انتشار گزارش کیفی خودروهای داخلی تیر ماه 1400

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

7 شهریور 1400 – شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، دیروز گزارش کیفی خودروهای تولید داخل ویژه تیر ماه سال 1400 را طبق روال گذشته منتشر کرده است. همان طور که پیش بینی می شد، در گزارش این ماه نیز خبری از تغییر در ستاره های کیفی خودروهای تولید داخل نیست.

از نکات قابل توجه این گزارش می توان به سه ستاره بودن تیگو 7 به عنوان گران قیمت ترین خودروی سواری این گزارش، چهار ستاره کیفی هایما اس 7 اتومات، چهار ستاره بودن کوییک و نهایتا خودروی دنا پلاس توربو اتوماتیک به عنوان تنها خودروی 5 ستاره این گزارش اشاره کرد.

به مانند قبل، بی کیفیت ترین خودروی این گزارش ام وی ام ایکس 33 اس محصول مدیران خودرو است که حتی پایین تر از محصولات ارزان تری مانند سمند و تیبا و غیره، فقط موفق شده دو ستاره کیفی کسب کند.

نکته دیگر این که هنوز هم خبری از خودروی سایپا شاهین در لیست گزارش کیفی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نیست و باید دید چه زمانی این خودرو به لیست اضافه خواهد شد. جزئیات کامل گزارش کیفی خودروهای داخلی تیر ماه 1400 را در جدول زیر ببینید.

گزارش کیفی خودروهای داخلی تیر ماه 1400

20 مرداد 1400 – طبق روال ماه های پیشین، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش کیفی خودروهای داخلی ویژه خرداد ماه 1400 را منتشر کرده و به مانند ماه های پیش، تغییری در تعداد ستاره های کیفی خودروهای داخلی را نمی بینیم.

تنها نکته و تفاوت این گزارش در مقایسه با گزارش اردیبهشت ماه اضافه شدن سه خودروی اس‌ دبلیو ام G01، پژو پارس مازندران و دنای معمولی به لیست است که تمامی آن ها موفق به کسب سه ستاره کیفی شده اند. یک نکته جالب دیگر در این لیست، حضور هایما اس 7 پلاس به عنوان تنها خودروی شاسی بلند با سه ستاره کیفی است. برای مشاهده جدول کامل می توانید به این لینک مراجعه کنید.

گزارش کیفی خودرو خرداد 1400

10 تیر 1400 – شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به مانند ماه های گذشته، دیروز گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی ویژه اردیبهشت ماه را منتشر کرده است. نکته جالب توجه این که در گزارش اردیبهشت ماه هیچ تغییر کیفی در خودروهای تولید داخل اتفاق نیفتاده است.

همواره بحث هایی در مورد نحوه تهیه این گزارش در محافل خودرویی وجود داشته و سوالی که وجود دارد این است که شرکت بازرسی کیفیت ایران این گزارش را بر چه مبنایی تهیه می کند و ملاک تغییر کیفی از نظر این شرکت چیست. در ادامه جدول گزارش کیفی خودروهای داخلی در اردیبهشت 1400 را می توانید ببینید.گزارش کیفی خودروهای داخلی اردیبهشت ماه 1400

8 خرداد 1400 – گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای تولید داخل در فروردین 1400 توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد. مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروهای تولید داخل در کشور به عهده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران می باشد که این شرکت به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صنعت نتایج ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هر خودرو، حدود مجاز مصوب نیز بر اساس جدول سطوح کیفیت مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.

لازم به ذکر است در گزارش فروردین 1400 هیچ تغییر در عملکرد و وضعیت کیفی خودروها مشاهده نمی شود و همه ستاره های کیفی خودروهای مونتاژ داخل دست نخورده باقی مانده اند. حدول کیفی خودروهای داخلی در فروردین 1400 را در ادامه می توانید ببینید.

گزارش کیفی فروردین 1400

6 اردیبهشت 1400 – آخرین گزارش کیفی خودروهای تولید داخل از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ISQI مربوط به اسفند ماه سال 1399 در حالی منتشر شده که در این لیست، هیچ تغییری در ستاره های کیفی خودروها مشاهده نمی شود و اوضاع به مانند بهمن ماه پارسال است.

نکته اصلی به مانند بهمن ماه این است که به جز ام وی ام X33 S که دو ستاره کیفی دارد، باقی خودروها همگی حداقل سه ستاره هستند. در ادامه جدول گزارشی کیفی اسفند ماه 1399 خودروهای تولید داخلی را می توانید ببینید.

جدول گزارشی کیفی اسفند ماه 1399 خودروهای تولید داخلی

25 اسفند 99 – شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ISQI، آخرین گزارش کیفی خودروهای تولید داخل مربوط به ماه بهمن امسال را منتشر کرده است.

