مزایا بی وای دی S6، موضوعی است؛ که در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ به بررسی آن خواهیم پرداخت. محبوبیت بالایی که خودروهای دارای کلاس کراس‌اور طی چند سال اخیر به دست آورده‌اند سبب شده تا کمپانی‌های مختلف در سراسر جهان تصمیم به تولید محصولاتی بگیرند؛ که دارای کلاس کراس اوور می‌باشند.

از همین رو تعداد محصولات کراس اووری که کمپانی‌های چینی در اختیار بازار ایران قرار می‌دهند طی دهه اخیر رشد بالایی داشته است. به همین علت تصمیم گرفتیم مزایا بی وای دی S6 را در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم به نقاط مثبتی که سبب می شود تا این خودرو به یکی از گزینه‌های مناسب خرید تبدیل شود بپردازیم. در این مقاله تصمیم داریم، ابتدا به معرفی و سپس به بررسی مزایا بی وای دی S6 بپردازیم.

معرفی بی وای دی S6

قبل از بررسی مزایا بی وای دی S6 لازم است؛ این کراس اوور چینی را مورد معرفی قرار دهیم. بی وای دی یکی از شرکت‌های معتبر خودروسازی چین است؛ که طی سال‌های اخیر با تولید خودروهای الکتریکی محبوبیت جهانی پیدا کرده است. همکاری این شرکت خودروسازی با ایران که توسط شرکت کارمانیا انجام می‌شد، در مدت کوتاهی به علت وضع قوانین ممنوعیت خودروها پایان یافت.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

به همین علت بی وای دی S6 در کنار دارا بودن مزایا نتوانست با تعداد بالا در اختیار مخاطبان ایرانی خود قرار بگیرد. اولین نسخه از بی وای دی اس 6  در سال ۲010 در نمایشگاه خودرو چین مورد معرفی قرار گرفت و یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۱ کمپانی تولید کننده، فروش آن را آغاز کرد.

بی وای دی S6 در زمان معرفی خود توانست جایزه پرسرعت‌ترین فروش کراس اوور را در چین کسب کند. اولین نسخه از این خودرو در سال ۱۳۹۶ به وسیله شرکت کارمانیا در بازار خودرو ایران جایزه گرفت، اما برخلاف کشور چین در ایران نتوانست موفقیت بالایی را کسب کند.

بی وای دی S6 بر اساس پلتفرم یکی از محصولات کمپانی لکسوس ساخته شده و به همین ترتیب دارای طراحی ساده در بخش بیرونی و داخل کابین خود می‌باشد.

 

مزایا بی ‌وای دی S6 از نظر طراحی

در اولین بخش از بررسی مزایا  بی وای دی S6 قصد داریم؛ مزایای مربوط به طراحی این خودرو را در اختیار شما مخاطبان قرار دهیم. همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم، این محصول از کمپانی بی وای دی بر اساس پلتفرم یکی از محصولات لکسوس ساخته شده و همانطور که اطلاع دارید؛ محصولات کمپانی لکسوس می‌توانند فضای داخل کابین جاداری را در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار دهند.

بی وای دی S6 نیز بر اساس همین پلتفرم توانسته کابین جادار و راحتی را در اختیار راننده و سرنشینان قرار دهد و به یکی از گزینه‌های مناسب جهت سفرهای خانوادگی تبدیل شود.

از جمله مهم‌ترین مشکلاتی که در اغلب خودروهای کراس اوور موجود در بازار به چشم می‌خورد فضای محدود داخل کابین آن‌ها می‌باشد؛ چرا که اغلب خودروهای کراس اوور همان سواری‌هایی هستند؛ که دارای صندوق عقب هاچ‌بک می‌باشند. اما این موضوع در مورد بی وای دی S6 صدق نمی‌کند؛ چرا که یکی از مزایای مهم این خودرو دارا بودن پلتفرم بزرگ و و صندوق عقب پر حجمی است که در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار می‌دهد.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

لازم به ذکر است که پلتفرم بکارگیری شده در این خودرو به وسیله مهندس‌های شرکت تویوتا مورد بررسی مجدد و طراحی قرار گرفته است. فضای داخل کابین بی وای دی S6 میتواند فضای کافی جهت حضور ۵ سرنشین بزرگسال را در اختیار سرنشینان قرارداده و شرایط راحت و ارگونومیکی را برای آنها فراهم نماید. در حالت کلی  از جمله مزایا بی وای دی S6 از نظر طراحی می‌توان به فضای بزرگ داخل کابین و صندوق عقب آن اشاره کرد.

امکانات رفاهی ‌مختلف در بی وای دی S6

در این بخش به بررسی مزایا بی وای دی S6 از نظر برخورداری از امکانات و تجهیزات رفاهی مختلف می‌پردازیم. اغلب خودروهایی که طی دهه اخیر توسط کشور چین تولید و طراحی می‌شوند دارای امکانات و تجهیزات رفاهی مختلفی بوده و به واسطه همین ویژگی توانسته‌اند فروش بسیار بالایی را در سراسر جهان به ثبت برسانند. اغلب افرادی که در ایران تصمیم به خرید خودرو می‌گیرند؛ بر اساس سلیقه خود توجه زیادی به امکانات رفاهی دارند، که در گزینه مورد نظر خرید آن‌ها به کار گرفته شده است.

از این رو خودروهایی که دارای امکانات و آپشن‌های مختلفی هستند، می‌توانند فروش بالایی را در بازار ایران به ثبت برسانند. نکته بسیار مهم در مورد مزایا بی وای دی S6 از نظر تجهیزات و امکانات رفاهی این است که شرکت وارد کننده آن یعنی کارمانیا هیچ یک از امکانات رفاهی به کار گرفته شده در این خودرو را حذف نکرده است.

از جمله امکانات موجود در بی وای دی اس ۶ می‌توان به مواردی چون آینه الکتروکرومیک، کروز کنترل، کیلس استارتر، تنظیمات ۸ جهته برقی صندلی راننده، سانروف دو حالته، قابلیت تنظیم پشتی‌های صندلی عقب و دوربین زیر آینه سمت راست اشاره کرد.

مزایا بی وای دی S6

امکانات ایمنی بالا در بی وای دی S6

اغلب خودروهایی که در کشور چین مورد طراحی و تولید قرار می‌گیرند در تست‌های تصادف و ایمنی موسسه‌های بین المللی معتبر شرکت نمی‌کنند به خاطر همین در میان محصولات تولید شده این کشور خودروهایی که در تست‌های ایمنی و تصادف شرکت کرده و نتایج مطلوبی را کسب می‌نمایند دارای ارزش بیشتری بوده و می‌توانند خیال راننده و سرنشینان خود را از نظر ایمنی که در اختیار آنها قرار می‌دهند راحت نمایند.

یکی از مهمترین مزایا بی وای دی S6 برخورداری این خودرو از امکانات ایمنی مطلوب و مناسب است که در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار می‌دهد. بی وای دی S6 با شرکت در تست‌های تصادف و ایمنی موسسه انکپ چین در سال  ۲۰۱۲ توانست ۵ ستاره ایمنی را دریافت نماید.

یکی از مزایا  بی وای دی S6 در بخش ایمنی می‌توان به امکانات به کار گرفته شده‌اند در این بخش اشاره کرد.  از جمله امکانات ایمنی این خودرو می‌توان به مواردی چون سنسور پارک جلو و عقب، ترمز هوشمند و تعداد ۶ کیسه هوا اشاره کرد.  علاوه بر آن  بی وای دی اس ۶ دارای بدنه مستحکم‌تری نسبت به سایر محصولات چینی است.

جمع بندی

با توجه به بررسی‌های انجام شده بر روی مزایا  بی وای دی S6 نتیجه می‌گیریم، این خودرو از نظر طراحی به خصوص طراحی بخش داخلی خودرو با برخورداری از فضای داخل کابین مناسب می‌تواند شرایط راحتی را برای راننده و سرنشینان خود فراهم کرده و آن را تبدیل به یکی از گزینه‌های مناسب جهت استفاده خانواده‌های پرجمعیت نماید.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

همچنین این محصول از کمپانی بی وای دی به علت دارا بودن امکانات رفاهی متعدد، امتیاز بالایی را از طرف مخاطبان خود دریافت کرده و می‌تواند شرایط رفاهی مناسبی را برای آنها فراهم نماید.

در سمت دیگر می دانیم که بسیاری از محصولات تولید شده توسط کشور چین در تست‌های ایمنی و تصادف شرکت نمی‌کنند؛ اما با این حال بی وای دی اس 6 با شرکت در تست‌های تصادفی ایمنی و کسب امتیاز مناسب توانست خیال سرنشینان خود را از نظر ایمنی راحت نماید.

امیدواریم با بررسی مقاله ارائه شده از طرف تیم سوئیچ بتوانید در مورد مزایای این خودرو چینی اطلاعات کافی را به دست آورید. البته توصیه می‌کنیم قبل از خرید این محصول از کمپانی بی‌وای‌دی اطلاعاتی را نیز در مورد معایب آن به دست آورید. اگر شما نیز تجربه استفاده از این کراس اوور چینی را دارید، نظرات خود را با مجله سوئیچ به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید

مشخصات فنی بی وای دی s6 

معایب بی وای دی s6

مزایا ماکسیما

مقایسه مزدا ۳ نیو و میتسوبیشی لنسر

مقایسه تیگو 5 با هایما S5

مقایسه ولوو XC90 با کیا سورنتو