بیژن زاهدی فرد در آیین آغاز تولید انبوه هایما 7 ایکس، با اشاره به این که تولید این محصول با 20 درصد داخلی سازی آغاز شده است، اظهار کرد: چنان چه استقبال مشتریان بالا باشد، با افزایش تیراژ تولید، درصد داخلی سازی افزایش خواهد یافت.


وی با اشاره به این که همکاری شرکت ایران خودرو خراسان و هایما از هشت سال پیش آغاز شده است، گفت: در این هشت سال توانستیم اتفاقات خوبی در زمینه تنوع محصول رقم زده و هم چنین از دانش این مجموعه برای توسعه خطوط تولید و افزودن خطوط تولید جدید در راستای استراتژی های گروه صنعتی ایران خودرو بهره ببریم.
زاهدی فرد، با بیان این که امسال موفق به تولید دو محصول جدید شدیم، افزود: اولین محصول، هایما 8S بود که دو ماه پیش وارد بازار شد و دومین محصول هایما  7X است که امروز تولید انبوه آن شروع شده است.
وی با اشاره به روند همکاری با هایما، گفت: برای این منظور برنامه های عمده ای در نظر گرفته شده است، به ویژه در تولید خودروهای دارای انرژی های تجدیدپذیر برقی، هیبرید و هیدروژنی که امیدواریم با تفاهم نامه هایی که امروز به امضا رسید در دستور کار قرار گرفته و در سال های آینده، شاهد تولید این محصولات نوین باشیم.
به گفته وی، برای سال آینده تلاش خواهیم کرد تا به جای یک محصول، دو تا سه محصول جدید تولید کنیم تا کمبودی در سبد محصولات ایران خودرو وجود نداشته باشد.
زاهدی فرد با بیان این که استراتژی های ایران خودرو خراسان در سال 1393 افزایش تیراژ و تنوع محصول بوده است، گفت: بر پایه این استراتژی، قرار بر این شد تا هر سال یک محصول جدید به سبد محصولات این خودروساز اضافه شود که آخرین آن ها هایما  7X است که امروز تولید انبوه آن آغاز شد.
وی با بیان این که در سال 1393، با در دستور کار قرار دادن افزایش تیراژ تولید، حدود دو هزار و 230 نفر در ایران خودرو خراسان مشغول کار بودند، گفت: این تعداد امروز به پنج هزار و 70 نفر افزایش یافته است و در سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین» که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است، 800 نفر در شرکت ایران خودرو خراسان مشغول کار شدند.
وی با اشاره به این که تمام ارکان گروه و استان خراسان برای دستیابی به این توفیق بزرگ در کنار ایران خودرو خراسان بودند تا بتوانیم برگ زرین جدیدی به توفیقات ایران خودرو و سبد محصولات این خودروساز اضافه کنیم، عنوان کرد: سایت خراسان با صرفه جویی دو هزار میلیارد تومان، چهار سال موفق را در این زمینه پشت سر گذاشت.
وی ضمن قدردانی از همکاری های خودروسازی هایما، اظهار کرد: در بدترین شرایط ممکن گروه صنعتی ایران خودرو از جمله همه گیری کرونا، این شرکت ما را تنها نگذاشت و همواره در کنار ما بود و در تمام طول این سال ها تولید هایما ادامه داشته است.

منبع: تسنیم

 

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

عمر مفید ماشین های خارجی

مقایسه پژو ۲۰۶ تیپ دو با کوییک

جعبه فیوز تیبا ۲ و محل قرارگیری آن

بهترین زمان تعویض شمع خودرو

معایب هیوندای آوانته | چرا آوانته نخریم؟

چرا ساندرو محبوب است؟