0

شرکت بی ام و روز گذشته خط تولید نخستین سری ۲ گرن کوپه (نسل F44) را در کارخانه لایپزیگ آغاز کرد. جدیدترین محصول خانواده مدل‌های کامپکت بی ام و در شرایطی به نسل جدید سری ۱ پیوسته که این خودرو از تابستان امسال در همین کارخانه در خط تولید قرار دارد.

هانس پیتر کمسر، مدیر کارخانه لایپزیگ در مراسم افتتاح خط تولید بی ام و سری ۲ گرن کوپه گفته:

ما بسیار مفتخر هستیم که قرار است محصول کوپه چهار در جدید بی ام و را برای تمام بازارهای جهانی در لایپزیگ تولید کنیم. این خودروی جدید قطعاً تولید و فروش شرکت را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

کارخانه لایپزیگ بی ام و که در شمال آلمان واقع شده، در حال تبدیل شدن به یکی از خطوط تولید اصلی شرکت برای مدل‌های پایه کامپکت می‌باشد. برای وارد کردن سری ۲ گرن کوپه به این کارخانه ظاهراً شرکت هیچ مشکلی نداشته و کار خاصی برای مناسب سازی خطوط تولید انجام نداده‌اند. همچنین نکته مهم دیگر این که پروسه ورود این خودرو به کارخانه لایپزیگ هیچ مشکلی برای خطوط تولید سری ۱ جدید که با تمام ظرفیت هم اکنون در این کارخانه ساخته می‌شود ایجاد نکرده است.

شروع به کار خط تولید بی ام و سری 2 گرن کوپه

بی ام و همچنین یک برنامه جدید در کارخانه لایپزیگ شروع کرده که هدف آن کاهش هزینه‌ها و بهبود راندمان تولید از طریق بهینه سازی امکانات مکمل و کمکی مانند فرآیند رنگ یکپارچه و مونتاژ بدنه می‌باشد.

هانس پیتر کمسر در این باره گفته:

وارد کردن یک خودروی کاملاً جدید به خط تولیدی که با ظرفیت کامل در حال کار است و همچنین افزایش ظرفیت تولید، آن هم درست بعد از آغاز تولید نسل جدید بی ام و سری ۱ چالش بسیار بزرگی برای ما بود. من بسیار به تمامی کارکنان این کارخانه که به بهترین شکل ممکن از پس چنین چالشی برآمدند افتخار می‌کنم.

در ابتدا، خودروی بی ام و سری ۲ گرن کوه با سه پیشرانه شامل یک موتور دیزلی (۲۲۰d) و ۲ موتور بنزینی (۲۱۸i و M235i) قابل سفارش خواهد بود. علاوه بر نسل جدید سری ۱ و سری ۲ گرن کوپه، در کارخانه لایپزیگ همچین سری ۲ کوپه، M2 کامپتیشن و مینی ون‌های دیفرانسیل جلوی بی ام و (سری ۲ اکتیو تورر و سری ۲ گرن تورر) نیز تولید می‌شوند. علاوه بر این، کارخانه لایپزیگ برای پاسخ به تقاضای بالای بازار برای خودروی اسپرت i8 پلاگین هیبریدی در دو نسخه کوپه و رودستر و همچنین i3 تمام الکتریکی باید ظرفیت تولید خود را افزایش بدهد.

اینم بخون
فروش لامبورگینی آونتادور S رودستر کربونادو منصوری

تحلیل روز: علت افزایش قیمت و گرانی پراید چیست؟

مقاله قبلی

۱۵ شاسی بلند راحت زیر ۵۰ هزار دلار در بازارهای جهانی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اخبار خودرو