مقایسه ساندرو با برلیانس h320، موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ است. با توجه به محبوبیت بالای این دو خودرو تصمیم گرفتیم، تا به مقایسه ساندرو با برلیانس h320 بپردازیم. البته قبل از مقایسه این دو خودرو لازم است؛ هر یک را مورد معرفی قرار دهیم. اگر علاقه مند به خرید خودرو هستید و بین ساندرو با برلیانس h320، نمی‌توانید تصمیم گیری درستی داشته باشید با سوئیچ همراه شوید.

[switch_forms_sell]

معرفی

در ابتدای مقایسه ساندرو با برلیانس h320 این دو خودرو را مورد معرفی قرار می‌دهیم. رنو ساندرو یکی از محصولات کمپانی رنو فرانسه است؛ که نخستین بار در سال ۱۳۹۴ با مونتاژ شرکت پارس خودرو در بین محصولات موجود در بازار ایران قرار گرفت. پلتفرم این خودرو شباهت بسیاری به یکی دیگر از محصولات همین کمپانی با نام ال نود دارد. ساندرو با دو گیربکس دستی و اتوماتیک عرضه می‌گردد.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

در مقابل برلیانس h320 قرار دارد؛ که مانند رقیب خود توسط شرکت پارس خودرو به صورت مونتاژ در اختیار مخاطبان ایرانی خود قرار می‌گیرد، این محصول از برلیانس در ابتدا با حجم موتور 1.5 لیتری مورد عرضه قرار گرفت؛ اما از ابتدای سال ۱۳۹۶ با افزایش حجم موتور به 1.65 لیتر توان خروجی بهتری را در اختیار مالکان خود قرار داد و میزان نارضایتی مخاطبان خود را به وسیله افزایش حجم پیشرانه کاهش داد.

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

مقایسه ساندرو با برلیانس h320 از نظر طراحی

اولین بخشی که در مقایسه ساندرو با برلیانس h320 به آن خواهیم پرداخت؛ طراحی ظاهری این دو خودرو است. اولین موردی که در طراحی هر دو خودرو به چشم می‌خورد، دارا بودن طراحی هاچ‌بک است. خودروهای هاچ‌بک می‌توانند توجه قشر جوان را به خوبی به خود جلب نمایند. خودرو ساندرو همانند پلتفرم قدیمی خود یعنی ال ۹۰ نمی‌تواند طراحی جذابی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد و به همین دلیل قادر نیست امتیاز مطلوبی از نظر طراحی ظاهری کسب نماید.

اما در مقابل برلیانس h320 به دلیل دارا بودن طراحی ظاهری مشابه با یکی از محصولات پیشین کمپانی بی ام و امتیاز بیشتری را از نظر طراحی ظاهری از مخاطبان خود کسب کرده و به همین دلیل نتیجه می‌گیریم، در مقایسه ساندرو با برلیانس h320 از نظر طراحی بخش بیرونی برلیانس امتیاز بیشتری را کسب می‌کند.

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

بعد از مقایسه ساندرو با برلیانس h320 از نظر طراحی قسمت بیرونی نوبت به طراحی داخل کابین این دو خودرو می‌رسد. همانگونه که در قسمت طراحی بدنه به آن اشاره کردیم، ساندرو در بخش طراحی داخل کابین نیز نمی‌تواند امتیاز مناسبی را در مقایسه با رقیب خود به دست آورد. اما به طور کلی متریال تشکیل دهنده داخل کابین هر دو خودرو از جنس پلاستیک بوده و کیفیت چندانی ندارد. ساندرو در کنار طراحی نامناسب میتواند کیفیت مونتاژ بهتری را از خود به نمایش بگذارد.

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

 مقایسه فنی

در این بخش به مقایسه ساندرو با برلیانس h320 از نظر فنی می‌پردازیم. همانطور که در جدول زیر نیز مشخص است؛ پیشرانه‌های مورد استفاده در هر دو خودرو شباهت بسیاری به همدیگر دارند؛ اما در مقابل خودرو ساندرو به علت دارا بودن وزن کمتر و عملکرد مناسب جعبه دنده قادر است، شتاب مناسب‌تری را در مقایسه با رقیب خود به نمایش بگذارد. در نتیجه برخلاف مقایسه ساندرو با برلیانس h320 از نظر طراحی در بخش مقایسه فنی رنو ساندرو امتیاز بالاتری را نسبت به رقیب خود کسب می کند.

مدل خودرو ساندرو برلیانس h320
پیشرانه بنزینی 4 سیلندر، 16 سوپاپ بنزینی 4 سیلندر، 16 سوپاپ
حجم موتور 1598 سی سی 1498 سی سی
حداکثر قدرت 105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه 103 اسب بخار در 5800 دور بر دقیقه
حداکثر گشتاور 140 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه 138 نیوتن متر 3800 دور بر دقیقه
گیربکس 4 دنده اتوماتیک 6 دنده، نیمه اتوماتیک (AMT)
مصرف سوخت (ترکیبی) 6.7 لیتر در هر صد کیلومتر 7.6 لیتر در 100 کیلومتر
شتاب صفر تا 100 11 ثانیه 12 ثانیه
حداکثر سرعت 170 کیلومتر در ساعت 170 کیلومتر بر ساعت

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

آپشن‌ها و امکانات رفاهی در ساندرو و ‌برلیانس h320

در بخش مقایسه ساندرو با برلیانس h320 از نظر آپشن‌ها و امکانات رفاهی نتیجه تقریبا مشخص است؛ چرا که ساندرو به علت دارا بودن جنبه اقتصادی در نسخه اولیه خود مجهز به آپشن‌ها و امکانات رفاهی متعددی نمی‌باشد؛ البته شرکت پارس خودرو سعی کرده، تا این مشکل مربوط به ساندرو را تا حدودی برطرف نماید؛ اما همچنان برلیانس h320 از نظر برخورداری از امکانات رفاهی می‌تواند شرایط مطلوب‌تری را برای راننده و سرنشینان خود فراهم کرده و امتیاز بیشتری را در مقایسه با رقیب خود به دست آورد.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.
تجهیزات ساندرو برلیانس h320
چراغ چراغ مه شکن جلو چراغ‌های هالوژنی با قابلیت تنظیم ارتفاع نور، دارای مه شکن جلو
سیستمهای مولتی مدیا کامپیوتر اطلاعات سفر، کنترل سیستم صوتی زیر فرمان، سیستم صوتی (رادیو + سی دی (پخش فشرده)+USB+، 4 بلندگو) سیستم صوتی با قابلیت پشتیبانی از رادیو، 3Mp / دارای درگاه USB، دارای 4 بلندگو و 2 عدد تیوتر
صفحه نمایش 10 اینچی سفارشی 7 اینچی
رینگ ها 15 اینچ 15 اینچ
آینه آینه‌های جانبی برقی مجهز به همراه گرمکن، آینه‌های جانبی همرنگ بدنه تنظیم برقی آینه‌های جانبی
تهویه مطبوع سیستم تهویه مطبوع با کنترل دستی سیستم تهویه مطبوع با کنترل دستی
صندلی پشت سری بالشتی ردیف جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع جلو: قابلیت تنظیم صندلی راننده و سرنشین در 4 جهت

عقب: صندلی عقب با قابلیت پشتیبانی از ایزوفیکس ( صندلی کودک )، قابلیت تا شوندگی صندلی‌های عقب جهت افزایش فضای صندوق عقب

شیشه شیشه بالابر برقی جلو و عقب، برف پاک کن و شیشه شور عقب به همراه مه زدا شیشه‌های جلو و عقب برقی، دارای قفل کودک
سیستم های هشدار دهنده
سایر امکانات قفل مرکزی بهمراه کنترل از راه دور کامپیوتر سفری

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

مقایسه ایمنی

مهمترین و اساسی‌ترین بخش در مقایسه ساندرو با برلیانس h320 مربوط به شرایط ایمنی است؛ که این خودرو در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار می‌دهند. با توجه به اطلاعات موجود در بخش ایمنی ساندرو نتیجه میگیریم  این خود را به واسطه دارا بودن ساختار فنی محکم در بدنه می‌تواند شرایط ایمنی مناسب‌تری را در مقایسه با رقیب خود به ثبت برساند. بنابراین تا به اینجا نتیجه می‌گیریم خودرو ساندرو دارای امتیاز بیشتری در بخش ایمنی و فنی در مقایسه با رقیب خود است.

تجهیزات ساندرو برلیانس h320
تجهیزات ایمنی و حفاظتی سیستم ضد سرقت (Immobilizer)، کمربند ایمنی سه نقطه‌ای برای سرنشین‌های ردیف عقب قفل مرکزی ( دارای ریموت )، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، باز شدن در ها هنگام تصادف، قفل اتوماتیک درب‌ها، یاداور صوتی باز بودن کمربند ایمنی
کیسه هوا کیسه هوای راننده،  کیسه هوای سرنشین جلو به مراه سوئیچ غیرفعال نمودن مجموعا 2 عدد ( راننده و سرنشین جلو )
سیستم ترمز 4 چرخ دیسکی تهویه شونده، ترمز ضد قفل ABS به همراه توزیع الکترونیکی ترمز 2 چرخ جلو دیسکی، 2 چرخ عقب کاسه‌ای، سیستم ترمز ضد قفل ABS

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

مقایسه ساندرو با برلیانس h320 از نظر تجربه رانندگی

مقایسه ساندرو با برلیانس h320 با توجه به شرایط فنی و رفاهی که این دو خود را در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار می‌دهند مورد بررسی قرار می‌گیرد. همانطور که در قسمت‌های قبل نیز به آن اشاره کردیم، خودرو ساندرو به دلیل دارا بودن شتاب صفر تا صد بهتر می‌تواند از چابکی بهتری برخوردار بوده و هیجان راننده خود را به صورت بهتری برطرف نماید؛ اما در مقابل صندلی‌های به کار گرفته شده در داخل کابین برلیانس می‌تواند راحتی بیشتری را برای سرنشینان خود فراهم نماید.

سیستم تعلیق استفاده شده در رنو دارای عملکرد مطلوبی بوده و میتواند با جلوگیری از وارد شدن ضربات به داخل کابین از ایجاد سر و صدای آزار دهنده برای سرنشینان جلوگیری نماید.

در مورد عملکرد سیستم فرمان‌پذیری این خودرو باید اشاره کنیم؛ که ساندرو به علت دارا بودن سیستم تعلیق اسپرت می‌تواند، پایداری و هندلینگ مناسب‌تری را هنگام عبور از جاده‌های دارای پیچ و خم به نمایش بگذارد.

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

تحلیل شرایط بازار برای ساند‌رو و برلیانس h320

آخرین موردی که در مقایسه ساندرو با برلیانس h320 به بررسی آن خواهیم پرداخت، مربوط به مقایسه شرایط بازار برای این دو خودرو هاچ‌بک است. با بررسی شرایط برای هر دو خودرو نتیجه می‌گیریم، دارای شرایط بازار فروش دست دوم مناسبی هستند. اما کیفیت بالای فنی و گستردگی خدمات پس از فروش در خودرو ساندرو سبب شده تا بتواند از بازار بهتری نسبت به رقیب خود برخوردار باشد.

مقایسه ساندرو با برلیانس h320

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

جمع بندی

با توجه به بررسی‌هایی که بر روی مقاله مقایسه ساندرو با برلیانس h320 انجام شد نتیجه می‌گیریم، خودرو ساندرو در بخش فنی می‌تواند عملکرد بسیار مطلوب‌تری را از خود به نمایش بگذارد؛ اما در مورد طراحی ظاهری برخورداری از امکانات رفاهی برلیانس h320 پیروز میدان خواهد بود.

بیشتر بخوانید

معایب ساینا

معایب کیا سراتو

معایب رانا پلاس

تعویض پلاک خاوران

تعویض پلاک اصفهان

تعویض پلاک چیتگر