مقدمه

در این مقاله قصد داریم مرکز معاینه فنی نیایش را معرفی کنیم که یکی از بهترین مراکز در جمع 13 مرکز شهر تهران به شمار می‌رود. در حال حاضر 13 مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در سطح شهر تهران وجود دارد. در عین حال یکی از سؤالاتی که معمولا رانندگان خودروهای سبک مطرح می‌کنند این است که کدام مرکز خلوت‌تر است؟ برای آشنایی با این مرکز تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا هر آنچه لازم است درباره آن بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

مرکز معاینه فنی نیایش کجاست؟

قبل از هر چیزی لازم است تا نشانی دقیق مرکز معاینه فنی نیایش را با هم بررسی کنیم. نشانی این مرکز به شرح زیر است:

  • تهران، بزرگراه همت، بلوار اشرفی اصفهانی، انتهای بزرگراه نیایش (آیت الله هاشمی رفسنجانی)، خیابان هفتم
برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

موقعیت مناسب این مرکز معاینه فنی و دسترسی آسان به آن برای شهروندان مرکز و شمال شهر تهران، باعث شده است که بسیاری از رانندگان برای معاینه فنی سالانه خودروهای خود این مرکز را انتخاب کنند. در صورتی که مایل هستید با کارشناسان این مرکز به صورت تلفنی ارتباط برقرار کنید، شماره تلفن گویای 96006000 در اختیار شما قرار دارد که در روز‌های کاری شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:30 تا 17 می‌توانید از طریق این شماره، تماس برقرار کنید. خبر خوب اینکه این مرکز معاینه فنی در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی نیز از ساعت 7:30 تا 14 فعال است.

معاینه فنی نیایش

 

نحوه نوبت گیری از مرکز معاینه فنی نیایش

در سال‌های گذشته خبری از سامانه‌های آنلاین برای نوبت‌دهی مراکز معاینه فنی نبود و زمان زیادی از رانندگان برای دریافت معاینه فنی تلف می‌شد. در سال‌های اخیر چند سامانه اینترنتی برای این منظور راه‌اندازی شده است که رانندگان می‌توانند به راحتی با مراجعه به آن‌ها برای دریافت نوبت به صورت اینترنتی اقدام کنند و در موعد مقرر به مرکز معاینه فنی مورد نظر خود مراجعه نمایند.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

سامانه تهران من (my.tehran.ir) بهترین گزینه برای شهروندان تهرانی است که به کمک آن می‌توانند نوبت مرکز معاینه فنی نیایش یا سایر مراکز را رزرو کنند. همچنین امکان پرداخت هزینه معاینه فنی به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

خبر خوب دیگر اینکه اگر می‌خواهید از میزان شلوغی در مرکز معاینه فنی نیایش اطلاع حاصل کنید، می‌توانید عدد 1 را به سامانه پیامکی 2000112 بفرستید. به این ترتیب اطلاعات مربوط به شلوغی و تعداد مراجعان مرکز برای شما پیامک می‌شود.

مدارک لازم برای معاینه فنی خودرو

در زمان مراجعه به مرکز معاینه فنی نیایش یا هر مرکز معاینه فنی دیگری باید سند خودرو به همراه اصل کارت ماشین را به همراه داشته باشید. در بدو ورود به مرکز معاینه فنی، به کمک دوربین‌های ویژه‌ای پلاک خودرو ثبت می‌شود و در ادامه اطلاعات خودرو و مالک آن به صورت خودکار در سیستم به نمایش در می‌آید. در گام بعدی بازرسی ظاهری خودرو در دستور کار قرار می‌گیرد. به این ترتیب یک فرم تحت عنوان برگه تشخیص عیوب ظاهری خودرو توسط کارشناس کامل می‌شود و به راننده اختصاص می‌یابد.

در ادامه مراحل معاینه فنی فرآیند زیر باید به صورت گام به گام طی شود:

  • آزمون آلایندگی (اگزوز خودرو)
  • آزمون کمک فنرها
  • آزمون ترمزها
  • آزمون سیستم تعلیق خودرو
  • آزمون چراغ‌های خودرو
  • آزمون هم‌راستایی چرخ‌ها

در صورتی که در تمام مراحل فوق خودرو شما سلامت تشخیص داده شود، برگه معاینه فنی صادر می‌شود. چنانچه در هر یک از مراحل ایراداتی شناسایی شود، مطابق قانون 15 روز فرصت دارید تا ایرادات را با مراجعه به مراکز تعمیرگاهی مجاز، برطرف کنید و مجددا برای تکرار معاینه فنی اقدام کنید.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام پایانی

در این مقاله به معرفی مرکز معاینه فنی نیایش پرداختیم. بسیاری از مراکز معاینه فنی در اطراف شهر تهران قرار دارند که همین مسئله باعث می‌شود دسترسی رانندگان تا حدودی دشوار شود؛ اما مرکز نیایش در محدوده شهر تهران قرار دارد و به همین دلیل می‌توان در روزهای هفته و حتی روزهای تعطیل به راحتی به آن مراجعه نمود.

به خاطر داشته باشید که بی‌توجهی به معاینه فنی جریمه‌ها سنگینی را برای شما به همراه خواهد داشت. بنابراین توصیه می‌کنیم در موعد مقرر هر ساله برای دریافت معاینه فنی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید

نوبت دهی تعویض پلاک

نوبت دهی تعویض پلاک اصفهان

نوبت دهی تعویض پلاک رشت

نوبت دهی تعویض پلاک وردآورد

نوبت دهی تعویض پلاک چیتگر

نوبت دهی تعویض پلاک خاوران

خلافی خودرو