فیدلیتی
0

محصول جدید شرکت بهمن موتور یک خودروی با کیفیت، بی رقیب در میان خودروهای نزدیک به ۱ میلیارد تومان خواهد بود. شرکت بهمن موتور پس از شوک قیمتی دیگنیتی اکنون دومین شوک را با به پایان رسیدن پیش فروش خودروهای فیدلیتی ۵ نفره ۶۵۵ و فیدلیتی ۷ نفره ۶۷۰ میلیون تومانی به بازار وارد کرده است.

قیمت خودروهای رقیب مشابه فیدلیتی از لحاظ امکانات و مشخصات فنی نزدیک به یک میلیارد و بالاتر از آن می باشد و احتمال اینکه قیمت محصول رقیب جدید کمی نزدیک به فیدلیتی باشد غیر ممکن است.

هرچند اگر خودرویی تیراژ گسترده نداشته باشد تاثیرگذاری ضعیفی در بازار خواهد داشت. ولی فیدلیتی با تیراژ ۹۲۰۰ دستگاهی و قیمت مناسب آن کار را برای رقبای این محصول سخت خواهد کرد. رقبای این خودرو با توجه به تیراژ بالای آن میتوان به شرکت های ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو و کرمان موتور اشاره کرد. برنده این رقابت در حال حاضر در بحث قیمت فیدلیتی می باشد.

فیدلیتی برای ادامه این روند باید مشخصه های زیادی را حفظ کند؛ نخست باید تیراژ خود را حفظ کند. دومین مشخصه که موجب خواهد شد فیدلیتی به یک خودروی بی رقیب بدل شود این است که بهمن موتور خلاف مسیر شایعات حرکت کرده و موضوع احتمال افزایش قیمت این محصول در پیش فروش های دوری آینده تکذیب کند.

سومین مشخصه که فیدلیتی به آن نیاز دارد ادامه ممنوعیت واردات خودرو است که این محصول بتواند جایگاه خود را در بازه قیمتی که دارد حفظ کند.

ماه عسل فیدلیتی امروز با پایان پیش فروش آغاز شد و برخی از قیمت حواله ۱ تا ۱.۱ میلیارد تومانی آن خبر می دهند. فروش فیدلیتی در تعداد بسیار محدود بازار این خودرو را داغ کرده است ولی ادامه این روند فروش فیدلیتی با قیمتی کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان به ثبات نرخ ارز و تصمیم شرکت بهمن موتور بستگی دارد.

اینم بخون
انتشار تصویر تیزر لامبورگینی سیان رودستر قبل از رونمایی فردا

سوال روز: آیا واردات خودرو در تابستان آزاد خواهد شد؟

مقاله قبلی

کیتون ۷ پیکاپ جدید بازار ایران را بیشتر بشناسید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار خودرو