ایران خودرو و سایپا
0

محمد علی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از وجود تناقض در صحبت‌های خودروسازان در ارتباط با کمبود قطعه خبر داد. وی در مورد عدم پاسخگویی خودروسازها به مشتریان، اظهار کرد: مدیران و متولیان شرکت‌ها و کارخانه‌های خودروساز داخلی اعلام نموده‌اند که برخلاف تولید تقریباً ۱۵۰۰ دستگاه خودرو نتوانسته‌اند آنها را به دلیل کمبود قطعات وارد بازار کنند.

وی با اعلام این که خودروسازها تاکید دارند که فروش خودرو در حال حاضر ادامه دارد، افزود: این دو بحث با هم در تناقض و تضاد هستند؛ زیرا که نمی‌شود گفت هم فروش خودرو داریم و هم کمبود قطعه!

خط تولید پژو پارس

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر این که این دو موضوع با هم سازگاری ندارد، تصریح کرد: از مطرح نمودن این گونه موضوعات چنین برداشت می‌شود که خودروسازها در گذشته محصولاتی را تولید و احتکار کرده‌اند و اکنون قصد عرضه آن‌ها را در بازار دارند؛ در غیر این صورت چه علتی وجود دارد که با اعلام عدم وجود قطعه، خودروها در بازار فروخته می‌شوند؟!

وی با اشاره به این که اگر کمبود قطعه در بازار وجود دارد همه خودروها باید در یک یا دو نوع قطعه خاص مشکل داشته باشند، اظهار کرد: ماموران سازمان گشت تعزیرات حکومتی در بررسی‌های خود به این موضوع که عدم تنوع در کمبود قطعه وجود دارد، نرسیدند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه دبیر انجمن قطعه سازان در صحبت‌های خود کمبود نقدینگی را به عنوان مشکل خودروسازان مطرح نموده بود، تصریح کرد:

این موضوع خود نیز دارای یک بحث دیگر می‌باشد، شرکت سایپا دیزل در ۲۲۰۰ مورد تعهد خود به مشتریانش اقدام به دریافت بخشی یا کل مبلغ تعهدات خود کرده است که این موضوع بحث کمبود نقدینگی را رد می‌کند و سوالی که مطرح می‌گردد آن است که پول این تعهدات کجا رفته است که امکان فراهم شدن نقدینگی برای خودروسازان وجود ندارد؟ مسئولان مربوطه در خصوص این موضوع با مردم صادقانه رفتار کنند و تا آنجایی که امکان تهیه مواد اولیه، قطعات و غیره را دارند، با قدرت تولیدات خود را ادامه دهند و این موضوع که در مواقعی خاص قطعات به هر دلیل وجود ندارند برای مردم قابل درک است و مشتریان خود این گرفتاری‌های موجود را می‌پذیرند.

چگونه از سیستم خنک کننده خودرو مراقبت کنیم؟

مقاله قبلی

برنامه رنو برای گسترش مجموعه مدل‌های الکتریکی تا سال ۲۰۲۲

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار خودرو