تبریز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مافیای خودرو تلاش می‌کند با ایجاد عطش در بازار، قیمت‌ها را افزایش دهد.

به گزارش بازار، سیدعلی موسوی با انتقاد از گرانی افسارگسیخته قیمت خودرو، اظهار کرد: مافیای خودرو از کاهش قیمت این کالا جلوگیری می‌کند و در بسیاری از اظهارات، تورم را دلیل گرانی خودرو می‌دانند حال آنکه اکنون خود رشد بهای خودرو بر کل بازار تاثیر داشته و افزایش آن موجب رشد تورم خواهد شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی با ایجاد جنگ روانی تلاش می‌کنند قیمت خودرو را افزایش دهند، افزود: قوه قضائیه و سازمان بازرسی باید به این موضوع ورود کند زیرا ترک فعل‌هایی در این صنعت رخ داده است.

وی، تقاضای کاذب را یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو برشمرد و اضافه کرد: در حالیکه تقاضای واقعی بازار حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه است در هر طرح فروش فوری، میلیون‌ها نفر ثبت‌نام می‌کنند که این وضعیت مؤید وجود تقاضاهای کاذب در بازار است.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه درباره مافیای صنعت خودرو افشاگری می‌کنم، ادامه داد: مافیای خودرو تلاش می‌کند با ایجاد عطش در بازار، قیمت‌ها را افزایش دهند براساس گزارش‌های ارائه شده در برخی پارکینگ‌های خودروسازان خودرو همچنان دپو شده است که باید سوال کرد در شرایطی که بازار نیازمند عرضه بیشتر خودرو است، چرا این شرکت‌ها با عرضه قطره چکانی به التهاب بازار دامن می‌زنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: هر چند خودروسازان کمبود قطعه را دلیل عرضه کم خودرو به بازار مطرح می‌کنند اما در بازدیدها دیده شده که خودروها به دلیل نبود قطعاتی ناقص مانده‌اند که این قطعات در بازار به وفور یافت می‌شود؛ به طور مثال خودرو به دلیل نبود آینه در کف پارکینگ مانده است.

بر اساس مشاهدات میدانی قیمت خودرو‌های خارجی در کشور، با نوسانات جزئی در نرخ همراه است.

 

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

رانندگی در هوای بارانی

انواع رنگ دود اگزوز

استپر موتور چیست؟

انواع فیلتر هوا

انواع معاینه فنی خودرو

کارشناسی ماشین