پاسخ پلیس راهنمایی و رانندگی به دبیر انجمن خودروسازان

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی به اظهارات دبیر انجمن خودروسازان واکنش نشان داد.

کیلومتر

به گزارش سوییچ به نقل از ایرنا، سرهنگ عین‌الله جهانی در پاسخ به اظهارات دبیر انجمن خودروسازان گفت: کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی ج. ا. ایران در تصادفات زنجیره‌‌‌ای حدود ۶۰ خودرو در محور بهبهان به رامهرمز، ضمن بررسی صحنه تصادف، مواردی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام کردند.

وی افزود: در این گزارش اولا غالب خودروها دارای مدل بالای سال ۱۳۹۱ بوده‌اند. ثانیا شدت تصادفات مبین سرعت بالای این خودروها در زمان بروز تصادفات بوده که بر هر بیننده‌ای حتی غیر‌کارشناس واضح و مبرهن است.

جهانی تصریح کرد: ثالثا در تصادفات زنجیره‌‌‌ای، وسایل نقلیه پشت سر همدیگر، یعنی آسیب موثر به جلوی تمام وسایل نقلیه درگیر حادثه بوده و طبیعی است که با ورود ضربه ناحیه جلوی خودرو باید ایربگ‌ها عمل می‌کردند و عجیب اینجاست که دبیر انجمن خودروسازان، ضربه را برای همه خودروها از عقب آنها بیان کرده‌اند. در حالی که خودرویی که در این تصادفات از عقب آسیب دیده قبل از آن با قسمت جلو، به ماشین جلویی برخورد کرده است و باید ایربگ‌ها عمل می‌کردند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور افزود: رابعا عمل نکردن ایربگ‌ها فقط در این تصادفات نبوده یا انفجاری که در یکی از خودروها در این حادثه شاهد بودیم، صرفا معطوف به این تصادف زنجیره‌ای نبوده و بارها شاهد این نقایص فنی و ضعف ایمنی خودروها بوده‌‌‌ایم.

وی گفت: بنابراین انتظار این است که به جای پاسخ‌های غیر‌فنی و غیر‌منطقی و به جای مخدوش کردن افکار عمومی با اینگونه نگرش‌ها، همه به فکر اصلاح و بهبود نقایص ایمنی و ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل باشیم تا ضمن عمل به وظایف، گامی برای ایمنی بیشتر مردم برداریم.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

برخورد ۶۰ دستگاه خودرو در جاده بهبهان در روز دوشنبه ۲۰ دی ماه، ۵کشته و ۴۱ مصدوم برجای گذاشت. احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران درباره این حادثه و در واکنش به سخنان سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور که گفته بود ایربگ هیچ‌کدام از خودروها در این حادثه باز نشده، با اعلام اینکه ۱۵ خودروی حادثه‌دیده در این حادثه متعلق به  ایران‌خودرو و ۲۳ خودرو برای شرکت سایپا بوده است، گفت: اکثر خودروهای حادثه‌دیده دارای ایربگ بودند اما در این تصادف از عقب دچار حادثه شده‌اند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

خرابی سنسور اکسیژن

علت گاز نخوردن ماشین چیست؟

اتوهلد چیست؟

استپر موتور چیست؟

مقالات مرتبط

یک پاسخ

  1. سلام برهمه
    ابتدا اینو عرض کنم که جناب سرهنگ جهانی خیلی دقیق و بجا صحبت کردند و کلیت مسئله را بیان کردند که منهای ایربگ ما اصلا خودروهایمان کیفیت مطلوب را ندارندو یه چیز ساده تر خودروهای شما ترمز ندارند و این شمایید که آقای نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان به حاشیه می‌روید و از اصل قضیه فرار میکنید ودر واقع دنبال مقصر میگردید و رو راست نیستید و بخاطر همین ارابه مرگ شما ما و همه مردم تو این جاده ها کشته دادیم .
    خدا از تون نگذره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیلومتر