تولید خودرو از مرز یک میلیون دستگاه گذشت

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید یک میلیون و ۵۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تا بهمن ماه خبر داد.

 

 

عبداله توکلی لاهیجانی اظهار کرد: تا بهمن امسال، یک میلیون و ۵۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۳۰ درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: سال گذشته از نظر میزان (تیراژ) تولید خودرو در جهان رتبه نوزدهم را داشتیم که با توجه به رشد تولید، می توانیم تا پایان امسال به رتبه چهاردهم ارتقاء یابیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۶، یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شد اما بعد از آن در سال های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ سالانه حدود ۸۰۰ هزار دستگاه تولید می کردیم و عملاً میزان تولید خودور به نصف کاهش یافت، از همان میزان هم سالانه حدود ۲۰۰ هزار دستگاه بصورت ناقص تولید می شد و در پارکینگ خودروسازان باقی می ماند.

توکلی گفت: امسال موفق شدیم رکورد تولید ماهانه را نیز بشکنیم و در دی ماه حجم تولید ماهانه به ۱۲۷ هزار دستگاه رسید که همه خودروها به صورت عبور مستقیم تولید می شوند و در پارکینگ خودروسازان باقی نمی مانند.

 

 

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

شاسی بلند های موجود در ایران 

نقاط ضعف هیوندای آوانته

معایب لیفان x60

مقایسه رانا پلاس با دنا پلاس

مزایا و معایب ام وی ام 315

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیلومتر