرده و هم‌اکنون نیز به حدی حرفه‌ای شده‌اند که می‎توانند ماشینی همچون میتسوبیشی اوتلندر را در نسخه‌های استاندارد و هیبریدی با بالاترین کیفیت ممکن به بازارهای جهانی تحویل دهند. علاوه بر این موضوع با توجه به سربلندی این خودرو در تست‌هایی که مطابق با ملاک‌های استاندارد روز دنیا انجام شده است، موجبات این امر را فراهم کرده‌است که کشورهایی همچون انگلستان با آغوش باز، و البته ولع فراوان پذیرای خودرویی همچون میتسوبیشی اوتلندر باشند. بنابراین باتوجه به دوام کیفیت و عمر بسیار مفید و طولانی سگمنت میتسوبیشی اوتلندر، می‌توان این آیتم را  در صدر مزایای خودرو مورد بحث قرارداد.

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

مصرف سوخت بهینه

مصرف سوخت مدل‌های استاندارد خودرو میتسوبیشی اوتلندر به صورت ترکیبی فارغ از ترددهای شهری و غیرشهری در هر ۱۰۰ کیلومتر حدودا ۹ لیتر است که به حسب مجموع می‌توان گفت به دلیل تک رقمی بودن تا حدودی قابل قبول است. اما زمانی که صحبت از مدل‌های هیبریدی می‌شود در هر ۱۰۰ کیلومتر نه در همه موارد بلکه گاهی اوقات قادر است مصرف سوختی در حدود ۱.۸ داشته‌باشد، که در نوع خود بسیار چشمگیر و البته وسوسه‌انگیز است. اساسا همین موتور بهینه تعبیه‌شده در مدل‌های استاندارد و همچنین هیبریدی بود که باعث‌شد اروپایی‌ها به عنوان مشتریان درجه یک و تراز اول خودروی میتسوبیشی اوتلندر در مدل‌های متفاوت به صف شوند.

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

کابینی خانوادگی

 همانطور که درقسمت قبل اشاره‌شد خودروی میتسوبیشی به عنوان یک کراس‌آور سایز متوسط شناخته می‌شود. به همین دلیل به صورت خاص و منحصربه‌فرد مخصوص خانواده‌ها و البته سفرهای خانوادگی است. فضای جادار داخل کابین به صندلی‌های ردیف جلو و عقب و صندوق عقب و در یک کلام به کل کابین قابل تعمیم است. در مدل‌های استاندارد و بنزینی هیچ‌گونه باطری در فضای صندوق عقب تعبیه‌نشده و تمام صندوق عقب به صورت کامل در اختیار سرنشینان و خریداران خودرو است. اما در مدل‌های هیبریدی به علت وجود باتری‌های موتور برقی در صندوق عقب، فضای در دسترس به نسبت دیگر نسخه‌های بنزینی به نسبت کوچک‌تر است. البته مهندسین سازنده چاره‌کار را نیز اندیشیده‌اند. در صورتی که در موارد اورژانسی نیاز به داشتن صندوق عقبی با فضای فراخ و گشاد بود می‌توان صندلی عقب را خواباند تا فضایی در حدود یک پیکاپ در اختیار خریداران قرارگیرد.

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

نمره قابل قبول به سیستم تعلیق و استهلاک

این آیتم مستقیماً به مبحث تجربه رانندگی میتسوبیشی اوتلندر بازمی‌گردد. به صورت کلی باید گفت که مراکز توزیع نیروی وزن خودرو و حفظ پایداری و بالانس این ماشین به خوبی هرچه تمام‌تر توانسته‌اند تعادل میان سیستم تعلیق و توزیع نیرو را فراهم‌کنند، که در نتیجه سواری بسیار نرم و راحتی دراختیار سرنشینان و مخصوصاً راننده قرارمی‌گیرد. گفتنی‌است که زمانی که این اِلِمان با سیستم‌های متعدد کار گذاشته‌شده درون خودرو ترکیب می‌شود می‌تواند قابلیت‌های آفرودی بسیار خوبی را به این ماشین مخصوصاً در جاده‌های پر پیچ‌و‌خم اعطا‌کند. این موارد اما تماما مخصوص نسخه‌های بنزینی بود و در ورژن‌های هیبریدی میتسوبیشی باید گفت که موتور برقی خودرو به صورت مستقل از محور عقب کار می‌کند و همین موضوع باعث شده‌‎است تا در این ماشین هیچ‌گونه احتیاجی به میل‌گاردن نباشد. پس در نتیجه میزان استهلاک خودرو تاحد امکان کاهش پیدا‌کرده و از طرف دیگر سواری بسیار نرم و راحتی نیز در اختیار خریداران قرارمی‌گیرد.

