عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ها همیشه از یک طرف به نمایندگی مردم خواستار کاهش قیمت و افزایش کیفیت بوده اند و از طرف دیگر، سنگ خودروسازان را به سینه زده اند. بی تردید این سیاست دوگانه نیازمند اصلاح است.

صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تحریریه به موضوع تبعات ورود درون بنگاهی دولت در صنعت خودروسازی پرداخت و در این باره گفت: متاسفانه صنعت خودرو سازی کشور با معضلات جدی رو به روست و عدم رضایت مردم از کیفیت محصولات و نحوه ارائه بدهی‌های انباشته شده شرکت‌های خودروسازی و گلایه های گاه و بیگاه خودروسازان و قطعه سازان گویای این معضلات است.

وی درباره راه های آسیب شناسی این معضل برای برون رفت از آن، افزود: آسیب شناسی دقیق این معضل نیازمند بررسی عوامل پیدا و پنهان بسیاری است اما دولت ها سهم عمده ای در پدید آمدن وضعیت فعلی داشته اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وضعیت امروز بیشتر از همه، محصول سیاست یک بام و دو هوای دولت‌های مختلف در قبال بازار خودروست. دولت ها همیشه از یک طرف به نمایندگی مردم خواستار کاهش قیمت و افزایش کیفیت بوده اند و از طرف دیگر، سنگ خودروسازان را به سینه زده اند. بی تردید این سیاست دو گانه نیازمند اصلاح است.

 بدری در ادامه گفت و گو تصریح کرد: شکی وجود ندارد که ورود دولت به روابط درون بنگاهی آسیب زاست، اما متاسفانه شاهدیم هر روز این مساله پررنگ تر می شود. دولت باید سیاست گذاری این حوزه را برعهده بگیرد و با ایجاد فضای رقابتی تسهیل واردات خودروهای با کیفیت و خارجی و شکستن دیوار انحصار در بازار خودرو پاسخگوی مطالبات شهروندان باشد.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان گفت و گو خاطر نشان کرد: پرهیز از ورود دولت به روابط درون بنگاهی و اعمال نفوذ در ساختار مدیریتی شرکت های خودرو سازی مهم دیگری است که باید مورد توجه دولت قرار بگیرد.  تا بدین وسیله بخش بزرگی از چالش های امروز صنعت خودروسازی کشور برطرف شود. در غیر این صورت با تداوم وضعیت موجود، نه تنها مشکلات کاهش نمی یابد، بلکه چالش های پیش رو صنعت ومردم را تحت فشارهای مختلفی قرار می دهد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

نوبت دهی تعویض پلاک

مرکز تعویض پلاک چیتگر

مرکز تعویض پلاک میثم

تعویض پلاک اصفهان

محاسبه عوارض شهرداری خودرو

خلافی خودرو