معایب پرادو 4 سیلندر، موضوعی است که در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ به بررسی آن خواهیم پرداخت. طی شش دهه اخیر کمپانی تویوتا با ارائه محصولات مستحکم و کم استهلاک توانسته فروش بالایی را در بازار خودرو ایران به ثبت برساند و تجربه مناسبی از کیفیت و دوام بالا را در این بازار به مشتریان ارائه دهد. پرادو یکی از محصولات محبوب کمپانی خودروسازی تویوتا ژاپن است که علاوه بر دارا بودن تعدادی از مزایا ممکن است به خاطر وجود چند عیب مالک خود را به چالش وا دارد، به همین علت تصمیم گرفتیم تا معایب پرادو 4 سیلندر را مورد بررسی قرار دهیم. ابتدا به معرفی و سپس به بررسی تخصصی معایب پرادو 4 سیلندر خواهیم پرداخت.

معرفی پرادو چهار سیلندر

اولین پرادو در سال ۱۹۹۹ از طرف تویوتا معرفی شد که به علت برخورداری از محبوبیت بسیار بالا تولید آن همچنان ادامه دارد. تا به امروز تویوتا چهار نسل مختلف از این محصول را وارد بازار خودروی جهانی کرده که نسل سوم و چهارم آن در ایران موجود هستند. نسل سوم پرادو در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۹ مورد عرضه قرار گرفته است و تعداد بالایی از این خودرو در جاده‌های کشور به چشم می‌خورد. آخرین مدل نسل سوم که در بازار ایران مورد معامله قرار می‌گیرد، مربوط به سال  ۲۰۰۹ است.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

نسل ۴ یا آخرین نسل تویوتا پرادو از سال ۲۰۰۹ تا به امروز بر روی خط تولید کمپانی تویوتا قرار داشته و یک سال بعد با مدل ۲۰۱۰ توانسته به بازار خودرو ایران راه یابد. آخرین مدل از نسل چهارم این خودرو که در بازار ایران موجود است مربوط به سال ۲۰۱۳ می‌باشد.

در این مقاله از سری مقالات مجله سوئیچ معایب پرادو 4 سیلندر را مورد بررسی قرار می‌دهیم، پس بهتر است آخرین مدل که مربوط به نسل چهارم است را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. نسل چهارم با دو نسخه 4 در و 2 در، مورد طراحی و عرضه قرار گرفته شده است. نسخه ۴ در، این خودرو مجهز به پیشرانه چهار لیتری ۶ سیلندر مجهز است. نسخه 2 در، از پیشرانه ۴ سیلندر 2.7  بهره مند است. نسخه ۲ در، نسل چهارم تویوتا پرادو در کنار موتور کم حجم خود تاحدودی نیازهای مخاطبان را برطرف می‌کند.

در ادامه با بررسی معایب پرادو 4 سیلندر به شما کمک خواهیم کرد تا نسبت به انتظارات خود در مورد خرید این خودرو تصمیم بگیرید.

معایب پرادو 4 سیلندر

پرادو هم مانند اغلب خودروهای موجود در سراسر جهان  به خاطر داشتن تعدادی عیب ممکن است انتظارات مالک خودرو به خوبی برطرف کند اما بررسی معایب پرادو 4 سیلندر  به شما کمک خواهد کرد تا نسبت به سلیقه خود گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

معایب پرادو 4 سیلندر از نظر مصرف سوخت بالا

اولین مورد از معایب پرادو 4 سیلندر مربوط به مصرف سوخت بالای این خودرو است. تویوتا در تولید این محصول خود بیشتر بازارهای حاشیه خلیج فارس را در نظر گرفته است، چرا که مدل‌های مختلفی از این خودرو در کشورهایی مانند کویت فروش بالایی را به ثبت رسانده‌اند. همانطور که اطلاع دارید این کشورها دارای منابع بالایی از سوخت فسیلی هستند به همین علت سوخت مورد نیاز را به راحتی دسترس دارند و لازم نیست هزینه بالایی را بپردازند.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

پرادو ۴ سیلندر که نسبت به نسخه دیگر این خودرو از موتور کم حجم کمتری برخوردار است، با مصرف سوخت ۱۲.۴ لیتر بنزین در سیکل ترکیبی ۱۰۰ کیلومتر مصرف بالایی را به ثبت می‌رساند.

فرمان پذیری ضعیف

دومین مورد از معایب پرادو 4 سیلندر فرمان پذیری ضعیف این خودرو شاسی بلند است. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که بیشتر خودروهای دارای کلاس شاسی بلند به خاطر ارتفاع زیاد از سطح زمین با چالش تعادل و فرمان پذیری روبه رو هستند؛ اما به علت ارتفاع بلند دید مناسبی را برای راننده فراهم می‌کنند.

در بین خودروهای شاسی بلند تویوتا پرادو مشکل فرمان پذیری بیشتری نسبت به رقبای خود دارد. این مشکل در نسخه دو درب این خودرو بیشتر از نسخه چهار درب احساس می‌شود. در حالت کلی فرمان پذیری ضعیف یکی از معایب پرادو 4 سیلندر است که راننده خود را با چالش‌هایی روبرو می‌کند.

امکانات نامشخص

خودروهای کمپانی پرادو علاوه بر اینکه از محبوبیت قابل توجهی در بازار ایران برخوردار هستند، شرکت‌های مختلف اقدام به واردات این خودرو ژاپنی کرده‌اند، به همین علت نسخه‌های متنوعی از این خودرو، امکانات متفاوتی را در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهند. تا قبل از اعلام قانون ممنوعیت خودروهای مجهز به پیشرانه بیش از 2.5 لیتر پرادو به واسطه شرکت‌های مختلف به ایران راه یافته و به همین علت امکانات مختلف پرادوهای موجود در بازار برای خریداران این خودرو گیج کننده است.

معایب پرادو 4 سیلندر
معایب پرادو 4 سیلندر

اغلب خودروهای وارد شده به ایران با نسخه پایه و ارزانترین قیمت بوده‌اند که امروزه در مقایسه با سایر رقبای این خودرو شرایط رفاهی محدودی را برای راننده و سرنشینان فراهم می‌کند. علاوه بر این پرادوهای صادراتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیاری از امکانات رفاهی موجود را به صورت غیرفابریک بر روی خودرو خود نصب کرده‌اند.

معایب پرادو 4 سیلندر از نظر امکانات نامشخص یکی از چالش‌هایی است که افراد علاقه‌مند به خرید پرادو با آن مواجه می‌شوند. چرا که هنگام خرید پرادو  امکانات موجود بر روی آن با توجه به عدم مشخص بودن شرکت‌ها و افراد وارد کننده قابل اعتماد نیست.

ارزش خرید پایین

آخرین مورد از مجموعه معایب پرادو 4 سیلندر که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد، ارزش پایین خرید این خودرو نسبت به سایر رقبای موجود آن در بازار ایران است. همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم نسخه‌های مختلفی از این خودرو در بازار ایران موجود هستند که بیشتر آنها به صورت نسخه پایه وارد بازار شده و در نتیجه نسبت به سایر رقبای مدرن این خودرو امکانات و تجهیزات رفاهی کمتری را در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار می‌دهند و در نتیجه شرایط رفاهی نامناسبی را برای آنها فراهم می‌کند.

از طرفی بالا رفتن قیمت ارز باعث شده تا بسیاری از خودروهای لوکس موجود در بازار مانند تویوتا پرادو قیمت بالایی در قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خود داشته باشد؛ اما از طرفی استهلاک پایین محصولات کمپانی تویوتا می‌تواند به چشم پوشی از این عیب کمک کند.

 سخن پایانی

در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سعی کردیم تا با بررسی معایب پرادو 4 سیلندر اطلاعات جامعی را در اختیار افرادی قرار دهیم که علاقمند به خرید این خودرو هستند. همانطور که در متن هم به آن اشاره کردیم. در حدود یک دهه است که از آخرین مدل واردات این خودرو به بازار ایران می‌گذرد؛ اما با این حال به خاطر دارا بودن امکانات و ویژگی‌های منحصر به فرد به گزینه بسیار مناسبی برای افراد سطح بالای جامعه تبدیل شده است.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

به یاد داشته باشید، پرادو می‌تواند یکی از خودروهای بسیار محبوب در بازار ایران باشد؛ اما وجود برخی از معایب و ایرادات در این خودرو سبب می‌شود تا انتظارات خریداران به طور کامل برطرف نشود. به همین علت توصیه می‌کنیم اگر تصمیم به خرید این خودرو را دارید مقاله معایب پرادو 4 سیلندر را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. به کمک این مقاله متوجه شدید که این خودرو می‌تواند گزینه مناسبی جهت خرید شما باشد یا نه.

اگر شما هم تجربه استفاده از این خودرو شاسی بلند ژاپنی را دارید نظرات ارزنده خود را با سوئیچ به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید

مقایسه هیوندای سانتافه و کیا سورنتو

مقایسه هیوندای سانتافه و کیا اسپورتیج

مقایسه فولکس واگن تیگوان و تویوتا راو ۴

مقایسه راو۴ و اسپورتیج

مقایسه سانتافه و راو۴

مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای وراکروز