درخواست وزیر اقتصاد از دولت برای فروش سهام سایپا و ایران‌خودرو

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت ابراهیم رئیسی به تازگی از دولت درخواست فروش سهام سایپا و ایران‌خودرو را کرده است. به گزارش سوییچ به نقل از پارسینه، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی اخیرا درخواست فروش بخشی از سهام ایران خودرو و سایپا را که متعلق به دولت است، را ارائه کرده است.

براساس این درخواست و در صوت تصویب نهایی در دولت، ۴ درصد از سهام ایران خودرو و سایپا به صورت مجزا به فروش خواهد رسید. درخواست وزیر اقتصاد برای فروش ۴ درصد از سهام این دو خودروساز به استناد جزء دوم بند الف تبصره ۲ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به دولت ارائه شده است. در صوت تصویب نهایی این پیشنهاد در دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) مجاز خواهد بود نسبت به واگذاری ۴ درصد از سهام ایران خودرو و سایپا اقدام کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت هم موظف خواهد بود از هر طریق ممکن نسبت به رفع توثیق میزان سهام قابل واگذاری دو غول خودروسازی ایران ظرف مدت دو ماه و هم‌چنین باقی مانده سهام دولت حداکثر تا پایان سال اقدام کند.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

در همین حال، هیات واگذاری در چارچوب مقررات نسبت به تعیین روش واگذاری، قیمت سهام و سایر شرایط اقدام خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

مقالات مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رهگذر
رهگذر
8 ماه قبل

بنظر من همه سهام هر دو شرکت و بفروشن مردمو نجات دادن و از شررشون خلاص پیدا میکنن .. بفروشید بدید کسی که چهار تا ماشین پدر و مادر دار بسازه بده دست مردم که حالشو ببرن

کیلومتر