سوال روز: آیا تولید نیسان آبی متوقف خواهد شد؟

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

نیسان آبی یکی از قدیمی ترین خودروهای کشور است که همچنان توسط شرکت خودروسازی سایپا در حال تولید می باشد. این محصول با نام نیسان جونیور متولد شد که در ایران به نیسان آبی معروف است.

برای نخستین بار در سال 1970 این خودرو توسط کمپانی ژاپنی نیسان تولید شد و تا سال 1982 در خطوط تولید این شرکت حضور داشت. نیسان آبی ولی در ایران پس از گذشت سال ها همچنان توسط شرکت سایپا و زامیاد تولید و عرضه می شود. در حالی که تا به حال بار ها موضوع حذف آن به میان آمده ولی خبری از عملی شدن این هدف نیست.

اکنون مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا نیز در اظهارات اخیر خود وعده توقف تولید نیسان آبی را تا پایان سال 1400 داده است. حال باید منتظر ماند و دید که آیا وعده های مدیرعامل این شرکت عملی خواهد شد یا سایپا همچنان به تولید نیسان آبی که نیمی از بازار را توسط این محصول در دست دارد را ادامه خواهد داد.

سیدجواد سلیمانی همچنین از جایگزینی این محصول با وانت جدید پادرا پلاس خبر داده است. در حالی که پادرا پلاس نیز همان وانت قدیمی زامیاد است که تنها اتاق آن با پیکاپ چینی فودی لایون F16 عوض شده است. بنابراین محصول جدید سایپا از لحاظ کیفی تفاوتی با نیسان آبی نخواهد داشت و تنها ظاهر آن تغییر خواهد کرد.

سایپا پیش از این هم برای بروز کردن نیسان آبی تلاش هایی کرده بود که چندان در این مورد موفق نبوده است و خریداران نسخه قدیمی را ترجیح می دادند. از تلاش های سایپا در این زمینه می توان به وانت شوکا اشاره کرد که در سال 1378 وارد بازار و طی مدت کوتاه خطوط تولید آن بسته شد.

همچنین پس از پنج سال یعنی سال 92 وانت پادرا برای جایگزینی نیسان آبی توسط سایپا معرفی شد که این خودرو هم موفق نشد تا جای نیسان را در بازار بگیرد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا پادرا پلاس جایگزین نیسان آبی خواهد شد یا سایپا همچنان به تولید این محصول قدیمی ادامه خواهد داد.

مقالات مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
کیلومتر