این شرکت مورد تایید وزارت صنعت بوده و وظیفه ارزیابی کیفی خودروهای ایرانی را به عهده دارد. البته نکته ای که همیشه برای مخاطبان ایرانی سوال بوده این است که فرآیند این ارزیابی ها چگونه بوده و شرکت ها با چه اقداماتی می توانند بعضا ستاره های کیفی بیشتر برای خودروهای خود دریافت کنند.

در گزارش کیفی بهمن ماه به جز خودروی ام وی ام ایکس 33 اس که دو ستاره کیفی دارد، دیگر خودروهای سواری همگی حداقل سه ستاره کیفی به خود اختصاص داده اند. جزئیات کامل را در جدول زیر می توانید ببینید.

گزارش کیفی خودروها بهمن 99

27 بهمن 99 – شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی در دی ماه 99 را منتشر کرده است. این شرکت در کشورمان مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروهای تولید داخل را بر عهده دارد.

این نهاد هر ماه پس از بررسی ها گزارش خود را به وزارت صمت ارائه می کند. ارزشیابی کیفی خودروها به دلیل کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است.

در ارزشیابی کیفی، همچنین خودروها از نظر عیوب ظاهری مورد بررسی قرار می گیرند. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به کیفیت و میزان رضایت مشتریان، بین 1 تا 5 ستاره برای خودروها در نظر می گیرد. هدف اصلی این گزارش کیفی ایجاد رقابت بین خودروسازان و افزایش رضایت مشتریان می باشد.

نکته قابل توجه در مورد گزارش کیفی دی ماه 99 بهبود سطح کیفی پژو 405 ایران خودرو خراسان و اضافه شدن یک ستاره به آن است که به همین علت، دیگر ایران خودرو محصول دو ستاره ندارد.

در ادامه جدول ارزشیابی کیفی خودروها در دی‌ ماه 99 را مشاهده می‌کنید:

گزارش ارزیابی کیفی خودروها دی 99

30 آذر 99 – گزارش کیفی خودروهای داخلی ویژه مهر ماه و آبان ماه 1399 بالاخره با تاخیر از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شده است و جزئیات کیفیتی خودروهای تولیدی داخل کشور را می توانیم ببینیم.

نکته اصلی در گزارش کیفی خودروهای داخلی مهر و آبان عدم وجود خودروی 5 ستاره در تمامی رده های قیمتی به جز سطح قیمتی 2 است که پژو 2008 موفق شده طی مهر و آبان 99 پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص بدهد. یک مورد دیگر نیز که باید اشاره کنیم اضافه شدن خودروی SWM G01F کمپانی سیف خودرو است که از آبان ماه با 4 ستاره کیفی وارد جدول شده است.

در رده قیمتی 1، خودروی تیگو 7 با سه ستاره کیفی قرار گرفته که با توجه به قیمت بسیار بالای آن در بازار امروز، به هیچ وجه کیفیتی پایین برای آن قابل قبول نیست.

در رده قیمتی 2، همان طور که اشاره شد پژو 2008 با 5 ستاره کیفی بهترین و ام وی ام X33 اس با 2 ستاره بدترین عملکرد را داشته اند.

با کیفیت ترین خودروهای رده قیمتی سه پژو 207 و دنا پلاس هستند که هر یک چهار ستاره کیفی دریافت کرده اند و در انتهای جدول، پژو 405 خراسان با 2 ستاره کیفی جا خوش کرده است.

نهایتا در سطح قیمتی 4 که شاهد حضور محصولات سایپا اعم از کوییک آر، کوییک، ساینا کاشان، تبیا 2 پلاس، تیبا و تیبا 2 هستیم همگی خودروها موفق به کسب سه ستاره کیفی شده اند و از نظر کیفیت هیچ تفاوتی با هم ندارند.

گزارش کیفی خودروهای داخلی مهر و آبان 99

لیست خودروهای وانت تولید داخل در دو رده قیمتی را می توانید به تفکیک در جدول بالا مشاهده نمایید.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی وزارت صنعت، وظیفه ارزشیابی و انتشار گزارش کیفی خودروهای داخلی در ایران را به عهده دارد. نتایج این ارزشیابی ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هر یک از خودروها و طبق جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

گزارش حاصل از این بررسی هرماه از سوی ای نشرکت به وزارت صنعت ارائه می شود. طبق اعلام ISQI، فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود توسط هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است.

در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی هم بازرسی می شود. همان طور که می دانید شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای تولید داخل را در پنج دسته قیمتی بررسی کرده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین 1 تا 5 ستاره کیفی برایشان در نظر می‌گیرد.

هدف اصلی گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مصرف کنندگان و ایجاد رقابت بین خودروسازها است.

مقالات مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد
محمد
8 ماه قبل

همه ستاره ها الکی هست

کیلومتر