در این قصد داریم خودروهای دست دوم خارجی را مورد بررسی قرار دهیم. تجربه نشان داده که خوش فروش‌ترین خودروهای خارجی همواره از ایمنی و سلامت فنی لازم برخوردار هستند. به همین دلیل خرید و فروش آن‌ها همواره رونق زیادی داشته است. معنای خوش فروش بودن نیز همین است، به عبارت دیگر خوش فروش بودن یعنی محصولی که از سوی یک برند وارد بازار شده توانسته باشد همواره در معرض خرید و فروش قرار بگیرد. زمانی که خودرویی از این ویژگی برخوردار باشد، چه صفر باشد و چه دسته دوم، می‌توانیم بگوییم که این خودرو خوش فروش است.

از سویی با توجه به اینکه کشورمان در شرایط تحریمی قرار دارد؛ لذا ورود خودروهای صفر خارجی بسیار دشوار شده است. حتی در صورت وارد کردن این خودروها، با توجه به کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت دلار بدون شک قیمت تمام شده خرید یک خودروی صفر بسیار گران تمام می‌شود.

این موضوع یکی از دلایلی است که باعث شده خریداران به بازار خودروهای دست دوم خارجی روی بیاورند. اما نکته مهم‌تری نیز وجود دارد. اینکه شما بتوانید خودرویی خریداری کنید که به لحاظ فنی سالم باشد، و نیز در دسته اتومبیل‌های پرفروش قرار گرفته باشد، بسیار ارزشمند است. زیرا با این کار سرمایه خود را برای خرید یک خودرو صرف کرده‌اید، و همچنین مطمئن هستید که ارزش این خودرو در زمان فروش نیز کاسته نشده و همچنان بازار گرمی دارد؛ بنابراین هر زمان که خواستید می‌توانید برای تبدیل خودرو به سرمایه نقدی اقدام کنید.

 

 

برای ثبت درخواست فروش خودروی خود فرم زیر را تکمیل کنید.

[switch_forms_sell]

پس به نظر می‌رسد انتخاب یک خودرو دسته دوم خارجی خوش فروش، عاقلانه باشد. چون در این صورت از تبدیل سرمایه به پول نقد در آینده نیز مطمئن خواهید بود. از طرف دیگر، خوش فروش‌ترین‌ خودروهای دست دوم خارجی به طور طبیعی کیفیت خوبی هم دارند.

به بیان دیگر، اگر چه در کشور ما خوش فروش‌ترین‌ها عموماً به دلیل قیمتشان مورد توجه خریداران هستند، اما همواره دومین فاکتور در خوش فروش شدن خودروهای دست دوم خارجی کیفیت و لذت رانندگی است که فراهم می‌کنند. در بازار کشورمان قیمت این خودروها به صورت طیفی تعیین می‌شود. یعنی عموماً خوش فروش‌ها قیمتشان از 300 میلیون شروع می‌شود و بسته به برند یا میزان کارکردشان تا 600 میلیون نیز می‌رسد.

در دسته خودروهای خوش فروش خارجی، برندهای مطرح از کشورهایی نظیر کره جنوبی، ژاپن، انگلیس و آلمان هستند. این برندها عبارت‌اند از میتسوبیشی، رنو، هیوندا، هوندا، تویوتا و کیا. با توجه فعالیت‌های برندهای مطرح در کشورمان، محصولات ساخت کشور کره جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده‌اند که آن هم ناشی از چند عامل است:

  • تأمین قطعات راحت برای محصولات این برند
  • مقرون به‌صرفه و اقتصادی بودن
  • هزینه نگهداری آن‌ها پایین است
  • بازار آن‌ها همواره در سطح خوبی قرار دارد

پیش از آنکه وارد بخش بعدی توضیحاتمان درباره خودروهای دست دوم خارجی شویم، لازم است اشاره کنیم که خودروهای دسته دوم خوش فروش، با توجه به طیف قیمت‌گذاری که دارند، جنبه اقتصادی داشته و می‌توانند با توجه به هر وضعیت مالی در بازار یافت شوند. این موضوع نیز به خودی خود عاملی برای تقویت خوش فروش شدن خودروهای دسته دوم خارجی به حساب می‌آید.

خرید ایمن

کسانی که قصد خرید خودرو دارند، با شنیدن نام اتومبیل دسته دوم قدری برای خرید دچار تردید می‌شوند. زیرا نمی‌توانند اطمینان لازم برای خرید خودروی دسته بودم را داشته باشند. در واقع حق دارند، چون بر اساس آمارها 80 درصد فروشندگان خودروهای دسته دوم اعلام می‌کنند وسیله نقلیه آن‌ها بی‌نقص است، اما از این آمار عموماً 60 درصد از اتومبیل‌ها دارای نقص فنی هستند.

از طرفی آمارها نشان می‌دهد در میان خودروهای کارکرده، 72 درصدشان دسته کم یک نقص فنی دارند؛ بنابراین خرید ایمن و مطمئن یکی از دغدغه‌های خریداران در بازار خودروهای دسته دوم است. به خصوص اگر خودرو برند خارجی باشد، زیرا در این صورت باید از سهل‌الحصول بودن قطعات خارجی آن اطمینان لازم را داشته باشند. به این دلیل پیشنهاد ما این است که پیش از خرید، کاملاً اطلاعات خود را به‌روز کنید و نسبت به برندهای موجود در بازار شناخت کافی را به دست آورید. اتومبیل‌ها را از روی ظاهر قضاوت نکنید و مشخصه‌های دقیقِ فنی و کارشناسی آن‌ها را بررسی کنید. بر این اساس مراحل یک خرید مطمئن عبارت است از:

  • کسب اطلاعات کافی درباره برند و خودروی مورد نظر
  • پرس‌وجو از مالکان و خریدارانی که خودرویی مشابه دارند
  • و سرانجام اقدام به خرید خودرو

گفتنی است که خودروهای دست دوم خارجی خوش فروش عموماً به دو دلیل مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند. اول به خاطر قیمتشان. زیرا بسیار مقرون به صرفه هستند و با توجه به طیفی بودن قیمتشان، مشتریان گوناگونی را پوشش می‌دهند. دوم به دلیل کیفیت آن‌ها. متأسفانه در کشور ما اغلب خریداران صرفاً به قیمت خودرو توجه می‌کنند. این در حالی است که آیتم قیمت در کنار آیتم‌های دیگری نظیر کیفیت و موجود بودن قطعات خودرو در بازار، می‌تواند ضامن رضایت شما در دراز مدت باشد.

مروری بر خودروهای خوش‌فروش و دسته دوم خارجی

نظر اصلی این مقاله آن است که برای خرید خودروهای دست دوم خارجی، هرگز به یک برند گمنام اطمینان نکنید. به ویژه، با توجه به این موضوع که از خدماتی نظیر گارانتی بهره‌مند نیستید؛ لذا ممکن است در خرید خود متضرر شوید و خودرویی را انتخاب کنید که از کیفیت لازم در قطعات و لذت سواری برخوردار نباشد.

تا به اینجا نکات لازم درباره خرید خودروهای دست دوم خارجی بررسی شد، در ادامه سعی داریم از برندهای شناخته شده، به طور گزینشی خودروهایی را انتخاب کرده و برایتان شرح دهیم. شما می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که در ادامه ذکر می‌شود و همچنین پرس‌وجو از منابع مطمئن دیگر، خریدی ایده‌آل را از بازار خودروهای دسته دوم خارجی رقم بزنید.

Toyota Camry GLX 2007

اتویوتا کمری در مدل‌های مختلفی وارد بازار ایران شد. یکی از این مدل‌ها GLX است که در سال 2007 به بازار داخلی ایران راه یافت. این خودرو در عین لوکس بودن، دارای امکانات متعددی است و جزو خودروهای لوکس اقتصادی به حساب می‌آید. مواردی همچون سیستم ضد سرقت Immobilizer، هم‌رنگ بودن دستگیره‌های خودرو با رنگ بدنه، آینه‌های برقی و تاشو، روکش چرمی صندلی‌ها، فرمان چهارپره، آفتاب‌گیر پارچه‌ای و بسیاری از تجهیزات دیگر از جمله مزیت‌های این خودروی لوکس است.

شتاب اولیه این خودرو بسیار عالی بوده و سکوت خاصی در حین سرعت بر کابین این خودرو حاکم می‌شود. در تولید این اتومبیل از متریال باکیفیت استفاده شده و شما این موضوع را در صورت تجربه رانندگی آن احساس خواهید کرد. اما اگر بخواهید این مدل از تویوتا را با برندهای رقیبش مانند هیوندای سوناتا و آزرا جزو مقایسه کنید، از جمله نکات منفی آن به احتمال زیاد امکانات رفاهی خودرو باشد.

تویوتا کمری یکی از خوش فروش‌ترین خودروهای دست دوم خارجی

Hyundai Sonata 2009

این خودرو از جمله محصولات موفق شرکت هیوندا در رده خودروهای لوکس اقتصادی است. تجربه رانندگان نشان داده، در مواردی که حتی 10 سال از عمر این خودرو گذشته، عملکرد آن همچنان بدون نقص فنی ادامه دارد و می‌توان آن را از جمله خودروهای دست دوم خارجی خوش فروش به شمار آورد.

از جمله مزیت‌های این خودرو که باعث خوش فروش شدن آن در بازار ایران شده، قیمت خرید مناسب و نیز گارانتی طولانی مدت است. این خودرو در کنار ظاهر شیکی که دارد، دارای امکانات ایمنی مطلوبی برای رانندگان بوده که از میان آن می‌توان به کیسه هوای صندلی جلو، کیسه هوای پرده‌ای، سیستم حفاظت از صدمه گردن سرنشینان و سیستم الکترونیکی حفظ تعادل اتومبیل اشاره کرد.

سوناتا

Hyundai Accent 2014

این خودرو میان رده است. علی‌رغم کیفیت نه چندان بالای این محصول، از شتاب خوبی برخوردار است، کابین آن جادار بوده و وضعیت مصرف سوخت آن کاملاً اقتصادی است. در مجموع این خودرو از محصولات نسل جدید برند هیوندا بوده که در قیاس با بسیاری از اتومبیل‌های ساخت چین (که امروزه در بازار به وفور دیده می‌شود) از کیفیت بالایی برخوردار است.

خوش فروش‌ترین خودروهای دست دوم خارجی

Hyundai Santa Fe 2017

شرکت کره‌ای هیوندا با تولید این محصول، در صدد برآمد تا جاه‌طلبی‌اش را به همگان نشان دهد. می‌توان گفت این خودرو جزو خوش فروش‌ترین محصولات این شرکت در رده مدل‌های لوکس به حساب می‌آید. این اتومبیل با چهار سیلندر و 16 سوپاپ در عرض 10 ثانیه می‌تواند از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. اما نکته مهم در رابطه این خودرو، نه سرعت آن، بلکه ظاهر بسیار جذاب و کابین جادار آن است. این خودرو با توجه به امکانات رفاهی که در خود جایی داده، یکی از خودروهای دست دوم خارجی کاملاً ایده‌آل برای یک خانواده به حساب می‌آید.

Hyundai Azera (Ganjoor)

این محصول از برند هیوندا نیز ظاهر جذابی دارد. امکانات داخلی آن کامل است و راننده تسلط خوبی بر اداره کابین دارد. این خودرو با تنوع رنگ خوبی در بازار موجود بوده و از کابین جادار و مجهزی برخوردار است. اما در گذر زمان این محصول در برابر سایر خودروهای هیوندا، مانند سوناتا شهرت خود را از دست داد و به حاشیه رفت. برند هیوندا در ساخت این محصول از مواد بسیار مرغوبی استفاده کرده است. از معایب این خودرو مصرف بالا و انتقال ضربات شاسی به کابین است.

سخن آخر بررسی خوش فروش‌ترین خودروهای دست دوم خارجی

در این مقاله فرصت نبود تمامی برندها و محصولاتشان را برای یک خرید مطمئن در خودروهای دست دوم خارجی معرفی کنیم. اما نمونه‌هایی را ذکر کردیم و بخشی از آن‌ها را نیز شرح دادیم تا با فضای بازار خودروهای دسته دوم آشنا شوید. باید در نظر داشته باشید که بازار پرفروش‌ها همواره پرفروش و شلوغ است. این یعنی می‌توانید با خیالتی آسوده سرمایه خود راه به اتومبیل دسته دوم خارجی تبدیل کنید. زیرا می‌توانید در آینده همان سرمایه را با فروش خودرو بازگردانید. اما باید همواره نکات لازم در حفاظت از خودرو را در نظر داشته و به کار ببندید.

بیشتر بخوانید:

کارت طلایی ایران خودرو چیست؟

آنچه باید درباره محاسبه عوارض سالیانه خودرو بدانید

سنسور ضربه چیست؟

دیسک و صفحه چیست؟

آشنایی با معنی چراغ‌های پشت آمپر خودرو

مکمل سوخت چیست و چه اهمیتی دارد؟