در این مقاله شما را با بهترین لاستیک های ایران آشنا می‌کنیم. خرید لاستیک به عنوان یکی از بخش‌های مهم هزینه‌های جاری استفاده از خودرو به شمار می‌رود. برندهای مختلف داخلی و خارجی در بازار لاستیک ایران وجود دارد. در سال‌های اخیر با توجه به افزایش قیمت لاستیک‌های خارجی و همچنین ارتقای کیفیت لاستیک‌های تولیدی برندهای ایرانی، طیف‌های گسترده‌ای از رانندگان به سمت استفاده از محصولات داخلی حرکت کرده‌اند. در همین راستا تصمیم گرفتیم تا مبتنی بر نگاهی انتقادی به معرفی بهترین لاستیک های ایران بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی 6 مورد از بهترین لاستیک‌ های ایران

در کشور ما با دلیل وجود منابع نفتی بسیار زیاد، صنایع پایین‌دستی پتروشیمی از خوراک مناسب برای تولید محصولات گوناگون برخوردار هستند. لاستیک خودرو به عنوان یکی از محصولات پایین دستی پتروشیمی به شمار می‌رود که تولید آن در ایران بیش از 60 سال سابقه دارد. البته در طول دو دهه اخیر روند تولید لاستیک ایرانی تقویت شده است و محصولات با کیفیت به مراتب بیشتری به بازار عرضه می‌گردد.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

بهترین لاستیک های ایران

در ادامه می‌توانید لیست بهترین لاستیک های ایران را که سهم بازار قابل توجهی را به خود اختصاص می‌دهند، مشاهده کنید:

1. لاستیک بارز

شرکت لاستیک‌سازی بارز در ابتدای دهه 60 فعالیت خود را به صورت رسمی در ایران آغاز کرد. این برند در حال حاضر به عنوان یکی از تولیدکنندگان بهترین لاستیک های ایران شناخته می‌شود. علاوه بر خودروهای سواری، محصولات تولیدی این برند برای خودروهای سنگین نیز در بازار به فروش می‌رسد. شاید یکی از نقاط قوت شرکت بارز، راه‌اندازی خط تولید مبتنی بر فناوری روز کشور آلمان باشد.

2. لاستیک کویر

لاستیک کویر که عمدتا با نام تجاری کویر تایر شناخته می‌شود، تولیدکننده دسته دیگری از بهترین لاستیک های ایران است. شرکت کویر بیش از سه دهه سابقه فعالیت دارد و کارخانه آن در استان خراسان جنوبی واقع شده است. شرکت کویر در تولید لاستیک‌های خود، استانداردهای ایمنی را در سطح خوبی رعایت می‌کند. معمولا با طراحی لاستیک‌های با پهنای بیشتر، علاوه بر پایداری بهتر، موجب سواری راحت‌تر با انواع و اقسام خودروها نیز می‌گردد. روی هم رفته محصولات دو برند کویر و بارز در مقایسه با سایر تولیدات داخلی از کیفیت به مراتب بیشتری در بازار مصرف ایران برخوردار هستند.

3. ایران تایر

ایران تایر در مقایسه با دو برند قبلی از قدمت بیشتری برخوردار است و سابقه فعالیت آن به دهه 40 شمسی برمی‌گردد. با این وجود اگر بخواهیم رتبه‌بندی برای بهترین لاستیک های ایران ارائه کنیم، کیفیت محصولات ایران تایر در مقایسه با کویر تایر و لاستیک بارز در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرد. مزیت رقابتی مهم برای ایران تایر را می‌توان قیمت مقرون به صرفه محصولات آن در مقایسه با دو برند دیگر دانست. بسیاری از رانندگان جاده که مجبور هستند زود به زود لاستیک‌های خودروشان را عوض کنند، ترجیح می‌دهند که لاستیک‌های با قیمت کمتر را برای خود انتخاب کنند. ایران تایر محصولات مناسبی با توجه به این موضوع در بازار عرضه می‌کند.

4. یزد تایر

یزد تایر دیگر برند لاستیک‌سازی ایرانی است که از سال 1370 به بعد در کشور فعالیت می‌کند. محصولات یزد تایر نیز از نظر کیفیت تقریبا هم رده با ایران تایر قرار می‌گیرد. از نظر قیمت نیز در بین بهترین لاستیک های ایران، محصولات شرکت یزد تایر از قیمت تمام شده مناسبی برخوردار هستند.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

5. لاستیک پارس

شرکت پارس یکی دیگر از برندهای با سابقه تولید لاستیک در کشور ما به شمار می‌رود. البته لازم به ذکر است که در طول بیش از 40 سال که از فعالیت این گروه صنعتی سپری شده است، بیشتر شهرت و اعتبار خود را در بازار مصرف ایران مدیون لاستیک‌های خودروهای سنگین‌اش از جمله اتوبوس، کامیون و … است. با این وجود در سبد محصولات برند پارس که با نام تجاری پیروزی فعالیت می‌کند، لاستیک سواری نیز قرار دارد.

6. برند دنا

یکی دیگر از بهترین لاستیک های ایران که برای خودروهای نیمه سنگین و سنگین عرضه می‌شود، لاستیک دنا است. این شرکت به عنوان یکی از اولین تولیدکنندگان لاستیک ایرانی در سایزهای بزرگ است و بسیاری از شرکت‌های دیگر فعال در کشور با الگوبرداری از آن فعالیت می‌کنند. تنوع محصولات خوبی در سبد لاستیک‌های برند دنا وجود دارد که توانسته در این سال‌ها سهم قابل قبولی را در بازار به خود اختصاص دهد.

مقایسه کیفیت بهترین لاستیک های ایران با محصولات خارجی

6 مورد از بهترین لاستیک های ایران را تا به اینجا معرفی کردیم. نکته مهمی که باید در ادامه کمی درباره آن بحث کنیم، مسئله مقایسه بین کیفیت کالاهای ایرانی و خارجی است. آیا محصولات ایرانی توان رقابت از نظر کیفیت با محصولات خارجی را دارند؟

برای پاسخ به این سؤال نمی‌توان از کلمه بله یا خیر استفاده کرد. چرا برندهای خارجی لاستیک حاضر در ایران نیز از تنوع کیفیت زیادی برخوردار هستند. به طور کلی محصولات ایرانی با لاستیک‌های چینی که در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی در بازار ایران عرضه می‌شوند، تفاوت کیفیت خیلی زیادی ندارند. در مقابل اما محصولات کره‌ای و ژاپنی هستند که واقعا از نظر کیفیت و مواد اولیه مورد استفاده چند سر و گردن بالاتر از بهترین لاستیک های ایران ارزیابی می‌شوند.

با این وجود واقعیت بازار آن است که تفاوت قیمت فاحش بین محصولات ایرانی و خارجی باعث می‌شود که بخش قابل توجهی از بازار مصرف، به هیچ عنوان توان و علاقه خرید محصولات خارجی را نداشته باشد. به همین دلیل تا زمانی که درب روی همین پاشنه می‌چرخد، به نظر می‌رسد که قیمت لاستیک محرک بیشتری در مقایسه با کیفیت آن در بازار مصرف ایران باشد.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی بهترین لاستیک های ایران پرداختیم. واقعیت این است که تولیدات داخلی در سال‌های اخیر با مشکلات متعددی در زمینه تأمین مواد اولیه با کیفیت مواجه بوده است. از طرفی در وارد کردن جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در حوزه تولید لاستیک نیز تقریبا ناتوان بوده‌اند. با این وجود تلاش‌ها برای ارتقای کیفیت محصولات داخلی ادامه دارد و در طول سه دهه اخیر توفیقات نسبی نیز در این مسیر به دست آمده است . البته راه زیادی تا برابری با کیفیت محصولات خارجی برای تولیدات ایران وجود دارد.

بیشتر بخوانید

مقایسه افت قیمت خودروهای دست دوم در ایران و خارج

خودروهای خوش فروش ۰ تا ۵۰۰ میلیون

خودروهای هیبریدی

سریع‌ترین کوپه‌های بازار ایران

لوکس‌ترین تاکسی‌های دنیا

ارزان ترین خودروهای هیبریدی