قول وزیر صنعت برای تکمیل خودروهای ناقص سایپا و ایران‌خودرو

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

بهزاد رحیمی، از اعضای هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در گفتگویی با خبرگزاری خانه ملت گفته که فاطمی امین، وزیر صنعت در یکی از جلسات کمیسیون صنایع قول تکمیل تمامی خودروهای ناقص سایپا و ایران خودرو را داده است. از نظر رحیمی، در صورت تحقق این قول می توان به واقعی تر شدن قیمت خودرو در بازار امیدوار بود.

به گزارش سوییچ به نقل از خانه ملت، بنا به گفته فعالان صنعت خودروسازی در حال حاضر حدود 140 هزار دستگاه خودروی ناقص در پارکینگ شرکت‌های ایران خودرو و سایپا دپو شده و همین موضوع باعث به تعویق افتادن تحویل خودرو به مشتریان شده است. در این مورد اخیراً رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در جلسه با مجلسی‌ها وعده تکمیل خودروهای ناقص و عرضه آنها به مشتریان را داده است.

بهزاد رحیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این مورد اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات کمیسیون صنایع و معادن وعده داد که خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان را تکمیل کند که با تحقق این امر مهم و واردات خودرو، قیمت خودرو واقعی خواهد شد.

وی افزود: واردات محدود پیش بینی شده در طرح ساماندهی صنعت خودرو نه تنها برای تولید داخل تهدید نیست، بلکه انگیزه خودروسازان داخلی را برای ارتقاء کیفیت و افزایش تیراژ تولید بیشتر می‌کند.

رحیمی افزود: از آنجا که بر اساس این طرح صادرات خودرو به عنوان یکی از منابع برای تامین ارز مورد نیاز برای واردات خودرو در نظر گرفته شده، خودروسازان ناچارند که به سراغ افزایش کیفیت بروند.

رحیمی اضافه کرد: در حال حاضر که تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ خودروسازی‌ها به حدود 140 هزار دستگاه رسیده، می‌توان از طریق واردات، خودروسازان را ناچار به تکمیل این خودروهای ناقص کرد تا با عرضه به بازار، تعادل عرضه و تقاضا برقرار شود.

وی با بیان اینکه با واردات خودرو، حباب قیمت چهارچرخ‌ها کاهش یافته و قیمت‌ها متعادل می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر خودرو به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده که با شکست انحصار از طریق واردات، این موضوع برطرف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

کارت طلایی ایران خودرو

سنسور ضربه

درباره معایب رانا چه می‌دانید؟

دیسک و صفحه

مکمل سوخت

مقالات مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کیلومتر