مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید، موضوع این مقاله از سری مقالات سوییچ است. وقتی یک خودرو خارجی وارد بازار ایران می‌شود و مورد استقبال قرار می‌گیرد، خودروسازان داخلی بلافاصله به فکر تولید خودرو مشابه می‌افتند. به این ترتیب سعی می‌کنند که با خودرو خارجی رقابت کنند و بخشی از بازار را تصاحب نمایند. در یک دهه اخیر نیز خودروهای چینی بیش از هر خودرو دیگری در بازار ایران عرضه شده‌اند.

در این بین ام وی ام 315 به عنوان یک هاچ‌بک موفق با قیمت نسبتا مناسب در بازار خودرو ایران شناخته می‌شود. سایپا با تولید کوییک سعی کرد که بخشی از بازار ام وی ام 315 را مال خود کند. در این مقاله قصد داریم به مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید تا بتوانید از مزایا و برتری هر یک از دو خودرو نسبت به یکدیگر اطلاع حاصل کنید.

نگاهی مختصر به پیشینه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید

قبل از پرداختن به مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید بد نیست که نگاهی کوتاه به نحوه ورود این دو خودرو به بازار ایران بیندازیم. کوییک برای نخستین بار در سال 1395 توسط گروه خودروسازی سایپا رونمایی شد. این خودرو نیز به مانند ساینا و تیبا روی پلتفرم X200 طراحی شده است. هر چند که مدل‌های دستی این خودرو بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است؛ اما در این مقاله هدف اصلی کوییک اتوماتیک است. این خودرو به نوعی به عنوان ارزان‌ترین خودرو اتوماتیک ایرانی نیز شناخته می‌شود. پژو 206 تیپ دو و ام وی ام 315 به عنوان دو مورد از مهم‌ترین رقبای کوییک در بازار به شمار می‌روند.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

ام وی ام 315 توسط شرکت چینی چری در سال 2012 میلادی رونمایی شده است. گروه مدیران خودرو با همکاری خودروساز چینی ام وی ام 315 را وارد بازار ایران کرد. به دلیل قیمت نسبتا مناسب و ظاهر جذاب، این خودرو در بازار ایران با استقبال مواجه شد. آنچه که امروز تحت عنوان MVM 315 جدید در ایران شناخته می‌شود، در واقع Chery Fulwin 2 است که مدیران خودرو آن را مونتاژ و روانه بازار می‌کند.

مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید

مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید از نظر طراحی

در ادامه نوبت به مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید از نظر طراحی داخلی و خارجی می‌رسد. سایپا تمام تلاش تبلیغاتی خود را به کار گرفته است که کوییک را در قامت یک کراس اوور هاچ بک به بازار معرفی کند. البته ناگفته نماند که در این موضوع هم موفق بوده است. هر چند که از نظر طراحی داخلی هیچ‌گونه تفاوتی بین کوییک با ساینا مشاهده نمی‌شود؛ اما در طراحی ظاهری با ایجاد تغییراتی در جلو پنجره، چراغ‌های مه شکن عقب و جلو و همچنین سپر جلو خودرو، کوییک در مقایسه با ساینا به خودرو زیباتری تبدیل شده است.

ام وی ام 315 از نظر ظاهری یک خودرو اسپرت تلقی می‌شود ولی جذابیت‌های بصری خیلی زیادی در نمای ظاهری آن قابل مشاهده نیست. با این وجود به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ظاهر ام وی ام 315 در مقایسه با کوییک برتری دارد. وقتی سوار بر ام وی ام می‌شوید، بیش از هر چیزی جادار بودن کابین آن توجه شما را به خود جلب می‌نماید. این نکته بسیار مهمی است که شاید وقتی از بیرون به ام وی ام 315 نگاه کنید، متوجه‌اش نشوید. به طور کلی از نظر طراحی داخلی هم تا حد کمی کفه ترازو به سمت ام وی ام 315 سنگینی می‌کند.

مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید از منظر پیشرانه

مهم‌ترین نکته در بحث مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید مربوط به پیشرانه این دو خودرو است. اگر بخواهیم در یک جمله توان فنی دو خودرو را مقایسه کنیم، باید بگوییم که ام وی ام 315 تا حد نسبتا کمی در مقایسه با کوییک اتومات عملکرد بهتری دارد. البته لازک به ذکر است که این عملکرد بهتر هیچ ربطی به توان فنی بالای ام وی ام 315 ندارد؛ بلکه اساسا به دلیل جعبه دنده اتوماتیک نصب شده در کوییک، طبیعی است که توان تولیدی آن تا حدی کاهش پیدا کند. در عوض کاملا مشخص است که رانندگی با کوییک اتوماتیک در مقایسه با ام وی ام 315 به مراتب آسان‌تر است.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.
مدل خودرو کوییک اتوماتیک ام وی ام 315
پیشرانه خطی خطی
حجم موتور 1503 سی سی 1497 سی سی
حداکثر قدرت 87 اسب بخار 107 اسب بخار
حداکثر گشتاور 128 نیوتن متر 140 نیوتن متر
گیربکس اتوماتیک دستی 5 دنده
مصرف سوخت (ترکیبی) 7.1 لیتر 6.5 لیتر
شتاب صفر تا 100 15 ثانیه 15 ثانیه

مقایسه‌ای بین امکانات کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید

در بحث مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید باید به موضوع آپشن‌های دو خودرو نیز اشاره کنیم. خودروهای چینی همواره به داشتن آپشن‌های پرتعداد شناخته می‌شوند. اما در این یک مورد باید بگوییم که کوییک اتوماتیک گوی سبقت را از ام وی ام 315 ربوده است. آنچه بیش از همه توجهات را به سمت کوییک جلب کرده است، آپشن‌های متعدد و باکیفیتی است که روی این خودرو تعبیه شده و آن را در مقایسه با خودروهای هم رده یک سر و گردن بالاتری قرار داده است. با مشاهده جدول زیر به خوبی این موضوع را درک خواهید کرد.

تجهیزات کوییک اتوماتیک ام وی ام 316
فرمان برقی هیدرولیک
استارت دکمه‌ای دارد ندارد
دکمه‌های کنترلی روی فرمان دارد ندارد
سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک دستی
کامپیوتر سفری دارد دارد
صفحه نمایش 7 اینچی لمسی 7 اینچی
GPS دارد دارد
دوربین دید عقب دارد ندارد
آینه بغل برقی دارد دارد
درب صندوق عقب برقی ندارد
چراغ همراهی تا منزل دارد ندارد
کروز کنترل دارد ندارد

مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید از نظر ایمنی

مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید را با بحث ایمنی این دو خودرو پی می‌گیریم. واقعیت این است که هر دو خودرو کوییک و ام وی ام 315 از نظر ایمنی در یک سطح ارزیابی می‌شوند. به طور کلی ام وی ام 315 حدود 100 کیلوگرم از کوییک سنگین‌تر است و این مسئله شاید تا حدودی پایداری آن را بیشتر از کوییک کند. در مجموع با مشاهده جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید که سیستم‌های ایمنی روی این دو خودرو در وضعیت کاملا مشابهی با یکدیگر قرار دارند.

تجهیزات کوییک اتوماتیک ام وی ام 315
کیسه هوا 2 2
ترمزها جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای
سیستم ترمز ضد قفل ABS دارد دارد
سیستم تقسیم نیروی ترمز EBD دارد دارد
سنسور دنده عقب دارد دارد
ایموبیلایزر دارد دارد
سیستم هشدار بستن کمربند ایمنی راننده دارد ندارد

مقایسه تجربه رانندگی کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید

در ادامه مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید نوبت به بحث تجربه رانندگی با این دو خودرو می‌رسد. کاملا مشخص است که رانندگی با یک خودرو اتوماتیک چقدر راحت‌‌تر از خودرو با گیربکس دستی است. بنابراین تحت هر شرایطی باید اذعان کرد که رانندگی با کوییک اتوماتیک در مقایسه با ام وی ام 315 به مراتب تجربه بهتری را در بر خواهد داشت. در تولیدات ابتدایی کوییک مقداری صدای پیشرانه در داخل اتاق زیاد بود که این مشکل برطرف شده است. همچنین با توجه به وزن نسبتا کم دو خودرو باید توجه داشته باشید که حفظ پایداری آن‌ها در شرایط لغزنده بودن جاده نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

نگاهی به شرایط بازار در خصوص کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید

ام وی ام 315 در مقایسه با کوییک اتوماتیک قیمت بالاتری دارد. در خصوص بازار دست دوم این دو خودرو نیز باید این طور اشاره کنیم که تقریبا در یک سطح ارزیابی می‌شوند. خودروهای چینی بر خلاف سایر خودروهای خارجی هیچ مشکلی از بابت تأمین قطعات یدکی در بازار ندارند و بازار خرید و فروش آن‌ها نیز معمولا در شرایط مطلوبی قرار دارد. روی‌هم‌رفته از نظر شرایط بازار و میزان خرید و فروش این دو خودرو در بازار نیز شرایط نسبتا برابری وجود دارد.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام پایانی

در این مقاله به مقایسه کوییک اتومات با ام وی ام 315 جدید پرداختیم. در پایان به عنوان جمع‌بندی باید به چند نکته اشاره کنیم:

  • اگر طراحی خودرو برای شما به عنوان اولویت به حساب می‌آید، قطعا باید به سراغ ام وی ام 315 بروید.
  • کوییک اتومات آپشن‌های به مراتب بالاتری در مقایسه با ام وی ام 315 دارد.
  • تجربه رانندگی با کوییک اتوماتیک به دلیل آسان بودن کار راننده، بهتر است.
  • کوییک در مقایسه با ام وی ام 315 قیمت کمتری دارد.

مجموعه نکاتی که برای مقایسه این دو خودرو باید در نظر داشته باشید را مورد ارزیابی قرار دادیم. در پایان تصمیم‌گیری به عنوان خریدار با شماست که کدامیک از این دو خودرو را برای سواری انتخاب می‌کنید.

بیشتر بخوانید

مقایسه تیبا ۲ و کوییک

مقایسه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با کوییک

معایب کوییک

مزایا کوییک

مزایا ام وی ام ۳۱۵

تسلا سایبرتراک