برنامه جیلی برای ساخت 5 هزار ایستگاه تعویض باتری در چین

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

گروه تکنولوژی جیلی، که به عنوان یکی از زیرشاخه های جیلی فعالیت می کند، اعلام کرده که قصد دارد 5 هزار ایستگاه تعویض باتری را تا سال 2025 در سراسر کشور چین راه اندازی کند. این شرکت در کنفرانس اینترنت ووژن 2021 از تکنولوژی تعویض باتری E-Energee رونمایی کرد و نکته جالب اینجاست که کل پروسه زیر یک دقیقه طول می کشد.

جیلی نخستین بار در سال 2017 برنامه تعویض باتری را اعلام کرد و گفته بود که بیش از هزار نفر روی تیم تحقیق و توسعه این طرح کار می کنند. در سپتامبر سال 2020 نخستین ایستگاه تعویض باتری در چونگ کینگ راه اندازی شد و طی سال جاری، شاهد راه اندازی ایستگاه های بیشتر در 10 استان دیگر چین بوده ایم. هدف جیلی ساخت 5 هزار ایستگاه تعویض باتری در سراسر چین تا سال 2025 است تا این ایستگاه ها بتوانند خدمات بیشتری به چینی ها ارائه کنند.

همان طور که اشاره کردیم، کل پروسه تعویض باتری فقط 59 ثانیه زمان می برد که در مقایسه با زمان 90 ثانیه ای اولیه اعلام شده، بسیار بهتر شده است. این بدین معنی است که یک باتری خالی را می توانید زیر یک دقیقه با یک باتری که شارژ کامل دارد تعویض کنید. چنین پروسه ای بسیار سریع تر از شارژ باتری های الکتریکی و حتی پر کردن باک خودروهای احتراق داخلی است. علاوه بر این، به لطف سرویس ثبت نام و پرداخت خودکار، راننده حتی نیاز به خارج از شدن خودروی خود ندارد.ایستگاه تعویض باتری جیلی

در حال حاضر، این سرویس بیشتر توسط ناوگان های حمل و نقلی استفاده می شود و توانسته کمک زیادی به بهبود عملکرد و بهره وری آن ها کند. این تکنولوژی قطعا برای مالکان خودروهای الکتریکی جذابیت بسیاری زیادی دارد، ولی برای استفاده از آن، شما باید خودرویی با پلت فرم ویژه داشته باشید که برای چنین موردی طراحی شده است.

علاوه بر جیلی، شرکت خودروساز چینی دیگر یعنی NIO نیز ایستگاه های مخصوص خود را راه اندازی کرده و قصد دارد این تکنولوژی را وارد اروپا کند. البته پروسه تعویض باتری نیو بسیار کندتر بوده و به سه دقیقه زمان نیاز دارد.

بیشتر بخوانید:

کارت طلایی ایران خودرو چیست؟

سنسور ضربه چیست؟

دیسک و صفحه چیست؟

مکمل سوخت چیست و چه اهمیتی دارد؟

مقالات مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کیلومتر