بررسی معایب ام وی ام 315 موضوع این مقاله از سری مقالات سوئیچ می‌باشد. تمامی افراد با توجه به نیازها و علایق شخصی خود خودروی مورد نیاز را جهت خرید انتخاب می‌کنند. در برخی از مواقع معایب یک خودرو به قدری کم است که خریدار را منصرف نمی‌کند. اما گاهی معایب یک خودرو موجب منصرف شدن خریدار می‌شوند.

محبوبیت بسیار بالای هاچ‌بک‌های اقتصادی در بازار خودرو ایران سبب شد تا هر یک از کمپانی‌های خودروسازی محصولی در این حوزه را تولید و به بازار عرضه کنند. در میان هاچ‌بک‌های موجود در بازار خودرو ایران ام وی ام 315 دارای محبوبیت بالایی است. و علت این محبوبیت را می‌توان آپشن‌های موجود در آن دانست.

بررسی ام وی ام 315

ام وی ام 315 از بدو ورود به بازار خودرو ایران به علت مشکلات موجود در پیشرانه و جعبه دنده نتوانست فروش خوبی را تجربه کند. این خودرو اولین محصولی است که مدیران خودرو در سال 91 عرضه کرد. ام وی ام 315 در سال 2009 به نام چری فالوین 2 در چین تولید شد. این خودرو در ابتدا به دو صورت سدان و هاچ‌بک تولید می‌شد که مدتی بعد تولید و عرضه نسخه سدان ام وی ام 315 متوقف شد.

[switch_forms_buy]

ابعاد ام وی ام 315 برابر 4188 میلی‌متر طول، 1686 میلی‌متر عرض و 1480 میلی‌متر ارتفاع می‌باشد. وزن خالص این خودرو 1210 کیلوگرم بوده و میزان مصرف ام وی ام 315 در هر سیکل ترکیبی 6.5 لیتر به ازای صد کیلومتر است. در ادامه سوئیچ به بررسی معایب ام وی ام 315 خواهد پرداخت. پس با سوئیچ همراه شوید.

بررسی معایب ام وی ام 315

بررسی معایب ام وی ام 315 از نظر فنی

اولین مورد از معایب ام وی ام 315 از نظر فنی مربوط به سیستم ترمز این خودرو می‌باشد. ترمزهای قسمت عقب این خودرو از نوع کاسه‌ای است. ترمزهای کاسه‌ای از اولین نسخه ام وی ام 315 همراه آن بوده و دارای میزان ایمنی، متوسط است. البته سایر رقبای ام وی ام 315 نیز دارای سیستم ترمز مشابهی هستند. اما همچنان این مورد یک ضعف و عیب در مورد این هاچ‌بک محسوب می‌شود.

ام وی ام 315 با توجه به ابعاد و وزن آن که در قسمت‌های قبل به آن اشاره کردیم خودرویی سنگین محسوب می‌شود. اما با این وجود موتوری که در زیر کاپوت ام وی ام 315 قرار دارد دارای قدرت کافی نیست. این موتور در هنگام بالا رفتن از سربالایی‌ها و هم‌چنین شتاب‌گیری‌ها توانایی لازم را ندارد و قادر نیست عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد. استفاده از این موتور 1.5 لیتری برای یک خودروی اقتصادی دور از انتظار نبود، و قطعاً این موتور تاثیر بسیاری بر روی میزان شتاب و کشش خواهد داشت.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

گیربکس ام وی ام 315 دارای 5 دنده دستی است که موجب نارضایتی بسیاری از مالکان این خودرو شده است. سروصدای تولید شده توسط این گیربکس بسیار بلندتر از سایر رقبای آن می‌باشد. مالکان ام وی ام 315 ادعا می‌کنند صدای تولید شده توسط گیربکس در دنده‌های 2، 3 و 4 احساس آزار دهنده‌ای را به سرنشینان منتقل می‌کند.

بررسی معایب ام وی ام 315 از نظر کیفیت ساخت

اغلب خودروهای چینی که مونتاژ ایران هستند، در کنار ظاهر زیبا، امکانات و آپشن‌های خوب متاسفانه از کیفیت پایینی برخوردار هستند. این مورد در خودرو چینی ام وی ام 315 نیز صادق است. این خودرو در کابین داخلی خود کیفیت پایینی دارد. از جمله این موارد می‌توان به متریال مورد استفاده و یا سروصدای زیاد کابین اشاره کرد.

به همین علت ام وی ام 315 تنها توانست 2 ستاره از 5 ستاره‌ی گزارش‌های کیفی ماهانه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد را از آن خود کند. امروزه قیمت خودرو با توجه به افزایش مبلغ ارز بالا رفته به همین علت خریداران خودرو مبلغ بسیار بالایی جهت خرید پرداخت می‌کنند. این قضیه کاملاً طبیعی است که هنگام پرداخت مبالغ بالا انتظار کیفیت خوب را داشته باشند.

بررسی معایب ام وی ام 315 از نظر تجربه رانندگی

با توجه به نحوه طراحی درب عقب و کوچک بودن اندازه پنجره عقب ام وی ام 315  نمی‌تواند دید خوبی برای راننده به خصوص در دنده عقب داشته باشد.

اگر یکبار تجربه استفاده از این خودرو را داشته‌اید حتماً سروصدای داخل کابین این خودرو موجب آزار شما شده است. تعداد بسیاری از مالکان ام وی ام 315 از سروصدای تولید شده توسط داشبورد و درهای این خودرو گله می‌کنند. عاق‌بندی این خودرو به درستی انجام نشده و هنگام رانندگی در اتوبان صدای باد ممکن است موجب آزار شما شود. از طرفی میزان صدای موتور به حد زیادی وارد کابین این خودرو می‌شود که احساس خوبی برای سرنشینان آن به دنبال ندارد.

بررسی معایب ام وی ام 315 از نظر خدمات پس از فروش و قطعات

یکی دیگر از معایب ام وی ام 315 پیدا کردن تعمیرکار و قطعات مورد نیاز می‌باشد. این خودرو بر خلاف رقبای دیگرش از جمله پژو 206 در این مسائل می‌تواند دردسرهای فراوانی برای مالک خود ایجاد کند. پیدا کردن قطعات مورد نیاز برای این خودرو کار آسانی نبود و به‌علاوه بسیاری از تعمیرکاران با نحوه تعمیر ام وی ام 315  آشنایی کاملی ندارند و تنها تعمیرکاران تخصصی این خودرو در نمایندگی‌ها مستقر هستند. و برخی از اوقات نمایندگی‌های مدیران خودرو خدمات خوبی را برای مراجعه کنندگان ارائه نمی‌دهند. عیب دیگر ام وی ام 315  هزینه بالای سرویس‌های دوره‌ای آن است.

فروش خودرو بدون اتلاف وقت و به بهترین قیمت بازار را با سوییچ تجربه کنید

برای درخواست فروش خودرو اینجا کلیک کنید

بررسی معایب ام وی ام 315 از نظر بازار فروش

اصلی‌ترین ایراد این خودرو بازار دست دوم آن است. تمامی مالکانی که قصد دارند خودرو خود را به فروش برسانند معمولاً بسیار بیشتر از سایر رقبای این خودرو دچار ضرر می‌شوند. به همین علت اگر قصد سرمایه‌گذاری کل مبلغ خود را بر روی ام وی ام 315 دارید لازم است به شما بگویم، خرید این خودرو به هیچ عنوان تصمیم خوبی نخواهد بود. تعداد زیادی از مسئولان کمپانی مدیران خودرو بارها به مسئله برطرف کردن مشکلات بازار دست دوم این خودرو اشاره کرده‌اند اما متاسفانه هیچ مشکلی از آن برطرف نشده است.

mvm 315

نتیجه‌گیری بررسی معایب ام وی ام 315

به آخرین بخش از بررسی معایب ام وی ام 315 رسیدیم. اگر مواردی که در این مقاله تحت عنوان معایب ام وی ام 315  مطرح شد جزو خط قرمزهای شما است توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان سمت خرید این خودرو نروید.

بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند تعداد معایب ام وی ام 315 نسبت به مزایای آن بیشتر است، و پیشنهاد می‌کنند این خودرو را جهت خرید انتخاب نکنید. از آن‌جایی که عملیات مونتاژ این خودرو در ایران انجام می‌گیرد احتمال دارد بسیاری از آپشن‌ها و امکانات آن عملکرد درستی نداشته باشند.

بیشتر بخوانید:

مزایا ام وی ام ۳۱۵

تفاوت رانا و رانا پلاس 

انواع شاسی بلند ایرانی