استعلام وضعیت و بدهی های خودرو

برای آگاهی از وضعیت حقوقی خودرو ، خلافی، عوارض و... اطلاعات موردنیاز را کامل کنید

استعلام وضعیت و بدهی های خودرو

لطفا شماره بارکد کارت خودرو یا برگ سبز را وارد کنید.

استعلام از طریق مشخصات خودرو

استعلام از طریق کد پیگیری

تماس با پشتیبانی

۰۲۱-۷۵۳۴۶

استعلام سوابق خودرو برای معامله

با استعلام سوابق خودرو توسط سوییچ ایمن و راحت به ماشین دلخواه خود برسید

با سامانه استعلام اصالت خودرو توسط سوییچ ایمن ماشین بخرید

اطلاع از سوابق بیمه و تصادفات خودرو

آگاهی از اصالت و بدهی های خودرو

آگاهی از وضعیت فروش خودرو

سوالات متداول

هنوز مطمئن نیستید؟

وارد سایت سوییچ شده پس از ورود به حساب کاربری و در قسمت اصالت خودرو با وارد کردن شماره بارکد کارت خودرو و یا شماره برگه سبز خودرو به همراه کد ملی فروشنده و خریدار میتواند استعلام اصالت خودرو را مشاهده کنید.

درخواست اصالت سنجی، به مدرک خاصی نیاز ندارد. فقط لازم است بارکد کارت خودرو و یا شماره برگه سبز خودرو به همراه کد ملی فروشنده و خریدار را داشته باشید. با همین چند مورد به راحتی می‌توانید درخواست اصالت سنجی خودروی مورد نظر را ثبت کنید.

بله. استعلام اصالت برای هر خودرویی قابل انجام است.

بله. می‌توان استعلام را برای هر خودرویی انجام داد؛ اما پیامک تاییدی که برای ورود به سامانه به آن نیاز دارید، برای مالک خودرو ارسال می‌شود.

در مواردی، بعد از طی فرآیند خرید و فروش خودرو و زمان انتقال سند یا تعویض پلاک، خریدار متوجه مغایرت مواردی از ویژگی‌های خودرو یا ممنوع المعالمه بودن آن می‌شود که گاها برای اقدام و پیگیری دیر شده است. برای پیشگیری از به وجود آمدن چنین شرایطی، اصالت سنجی پیش از انجام معامله یا پرداخت بیعانه توصیه می‌شود. در اصالت سنجی تمامی مواردی که در خصوص یک خودرو وجو دارد از مراجع قانونی استعلام خواهد شد.

خودروهایی که سرقتی باشند یا به دلیل شرایط مالی مالک و یا قرار گرفتن در فرآیند انحصار وراثت و دیگر موارد قانونی، توقیف باشند، ممنوع المعامله هستند. از طرفی، مالک خودرو هم می‌تواند ممنوع المعامله شده باشد که باز هم توانایی فروش خودرو از نظر قانونی را ندارد.

در اصالت سنجی، سابقه تصادفات خودرو، اصالت برند، رنگ و مدل خودرو، ممنوع المعامله نبودن فرد یا خودرو به دلایل قانونی بررسی می‌شود. در نهایت، تاریخچه کامل خودرو در اختیار خریدار قرار می‌گیرد تا با اطمینان کامل تصمیم‌گیری نماید.