بهترین امکانات خودروهای لوکس موضوع این مقاله است. چند سالی است که خودروسازان توانسته‌اند با برنامه‌های بازاریابی خود توجه بازار مصرف را به آپشن‌های خودروها بیش از گذشته جلب کنند. در همین راستا تعداد و کیفیت آپشن‌ها و امکانات جانبی خودروها به یکی از اولویت‌ها برای خرید تبدیل شده است. رقابت شیرینی هم بین خودروهای لوکس موجود در بازار از این نظر وجود دارد. آپشن‌هایی که گاهی اوقات یک خودرو لوکس را تا مدت‌ها در صدر اخبار بازارا خودرو نگه می‌دارند. در همین راستا قصد داریم در این مطلب به معرفی بهترین امکانات خودروهای لوکس موجود در سطح دنیا اشاره کنیم. تا انتهای این مطلب جذاب با ما همراه باشید.

[switch_forms_sell]

معرفی 10 مورد از بهترین امکانات خودروهای لوکس

برخی از آپشن‌ها هستند که حقیقتا ابداع آن‌ها انقلابی در عرصه تولید خودرو به شمار می‌رود. به عنوان مثال برقی کردن بسیاری از بخش‌های متحرک خودرو مانند صندلی‌ها، فرمان، شیشه‌ها و آینه‌های بغل باعث شد که رانندگان و سرنیشنان خودرو راحتی بیشتری به دست بیاورند. اما در مقابل آپشن‌هایی نیز هستند که صرفا جنبه تزئینی دارند و چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. با این وجود بحث اصلی ما در این مقاله بهترین امکانات خودروهای لوکس است. امکاناتی که شاید نبودن آن‌ها در ماشین‌های معمولی نیز چندان خللی ایجاد نمی‌کند.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

1. سیستم حافظه خودرو

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، در خودروهای گران قیمت معمولا بخش‌های مختلف خودرو به صورت برقی تنظیم می‌شوند. با توجه به اینکه ممکن است بیش از یک نفر از یک خودرو استفاده کند، سیستم حافظه یکپارچه برای سهولت در کار تنظیم صندلی، فرمان، آینه‌ها و … در خودروها تعبیه می‌شوند. به این ترتیب که هر فردی می‌تواند با یکبار تنظیم کردن قسمت‌های ذکر شده در ماشین، اطلاعات مربوط به آن تنظیمات را در حافظه خودرو ذخیره کند. از آن به بعد صرفا با فشردن یک دکمه می‌توانید تنظیمات مورد نظر را تعریف کنید.

بهترین امکانات خودروهای لوکس

2. آینه الکتروکرومیک در ردیف بهترین امکانات خودروهای لوکس

یکی از بهترین امکانات خودروهای لوکس، آینه جلو الکتروکرومیک است. این آینه کاملا کاربردی بوده و برای جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکلی برای راننده به خصوص در زمان رانندگی شبانه درون جاده مفید است. این آینه‌ها به گونه‌ای تنظیم می‌شود که با توجه به میزان نور دریافتی، میزان تاریک یا روشن بودن آن به صورت خودکار تنظیم می‌شود. چنانچه در جاده راننده پشت سر از نور بالا استفاده کند، معمولا در آینه‌های معمولی دید راننده به طور کامل کور می‌شود. آینه‌های الکتروکرومیک این مشکل را به خوبی برطرف کرده و رانندگی را آسان‌تر می‌کند.

بهترین امکانات خودروهای لوکس

3. سیستم کروز کنترل تطبیقی

تصویری که از سیستم‌های کروز کنترل در ذهن بسیاری از راننده‌ها وجود دارد، این است که خودرو به کمک این سیستم در سرعت خاصی به حرکت خود ادامه می‌دهد و دیگر نیازی به فشار دادن پدال گاز نیست. هر چند استفاده از این سیستم در آزادراه‌ها تا حدودی برای راننده‌ها مفید است؛‌ اما خطرات جدی را نیز به دنبال دارد. چرا که نسبت به شرایط ناگهانی که در مسیر ایجاد می‌شود، هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد.

در مقابل یکی از بهترین امکانات خودروهای لوکس امروزی، سیستم کروز کنترل تطبیقی است. این سیستم به طور دینامیک با استفاده سنسورها و رادارهایی، مسیر را تحت نظر می‌گیرد. بنابراین سرعت اتومبیل را به طور خودکار نسبت به ترافیک جاده کم و زیاد می‌کند و در مواقع نیاز به صورت اتوماتیک ترمز می‌گیرد. به این ترتی عملا مشکلات نسل قبلی سیستم‌های کروز کنترل را برطرف کرده است.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

4. سیستم پارک اتوماتیک فول

سیستم‌های پارک اتوماتیک معمولی با محاسبه طول و عرض فضای پارک، نحوه پارک کردن را به راننده نشان می‌دهند و با استفاده از سنسور و دوربین عقب، از برخورد خودرو با دیگر خودروها جلوگیری می‌کنند. اما هدایت ماشین، کاملا بر عهده راننده است. اما در خودروهای لوکس امروزی، ماجرا کاملا دگرگون شده است. علاوه بر محاسبه جای پارک و شرایط مناسب برای پارک کردن توسط سیستم پارک اتوماتیک فول، خودرو به صورت اتومایک در پارک قرار می‌گیرد و نیاز نیست که راننده کار خاصی انجام دهد. به این ترتیب مسئله پارک اتومبیل در خودروهای لوکس برای همیشه حل می‌شود.

بهترین امکانات خودروهای لوکس

5. سیستم دید در شب از بهترین امکانات خودروهای لوکس

یکی دیگر از بهترین امکانات خودروهای لوکس، سیستم دید در شب است. این قابلیت برای رانندگی در جاده‌های بدون نور در شب بسیار کاربردی است. سیستم دید در شب با استفاده از مادون قرمز، مسیر پیش روی خودرو را آنالیز می‌کند و تصویری به صورت سیاه و سفید از مسیر مقابل برای راننده به نمایش در می‌آورد. به این ترتیب راننده می‌تواند با خیال آسوده به مسیر خود ادامه دهد.

بهترین امکانات خودروهای لوکس

6. سیستم پیشگیری از تصادف

یکی از آپشن‌های پرکاربرد خودروهای گران قیمت که باعث افزایش سطح ایمنی آن‌ها و جلوگیری از بروز تصادف می‌شود، سیستم پیشگیری از تصادف نام دارد. این سیستم با استفاده از سنسور و رادار، مسیر مقابل خودرو را کاملا رصد می‌کند. وقتی خودور به فاصله معینی با موانع رو به رو می‌رسد، هشدار برخورد از سوی سامانه صادر می‌شود. در صورت بی‌توجهی راننده و نزدیک شدن بیش از حد به مانع برای جلوگیری از برخورد، خودرو به صورت خودکار متوقف می‌شود.

7. ایجاد حالت آسمان پر ستاره در سقف خودرو

کسانی که تجربه سوار شدن به خودروهای برند رولز رویس را دارند، به خوبی با آپشن ایجاد حالت آسمان پر ستاره در سقف ماشین آشنا هستند. این آپشن که صرفا در خودروهای لوکس شرکت انگلیسی رولز رویس به شمار می‌رود، چیزی در حدود 13 هزار دلار به قیمت خودرو اضافه می‌کند. برای استفاده از آن نیز باید چند ساعت زمان صرف کنید.

بهترین امکانات خودروهای لوکس

8. یخچال از بهترین امکانات خودروهای لوکس

یکی دیگر از بهترین امکانات خودروهای لوکس، وجود یخچال در آن‌ها است. معمولا در برخی از خودروهای گران قیمت مانند مرسدس بنز اس کلاس، رولز رویس فانتوم و … در قسمت سرنشینان عقب خود یک محفظه خنک مانند یخچال تعبیه می‌شود. بسته به نوع ماشین و یخچال سفارش داده شده، این آپشن بین 10 هزار تا 100 هزار دلار به قیمت خودرو اضافه می‌کند. فضای درون این یخچال‌ها نیز صرفا در حد قرار دادن چند بطری نوشیدنی است.

9. شخصی‌سازی داخل خودرو

برخی کمپانی‌های تولید کننده خودروهای لوکس در سطح دنیا این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند که در خصوص تودوزی‌ها، تزئینات و برخی دیگر از ویژگی‌های خودرو مورد نظر به تولیدکننده سفارش دهند. به عنوان مثال شرکت‌های پورشه، رولز رویس و بنتلی این امکان را فراهم کرده‌اند. خریداران خودروهای لوکس به این ترتیب می‌توانند سفارش شخصی‌سازی خودروهای خود را به خودروسازان ارائه دهند. این تغییرات مربوط به توزدوزی‌ها، تزئینات خودرو، روکش و کف‌پول‌های ماشین و … است.

بهترین امکانات خودروهای لوکس

کلام پایانی

در این مقاله با 9 مورد از بهترین امکانات خودروهای لوکس آشنا شدیم. البته باید توجه داشته باشید که آپشن‌های لاکچری به همین جا ختم نمی‌شود. چراغ بدرقه، درب‌های برقی، میز غذاخوری، جا لیوانی‌های لوکس، پرده برای پنجره‌های خودرو و ساعت‌های گران قیمت نیز در ردیف آپشن‌هایی به شمار می‌روند که در خودروهای لاکچری تعبیه می‌شوند. همان طور که مشاهده کردید، برخی از امکانات نقش بسزایی در ارتقای ایمنی خودرو و جلوگیری از تصادفات دارند.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

برخی دیگر نیز جنبه آسایش و راحتی برای سرنشینان خودرو دارند. اما گروهی از آپشن‌ها صرفا جنبه تزئینی و لاکچری دارند و هیچ استفاده مفید دیگری برای آن‌ها نمی‌توان متصور بود. به هر ترتیب فضای ایجاد آپشن‌های جدید برای خودروها به خصوص ماشین‌های لوکس همچنان برای خودروسازان و خریدران جذاب است و باید دید که در آینده چه امکاناتی به خودروها افزوده خواهد شد.

بیشتر بخوانید

معایب ساینا

معایب کیا سراتو

معایب رانا پلاس

تعویض پلاک خاوران

تعویض پلاک اصفهان

تعویض پلاک چیتگر