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

ایمنی به معنی واقعی کلمه

اولین مزیت نام‌برده درخصوص خودروی میتسوبیشی اوتلندر را به یاد بیاورید. در ابتدای لیست مزایا به این موضوع اشاره‌شده که کیفیت ساخت خودرو میتسوبیشی اوتلندر بسیار بالا است. یکی از اصلی‌ترین شواهد و قرائنی که  ثابت می‌کند چرا این ماشین از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخورداراست، مربوط می‌شود به تست تصادف بسیار درخشان خودرو میتسوبیشی اوتلندر. تاکنون این خودرو ۲ مرتبه توسط اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها مورد تست قرارگرفته‌است در نتایج تست تصادف خودرو مورد بحث در قاره سبز، چنین برمی‌آید که میتسوبیشی اوتلندر توانسته‌است امتیاز کامل ۵ از مجموع ۵ ستاره را نصیب خود سازد. این موضوع نشان از امنیت بسیار بالای سرنشینان در خودروی فوق دارد. علاوه بر قاره سبز موسسه آی آی اچ اس که به عنوان موسسه بیمه و ایمنی بزرگراه‌های آمریکا شناخته می‌شود نیز نسبت به تست تصادف میتسوبیشی اوتلندر اقدام‌کرده که این ماشین همچون مورد قبل توانست، امتیازات بسیار درخشانی را نصیب خود سازد. بنابراین باید گفت که امنیت بالای میتسوبیشی اوتلندر به عنوان یکی از اصلی‌ترین مزایای خودرو مورد بحث محسوب می‌شود.

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

شارژ در منزل (خاص هیبریدی ها)

این اِلِمان تنها مخصوص خودروهای هیبریدی میتسوبیشی اوتلندر بوده و آن دسته از خریدارانی که تنها از مدل‌های استاندارد بنزینی استفاده می‌کنند هیچ گونه مشکلی بابت پرکردن باک بنزین خودروی خود ندارند. اما زمانی که صحبت از مدل‌های هیبریدی می‌رسد با توجه به اینکه زیرساخت‌ها و مراکز مورد نیاز برای شارژکردن خودروهای با موتور هیبریدی و برقی وجود ندارد، شرکت متولی واردکننده که آرین موتور نام دارد پیش‌بینی‌های لازم را انجام‌داده و همراه مدل‌های هیبریدی کابل شارژ نیز به مشتری و خریدار عرضه می‌شود تا به کمک آن بتوان به راحتی با استفاده از برق تک فاز منزل به منظور شارژ کردن باتری خودرو اقدام‌کرد. بنابراین قابلیت شارژشدن باتری موتورخودروی میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی در خانه تنها مخصوص همین نسخه بوده و همان‌گونه که اشاره‌شد در مورد موتورهای بنزینی مشکلی از این نظر در کشور وجودندارد.

مزایای میتسوبیشی اوتلندر

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

جمع‌بندی نهایی

واردات خودروی میتسوبیشی هیبریدی در کشور از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ توسط آرین خودرو  در حال انجام بود که ناگهان اعمال قوانین سفت و سخت واردات خودرو باعث‌شد تا میتسوبیشی اوتلندر تنها در همان نسخه‌های ۲۰۱۸ میان ایرانیان خرید‌وفروش شوند. خوشبختانه این نکته مثبت وجوددارد که همین نسخه ۲۰۱۸ خودروی مورد بحث است که توانست امتیازات بسیار خوبی را در موسسات بین‌المللی اروپایی و آمریکایی نصیب خود سازد. بنابراین جای امیدواری وجوددارد که هم‌اکنون ماشینی پنج ستاره در بازار کشور حضورداشته و زمانی که این قابلیت در کنار نسخه‌های هیبریدی قرارمی‌گیرد میزان کیفیت را به حداقل می‌رساند. اما به هرحال باید به این نکته توجه‌کرد که اکثریت قریب به اتفاق مزایای بیان‌شده به تمامی نسخه‌های میتسوبیشی هیبریدی قابل تعمیم بوده، و خریداران هریک از دو نسخه خودرو فوق می‌توانند اعتماد لازم را به ماشین خریداری‌شده داشته‌باشند. در نهایت نیز از عزیزان درخواست می‌شود سوالات و ابهامات خود را پیرامون مزایای میتسوبیشی اوتلندر با ما به اشتراک بگذارند تا پاسخگوی ابهامات باشیم.

بیشتر بخوانید

مقایسه سانتافه و راو 4

مقایسه راو۴ و اسپورتیج 

مقایسه بسترن B30 با سراتو سایپا

دلیل آسیب دیدن جلوبندی خودرو

دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو

معایب جک j5

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیلومتر