خودروی برلیانس H330 حاصل همکاری شرکت خودروسازی پارس‌خودرو و خودروسازان چینی می‌باشد. با تولید این خودرو در سال‌های اخیر، تا حدودی شکاف بین محصولات ایرانی و خارجی جبران‌شده است. خودروی برلیانس H330 در اسفند 1393 طراحی و خط تولید آن در 1394 راه‌اندازی شد. به‌طور کلی برلیانس H330 نمونه صندوقدار برلیانس H320 است.

این خودرو ازنظر فنی و تجهیزات، تفاوت زیادی با خودروی برلیانس H320 ندارد. تنها تفاوت آن‌ها، حذف صندوق‌عقب در مدل برلیانس H330 است. این خودرو توانست در بازار خودرو طرفداران زیادی به‌دست آورد. در حقیقت، باوجود مزایا برلیانس H330 می‌توان گفت، شرکت پارس‌خودرو با طراحی و تولید این خودرو، فرصتی را برای مشتریان فراهم کرده است تا بتوانند یک خودروی باکیفیت، با طراحی مدرن و همراه با قیمت مناسب خریداری کنند.

خودروی برلیانس H330 هم به‌صورت دستی و هم به‌صورت اتومات تولید می‌شود. مدل اتومات این خودرو، برای برآوردن تمام انتظارات یک راننده، نیاز به ویژگی‌ها و عملکرد بهتری دارد. اما بررسی‌ها نشان‌داده است که خودروی برلیانس H330 در مقایسه با خودروهای اتومات هم‌تراز خود، عملکرد خیلی خوبی دارد. یکی از برجسته‌ترین مزایا برلیانس H330 استفاد از زنجیرتایم در ساخت آن می‌باشد. همین امر باعث‌شده است که یکی از دغدغه‌های مشتریان درباره سختی تعویض تسمه یا پاره شدن آن، برطرف شود. در ادامه این مقاله، دیگر نقاط قوت و مزایا برلیانس H330 با جزییات بررسی‌شده است.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

 

برلیانس

توان فنی از مزایا برلیانس H330

خودروی برلیانس  H330دارای موتوری با حجم 1.65 لیتر است که قابلیت تولید توان 114 اسب بخار را دارد. همچنین، گشتاور آن 154 نیوتون متر است. توان تولیدشده توسط این موتور، به‌وسیله گیربکس و چهار دنده اتوماتیک به چرخ‌‌های خودرو منتقل می‌شود. علاوه بر این، با ارتقاء موتور برلیانس H330 از حجم 1.5 به حجم 1.65، قدرت خودرو نیز تقریباً ده اسب‌بخار افزایش‌یافته است.

درنهایت، شتاب آن نیز 15 درصد نسبت به موتور قبلی بالاتر افزایش یافت. همین ویژگی‌ها، از مهم‌ترین مزایا برلیانس H330 در نظر گرفته می‌شود. زیرا توان فنی، یکی از معیارهای مهم در انتخاب خودرو است. درحقیقت، توان فنی به خودرو کمک می‌کند به‌راحتی در جاده‌های سربالایی حرکت کند. در جدول زیر دیگر مشخصات فنی خودروی برلیانس  H330نشان داده‌شده است.

محور محرک دیفرانسیل جلو
حجم موتور ۱۶۵۴ سی‌سی (۱.۶۵ دستی و اتومات)
نوع موتور BM16LB  (برلیانس ۱.۶۵ دستی و اتومات)
حداکثر قدرت ۱۱۴ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه (۱.۶۵ دستی و اتومات)
حداکثر گشتاور ۱۵۴ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه (۱.۶۵ دستی و اتومات)
شتاب ۱۲ ثانیه (۱.۶۵ دستی)

۱۳.۵ ثانیه (۱.۶۵ اتومات)

حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت
تعداد سیلندر ۴
تعداد سوپاپ ۱۶
انتقال قدرت ۵ سرعته دستی

۴ سرعته اتوماتیک

مصرف سوخت ترکیبی ۷.۸ لیتر در صد کیلومتر (۱.۶۵ دستی)

۷.۶ لیتر در صد کیلومتر (۱.۶۵ اتومات)

استاندارد آلایندگی یورو ۵
سیستم فرمان برقی
سیستم تعلیق جلو مک فرسون
سیستم تعلیق عقب نیمه‌مستقل میله پیچشی
نوع بدنه سدان جمع‌وجور
نوع رینگ آلومینیومی
نوع شاسی یکپارچه
ترمز جلو دیسکی خنک شونده
ترمز عقب کاسه‌ای (دستی)

دیسکی (اتومات)

 

طراحی ظاهری برلیانس H330

یکی دیگر از مزایا برلیانس H330 طراحی جذاب و مدرن آن می‌باشد. این خودرو با همکاری خودروسازان بی‌ام‌و چینی طراحی‌شده است. خودروسازان ایرانی نیز برای ساخت آن، محصولات و قطعات آلمانی را مونتاژ کرده‌اند.

مهم ترین مزایا برلیانس H330 چیست؟

درواقع، بسیاری از ویژگی‌های ظاهری این خودرو از خودروی بی‌ام‌و وام گرفته‌شده است. به‌عنوان مثال، طرح پنجره جلوی خودروی برلیانس  H330یکی از شاخص‌ترین المان‌هایی می‌باشد که از خودروی بی‌ام‌و الگوبرداری شده است. همچنین چراغ‌های جلو همراه با ایجاد خطوط و برجستگی‌ها، ظاهری ملایم و منحصربه‌فرد را برای این خودرو ایجاد کرده‌اند.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

به‌طور کلی طراحان با ایجاد حجم و این خطوط برجسته در دیوارهای جانبی خودرو، سعی بر این داشتند تا خودروی برلیانس H330، از ظاهر یکنواخت و ساده کمی فاصله بگیرد. به همین دلیل این خودرو، نسبت به دیگر خودروهای داخلی، جذاب‌تر و مدرن‌تر به‌نظر می‌رسد. به‌عبارت‌دیگر جمع‌وجور بودن بدنه این خودرو، یکی از مزایا برلیانس H330 است. این مزیت، باعث‌شده است توجه بسیاری از مشتریان به‌ویژه جوانان، به برلیانس  H330جلب شود. در جدول زیر جزییات و ویژگی‌ها ظاهری این خودرو، آورده‌شده است.

طول ۴۵۱۰ میلی‌متر
عرض ۱۷۵۸ میلی‌متر
ارتفاع ۱۴۶۰ میلی‌متر
فاصله بین محور جلو و عقب ۲۵۸۰ میلی‌متر
وزن خالص ۱۲۴۰ کیلوگرم (۱.۵ و ۱.۶۵ دستی)

۱۲۵۰ کیلوگرم (۱.۵ و ۱.۶۵ اتومات)

حجم مخزن سوخت ۵۵ لیتر
قطر رینگ ۱۵ اینچ
چرخ جلو و عقب R15 195/65
حجم صندوق‌عقب ۴۶۰ لیتر
تعداد سرنشین ۵ نفر

فضای داخل کابین برلیانس  H330

یکی دیگر از مزایا برلیانس H330 رنگ و چیدمان مناسب اجزاء داخلی خودرو در کابین می‌باشد. اگرچه فضای داخلی کابین این خودرو، بسیار لوکس به نظر نمی‌رسد، اما بسیار جادار است. صندلی‌های برلیانس  H330بسیار راحت و دارای قابلیت تنظیم‌دستی در هشت جهت و همچنین تنظیم‌دستی گودی کمر می‌باشد. این ویژگی، مانع از احساس خستگی سرنشینان خودرو می‌شود. به‌طور کلی، در فضای داخلی کابین برلیانس  H330اصول ارگونومی رعایت‌شده است.

فضای داخلی از مزایا برلیانس H330

تجهیزات برلیانس  H330

از مزایا برلیانس H330 نسبت به خودروهای هم‌تراز آن، می‌توان به امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی اشاره کرد. همچنین مدل اتومات این خودرو، نسبت به مدل دستی آن از امکانات بیشتری برخوردار است. این امکانات عبارتند از:

 • سانروف برقی
 • سیستم خودکار تهویه هوای مطبوع
 • سنسور دنده‌عقب
 • آینه‌های جانبی با قابلیت تنظیم برقی
 • سیستم صوتی به همراه چهار بلندگو
 • قابلیت بسته شدن پنجره‌ها با ریموت کنترل
 • چراغ مه‌شکن جلو
 • سيستم تاشو براي صندلی عقب
 • سيستم هشدار روشن بودن چراغ
 • روکش چرمی فرمان
 • تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو

مزایا برلیانس H330

وضعیت فروش برلیانس  H330

از مهم‌ترین مزایا برلیانس H330 عرضه گسترده این خودرو در بازار خودروی داخلی و ارائه خدمات پس از فروش می‌باشد. به همین دلیل مشتریان استقبال گسترده‌ای از فروش این خودرو در بازار خودروهای داخلی به‌عمل آورده‌اند. برای فروش نسخه جدید خودروی برلیانس H330 شرایط ویژه و مطلوبی در اختیار مشتریان قرار داده‌شده است. همچنین افرادی که تصمیم به خرید دست‌دوم این خودرو دارند، می‌توانند یک معامله خوب انجام دهند.

بنابراین با وجود بازار دست‌دوم مناسب، می‌توان گفت که مالکان خودروی برلیانس H330، با خرید آن هرگز ضرر نمی‌کنند. زیرا در هر زمانی که اراده کنند، می‌توانند خودروی خود را به‌راحتی نقد کنند.

مزایا برلیانس H330

تکنولوژی پیشرفته برلیانس  H330

با ارتقاء موتور خودروی برلیانس و پیشرفت تکنولوژی نسل‌های جدید آن، فرمان برقی جایگزین فرمان خودرو با سیستم‌های قدیمی شده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این فرمان برقی، روان و نرم بودن آن‌ها می‌باشد. این فرمان، تجربه یک رانندگی خوب را برای راننده به وجود می‌آورد. با وجود فرمان برقی، خودرو برلیانس  H330در پیچ‌های تند، به‌راحتی کنترل می‌شود و انعطاف مطلوبی برای پارک کردن ارائه می‌دهد. علاوه بر این، خودروی برلیانس  H330مجهز به سیستم ترمز دقیق و پایدار  ABS و EBD است. این تکنولوژی‌های پیشرفته حتی در زمین‌های خیس و لغزنده، ایمنی خودرو و سرنشینان را تأمین می‌کنند که از مزایا برلیانس H330 به‌شمار می‌روند.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

جمع‌بندی بررسی مزایا برلیانس H330

خودروی برلیانس H330 حاصل همکاری خودروسازان چینی و ایرانی می‌باشد که برای اولین بار در 1393 طراحی‌شد. اغلب المان‌های بدنه این خودرو، از خودروی بی‌ام‌و الگوبرداری شده است. در سال 1394 خط تولید این خودرو راه‌اندازی شد و بیش از 25 هزار خودرو به بازار عرضه گردید. افرادی که به دنبال یک خودروی باکیفیت و جادار، با طرحی مدرن و قیمتی مناسب هستند، برلیانس H330 یک گزینه ایده‌آل می‌باشد. از مزایا برلیانس H330 می‌توان به توان فنی قابل‌قبول، طراحی ظاهری جذاب، فضای مناسب کابین، تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی، وضعیت فروش مناسب و تکنولوژی پیشرفته اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: