همه چیز راجع به نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی در سال ۱۴۰۰

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

بسیاری از افراد هنگامی‌که اقدام به خرید ماشین جدید یا مدل بالاتری می‌کنند لازم است که حتماً برای تعویض پلاک آن اقدامات لازم را انجام دهند. در این مقاله قصد داریم برای شما بیان کنیم که نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی به چه صورت بوده و لازم است چه کارهایی را انجام دهید.

همان طور که می‌دانید شیوع بیماری کرونا تعطیلی بسیار زیادی را در باب اداره‌ها و هم چنین مراکز دولتی به همراه داشت و این تعطیلی‌ها به مراکز تعویض پلاک نیز رسید و باعث شد که در اوایل کار افرادی که قصد معامله خودرو را داشتند به طور کلی معطل شده و مدت زمان زیادی را لنگ بمانند. به همین دلیل مراجع مربوطه تصمیم گرفتند با توجه به این موضوع که امکان مراجعه حضوری برای سلامتی افراد خطرناک است، راه جایگزین یعنی تعویض پلاک اینترنتی را پیش بکشند.

تمامی‌ مراکز فک پلاک تهران از شهریور 99 تنها به دلیل جلوگیری از شیوع پیدا کردن بیماری و حفظ سلامت آن‌ها به صورت اینترنتی اقدام به انجام این کار کردند و به همین دلیل لازم است برای نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی در ابتدا به سامانه مربوطه مراجعه کرده و در آن جا نیز برای گرفتن نوبت اقدام کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید در صورتی که بنا به شرایطی لازم به حضور شما در مرکز تعویض پلاک بود بایستی پروتکل‌های بهداشتی و هم چنین فاصله گذاری‌ها باید به طور کامل رعایت شود.

طبق بیانیه اعلام شده، پروسه ثبت ‌نام فک پلاک و هم چنین و نوبت دهی آن به صورت اینترنتی انجام خواهد شد و تنها در صورت لزوم می‌توانید به این مراکز مراجعه فرمایید در غیر این صورت اکیداً از مراجعه حضوری خودداری فرمایید. هم چنین یکی از نکات مهم دیگری که خریداران خودرو باید در نظر داشته باشند این است که برای ثبت نام خودرو‌هایی که دارای پلاک زوج هستند، در روز‌های زوج و خودرو‌هایی که دارای پلاک فرد هستند باید در روزهای فرد اقدام به تعویض کنند.

نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی

جزئیات نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی در سال ۱۴۰۰

در این بخش قصد داریم تا موارد لازم در رابطه با نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی را به طور کامل برای شما بیان کرده تا بتوانید با آگاهی کامل برای این مسئله اقدام کنید.

نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی دارای چه قوانین و مقرراتی می‌باشد؟

با توجه به این که نوبت دهی برای تعویض پلاک به صورت اینترنتی شده، این روند دارای یک سری قوانین و مقررات مربوط به خود می‌باشد. در وهله ی اول توجه داشته باشید که هر فردی تنها می‌‌تواند یک نوبت در سایت مربوطه را رزرو کند و در صورتی که پس از رزرو کردن نوبت خود، در روز و ساعت مقرر برای تعویض پلاک اقدامی‌نکند نوبت به طور کامل باطل خواهد شد و با توجه به این که شما اینترنتی ثبت نام کرده ‌اید نوبت نیز به صورت خودکار باطل خواهد شد.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

یکی دیگر از مقررات مربوط به نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی این است که اگر در صورت رزرو نوبت در ساعت و روز تعیین شده مراجعه نکنید، در هنگام دریافت کردن نوبت به طور مجدد ممکن است با یک سری محدودیت‌های خاص رو به رو شوید. به این دلیل پیشنهاد می‌دهیم که اگر بنا به رخ دادن هر نوع مشکلی امکان مراجعه برای شما وجود ندارد، پیش از رسیدن زمان تعیین شده با مراجعه به سایت نسبت به انصراف درخواست خود اقدام کنید.

توجه داشته باشید پیش از مراجعه به سایت مربوطه و اقدام برای رزرو نوبت حتماً مدارک احراز سکونت خود را به طور کامل تکمیل کنید، به این دلیل که هنگام مراجعه حضوری تمامی‌اطلاعات ثبت شده در سیستم اینترنتی با مدارکی که در دست دارید به طور کامل مطابقت داده شده و می‌توانید با ارائه دادن مدارک شخصی که نشان دهنده ی هویت کامل شما هستند مجوز ورود به مرکز را دریافت کنید.

لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هم چنین فاصله گذاری اجتماعی بسیار نکته پر اهمیتی بوده و از بردن فرد همراه نیز خودداری کنید، زیرا در مرکز از این کار جلوگیری خواهد شد. هم چنین موارد دیگری هم چون داشتن ماسک را نیز فراموش نکنید. برای اطمینان بیش تر و حفظ سلامتی سایر افراد پیش از ورود به پارکینگ مراحلی هم چون تب سنجی و غربالگری در جهت اطمینان خاطر انجام خواهد شد. در صورتی که دارای هرگونه علائم بیماری می‌باشید از مراجعه به مرکز خودداری کنید.

نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی

نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی دارای چه مزایایی می‌باشد؟

پیش از بیان روند نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی، بهتر است تا با مزایای آن آشنا شوید. شاید شما نیز به خوبی بدانید که مراکز فک پلاک و تعویض به عنوان یکی از شلوغ ترین و پر ازدحام ترین مراکز به شمار می‌‌آیند و تنها دلیلی که باعث تعطیلی این نوع مراکز شد، شیوع بیماری کرونا بود. علاوه بر این موضوع بیماری کرونا باعث موارد دیگری هم چون رخ دادن مشکلات اقتصادی بسیار زیادی در سایر کشور‌ها شد، اما نوبت دهی اینترنتی و ثبت درخواست در سامانه به عنوان یکی از روش ‌های روز در نظر گرفته شده و از سوی دیگر نیز مانع از به وجود آمدن بسیاری از شلوغی‌ها و ازدحام جمعیت شده است.

نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی

این کار می‌‌تواند تا حدود بسیار زیادی از انتقال بیماری جلوگیری کرده و هم چنین گزینه ی بسیار مناسبی برای صرفه جویی در زمان می‌باشد، زیرا در هنگام مراجعه حضوری مالک و خریدار مجبور بودند برای تعویض پلاک به مدت طولانی در صف‌های شلوغ قرار بگیرند.

برای نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی باید چه اقداماتی انجام شود؟

همان طور که در مطالب فوق نیز گفتیم برای نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی سامانه‌‌های خاصی در نظر گرفته شده است.

در وهله ی اول لازم است شما برای رزرو نوبت به سامانه مربوطه مراجعه فرمایید. حتما توجه داشته باشید که پیش از هر چیزی وب سایت مربوطه در دسترس باشد. هنگام ورود به سامانه نیز پیش از هر کاری لازم است که فرآیند ثبت ‌نام به طور کامل انجام شود. برای این کار می‌توانید روی گزینه مربوط به ثبت نام کلیک کرده که در آن اطلاعات کاملی در اختیار شما در رابطه با نحوه ی انجام ثبت نام قرار خواهد گرفت.

فروش خودرو بدون اتلاف وقت و به بهترین قیمت بازار را با سوییچ تجربه کنید

برای درخواست فروش خودرو اینجا کلیک کنید

پس از انجام مرحله ثبت‌ نام لازم است استان و شهری که در آن قرار دارید را انتخاب کرده و در مرحله بعد نیز شما باید نوع خودرو را وارد کنید، پس از انجام این مراحل سامانه برای مدت زمان بسیار کمی‌متوقف خواهد شد و لازم به انجام کاری از سوی شما نیست، زیرا در این تایم سایت در حال جستجو میان تمامی‌مراکز تعویض پلاک است تا بتواند یک وقت مناسب را برای شما ارائه دهد. پس از انجام این فرایند نیز یک صفحه ظاهر می‌شود که در آن تمامی‌مراکز شهر شما قرار خواهد داشت و هر یک از آن‌ها نیز دارای ظرفیت خاصی برای نوبت دهی تعویض پلاک می‌باشند. با توجه به این موارد و صفحه ‌ای که بالا آمده شما می‌توانید نسبت به انتخاب مرکز مورد نظر اقدام کنید.

پس از انتخاب کردن مرکز تعویض پلاک تمامی‌اطلاعاتی هم چون روز‌ها و یا ساعتی که شما می‌توانید به صورت حضوری نسبت به تعویض پلاک خودروی خود اقدام کنید، روی صفحه نمایان خواهد شد.

در این مرحله لازم است با توجه به شرایطی که دارید روز و ساعت مد نظر خود را انتخاب کرده و هم چنین پیش از انجام این کار با طرف مقابل که می‌تواند مالک یا خریدار باشد نیز هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. هنگامی‌که این مرحله را پشت سر گذاشتید لازم است اطلاعات کامل پلاک را که در حال حاضر روی خودرو نصب است در سامانه وارد کنید.

پس از تکمیل کردن تمامی‌موارد گفته شده سامانه به شما نشان می‌دهد که هنگام مراجعه حضوری لازم است چه مدارکی را به همراه داشته باشید. هنگام مطلع شدن از این موارد نیز در انتها دکمه ثبت را فشار داده و با این کار فرایند ثبت نام و نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی شما به طور کامل تکمیل خواهد شد.

سخن پایانی بررسی نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی

در این مقاله قصد داشتیم برای شما در رابطه با نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی مواردی را بیان کنیم. هم چنین توضیح دادیم که در صورت فروش ماشین خود یا حتی اقدام برای خرید یک ماشین جدید مالک قبلی و هم چنین خریدار نسبت به تعویض پلاک اقدام کنند، اما با توجه به مواردی هم چون شیوع بیماری کرونا این کار به صورت اینترنتی انجام شده و لازم است پیش از مراجعه حضوری حتماً جهت رزرو نوبت و هم چنین تکمیل کردن اطلاعات مربوطه به سامانه مورد نظر مراجعه فرمایید. انجام این کار احتیاج به مهارت خاصی ندارد و شما تنها با رفتن به سایت به خوبی می‌توانید مشاهده کنید که تمامی‌مراحل به طور کامل توضیح داده شده و با یک راهنمای کوچک به راحتی این کار را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

مقالات مرتبط

56 پاسخ

 1. امیدوارم با این طرح تعویض پلاک اینترنتی، پروسه تعویض پلاک یکم راحت‌تر شده باشه

 2. دوستان فقط حواستون باشه نوبت دهی اینترنتی اختیاری نیست. باید وقتی می‌رید تعویض پلاک از قبل نوبتتونو گرفته باشین

 3. نسبت به چند سال پیش که من برای تعویض پلاک رفته بودم یکم بهتر شده. فکر کنم به خاطر همین قانون نوبت دهی اینترنتیه

 4. وارد شدن به وبسایتش راحته یا کنده؟ برای نوبت اینترنتی چقدر معطل می‌شه آدم؟

 5. کسی تجربه داره که با این طرح تعویض پلاک اینترنتی چقدر کار آدم جلو می‌افته؟

 6. امیدوارم تاثیر بذاره این نوبت‌دهی اینترنتی وگرنه تعویض پلاک واقعا خیلی وقت‌گیره واسه آدم

 7. سلام ببخشید اگه نوبتو بگیریم ولی نتونیم بریم چه اتفاقی می‌افته؟

 8. سلام وقت بخیر
  برای ماشینی که یه دونه پلاکش گم شده علاوه بر کلانتری و سند و کارت ماشین چه مدارک دیگه‌ای لازمه؟

 9. برای انتقال خودرو فقط تعویش پلاک کافیه؟ یا باید به دفترخونه اسناد رسمی هم مراجعه کنیم؟

 10. سلام من در مرکز پلاک قم نوبت دارم می‌خوام از اراک نوبت بگیرم ولی سامانه می‌زنه نوبت دارید. چه جوری می‌تونم نوبت قبلی رو لغو کنم؟

 11. سلام من وکالت ۳۰ روزه دارم برای تعویض پلاک و هوز انجامش ندادم. می‌خواستم بدونم برای موتور سیکلت هم باید گرفت؟

 12. توی سایت تعویض پلاک یه حروف از نام خانوادگی رو اشتباه وارد کردم. مشکلی در تعویض پلاکم ایجاد می‌شه؟

 13. من یه ماشین معامله کردم فروشنده می‌گه کارت ماشین گم شده. می‌خواستم ببینم برای پلاک گذاری به مشکل می‌خورم چو سند سبز رنگش هست

 14. من سه بار نوبتمو لغو کردم حالا دیگه نوبت نمی‌ده می‌گه در شصت روز گذشته سه بار اقدام کردین. می‌دونید بعد از چند وقت دوباره می‌تونم نوبت بگیرم؟

 15. برای تعویض پلاک فروشنده نوبت گرفته بود و من نمی‌دونستم و اون ساعت نتونستم برم. حالا برای گرفتن نوبت مجدد باید چی کار کنم؟

 16. با گوشیم نوبت برای تعویض پلاک گرفتم و کد تاییدیه برام اومد ولی معلوم نشد نوبتم ثبت شد یا نه. از کجا می‌تونم بفهمم؟

 17. من هر وقت و زمانی که رفتم سایت پر بوده الان یه هفته‌اس نتونستم وقت بگیرم متاسفانه

 18. موقع ورود به سایت شماره موبایل و رمز می‌خواد ولی نمی‌دونم رمزی که می‌خواد چیه

 19. اگر مستاجر باشیم و ملک در سامانه املاک ثبت نشه برای تعویص پلاک مشکلی پیش میاد؟

 20. سلام من هر وقت می‌رم توی سایت برای نوبت تعویض پلاک سایت پره. از اونور وکالت یک ماهم تموم شده. آیا نمی‌شه همون حضوری برم برای تعویض پلاک؟

 21. سلام. چهارسال پیش ماشین به نام خواهرم زدم الان میخوام تعویض پلاک کنم باید حتما سند بزنم به نام اوو یا میتونم تعویض پلاک کنم.؟ دفترخونه رفتم وکالت نداد گفت باید پلاک سند به نام یه نفر باشه

 22. سلام من تازگی یه ماشین خریدم و از فروشنده وکالت فروش و وکالت کاری دارم برای تعویض پلاک. میخوام بدونم میتونم توی تعویض پلاک سند ماشینو به اسم کسی دیگه بزنم وقتی خودش حضور نداره؟

 23. من برگ تایید نقل و انتقال خودرو که از مراکز تعویض پلاک صادر میشه رو گم کردم. باید چیکار کنم و چه مدارکی میخواد؟

 24. کلا سایت همش پره متاسفانه. من الان سه روزه درگیرم و هر ساعتی هم میرم بازم نمیشه

 25. من بعد از سه هفته تونستم وارد شم. فکر کنم با اینترنت همراه اول و ایرانسلم نمیشه چون آخرش با وای فای تونستم

 26. سلام چطور میتونم وقتمو یه روز به تعویق بندازم؟ یعنی مثلا دوشنبه رو به سه شنبه تغییر بدم

 27. من سال گذشته ماشینمو فروختم و ساکن تهران بودم(پلاک تهران داشتم)
  الان تهران سکونت ندارم . میتونم پلاک قبلی که برای تهران بودو برلی ماشین جدیدم استفاده کنم؟

 28. میخواستم بدونم حتما باید دفترچه تامین اجتماعی داشت یا با دفترچه سلامت شهری هم میشه تعویض پلاک کرد؟

 29. آیا میشه پلاک دوم که قبل فک شده رو در صورتی که پلاک اولی رو هنوز رو ماشین دارم بدون اجازه نامه بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیلومتر