با مهم‌ترین معایب پورشه کاین آشنا شوید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

بررسی معایب پورشه کاین موضوع این مقاله از سری مقالات مجله سوئیچ است. پورشه کاین را می‌توان یکی از جذاب‌ترین محصولات پورشه و جهان دانست که توانسته طرفداران بسیاری را به سمت خود جلب نماید؛ اما این خودرو علاوه بر ویژگی‌های منحصر به فرد دارای تعدادی معایب نیز می‌باشد که در این مقاله از سوئیچ بررسی معایب پورشه کاین خواهیم پرداخت. اگر شما هم یکی از طرفداران این خودرو هستید لازم است به نقدهایی که قرار است از این محصول جذاب داشته باشیم، آماده شوید.

معرفی پورشه کاین

لازم است قبل از شروع به نقد و مطرح کردن معایب پورشه کاین با بررسی تاریخچه این خودرو  بتوانیم اطلاعاتی در مورد آن به دست آوریم. نسخه اول پورشه کاین در سال ۲۰۰۲ معرفی گردید و یک سال بعد وارد بازار  خودرو آمریکا شمالی شد. این خودرو نخستین بار در سال ۲۰۰۹ وارد بازار خودرو ایران شده و توانست طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب نماید. همانطور که گفتیم اولین نسخه وارد شده این خودرو به ایران مدل ۲۰۰۹ بود و بعد از یک سال  نسل دوم این خودرو وارد ایران شد.

 نسل دوم پورشه کاین بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ در بازار خودرو ایران مورد عرضه قرار می‌گرفت. نسخه‌های وارد شده به ایران از پورشه کاین دارای ۵ مدل بوده؛ که تعدادی از این مدل‌ها مجهز به پیشرانه ۸ سیلندر و تعدادی نیز مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر هستند. بنابراین می‌توان گفت قدرتمندترین کراس اوور وارد شده به ایران پورشه کاین می‌باشد.

این خودرو علاوه بر مزایای معرفی شده در مقاله مزایا پورشه کاین دارای تعدادی معایب نیز می‌باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

بررسی معایب پورشه کاین

توقف موتور

یکی از معایب پورشه کاین مربوط به موتور پرقدرت این خودرو است. تعداد بسیاری از صاحبان پورشه کاین ادعا می‌کنند؛ بعد از پیمودن ۸۰ هزار کیلومتر به وسیله این خودرو ناگهان موتور کاین با ایجاد صدای بسیار بلندی خاموش شده و چراغ‌های هشدار چک موتور روشن می‌گردند. البته کمپانی و نمایندگی های پورشه در سراسر جهان مسئولیت این اتفاق را بر عهده نگرفته و جزو موارد گارانتی به شمار نمی‌آورند. در این صورت لازم است مالک پورشه کاین علاوه بر هزینه های نگهداری بالا این خودرو مبلغ هنگفتی را نیز بابت تعمیر آن بپردازد.

معایب پورشه کاین
معایب پورشه کاین

ظاهری نه چندان جدید

آخرین مدل پورشه کاین موجود در ایران مدل 2013  نسل دوم این خودرو می باشد. نسل دوم این خودرو از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با نسل قبلی خود ندارد. قسمت جلوی این خودرو شباهت بسیار زیادی به یکی از محصولات کمپانی آئودی دارد. به احتمال زیاد در هنگام  اولین برخورد با نسل دوم پورشه کاین، ظاهر این خودرو باعث خواهد شد تا آئودی Q5 را به یاد آورید.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

در مورد معایب پورشه کاین از لحاظ طراحی داخلی می‌توان به پلاستیک سخت مورد استفاده در کنسول میانی اشاره کرد که در مقابل هزینه پرداختی بابت این خودرو موجب دلسردی راننده هنگام قرارگیری در کابین پورشه کاین می‌گردد. علاوه بر این لازم بود کمپانی پورشه در این مدل از محصولات خود از صندلی‌های اسپرت استفاده می‌کرد تا مالکان جهت مجهز نمودن خودرو خود به این قابلیت و حس بهتر، استفاده از خودروی اسپرت مبلغ بسیار بالایی را پرداخت نکنند.

هزینه نگهداری بالا

از جمله معایب پورشه کاین می‌توان به هزینه نگهداری بالای آن مانند هزینه سرویس‌های دوره‌ای، قطعات یدکی و لوازم جانبی گران قیمت آن اشاره کرد. از آن جایی که آخرین نسل وارد شده این خودرو به ایران در سال ۲۰۱3 بوده می‌توان گفت، خودرو مربوط به 8 سال قبل نیازمند تعویض و تعمیر قطعات در بازه‌های زمانی کم می‌باشد. در مقابل تقریبا 6 سال از توقف تولید این خودرو می‌گذرد به همین دلیل پیدا کردن قطعات یدکی مناسب امری بسیار پر دردسر و زمان‌بر برای مالکان این خودرو خواهد بود.

همانطور که اشاره کردیم یکی از هزینه‌های بالای نگهداری این خودرو مربوط به سرویس های دوره ای آن می‌باشد به طوری که مالکان این کراس اوور جذاب لازم است بعد از هر 7 هزار کیلومتر رانندگی با این خودرو 10 لیتر روغن موتور با استاندارد بالا که دارای هزینه تقریبی بالغ بر ۵ میلیون تومان است را مورد تعویض قرار دهند.

مصرف سوخت بالا

یکی دیگر از معایب پورشه کاین که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم؛ مصرف سوخت بالای این خودرو است. تقریباً تمام تیپ‌های موجود این خودرو در بازار خودرو ایران دارای مصرف بیش از ۱۰ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی هستند؛  که می‌توان این  میزان را مصرف بالایی برای پورشه کاین دانست.

فروش خودرو بدون اتلاف وقت و به بهترین قیمت بازار را با سوییچ تجربه کنید

برای درخواست فروش خودرو اینجا کلیک کنید

 بازار فروش ضعیف

یکی دیگر از نقاط منفی پورشه کاین ضعف بازار فروش دست دوم آن است که به علت قیمت بسیار بالای این خودرو رونق چندانی ندارد. به همین علت توصیه می‌کنیم اگر شما جزو آن دسته معدودی از افراد هستید که مالک این خودرو می باشند لازم است بیشتر در نگهداری آن مصمم باشید تا فروش.

ارزش خرید پایین

متاسفانه امروزه به‌علت افزایش سرسام آور نرخ ارز، هزینه‌ای که لازم است بابت خرید این خودرو بپردازید بسیار افزایش یافته است؛ اما از طرفی این خودرو در بهترین حالت دارای سنی بیشتر است 8 سال می‌باشد که علاوه بر افزایش استهلاک این کراس اوور سبب ایجاد هزینه‌های جانبی مازادی نیز می‌گردد.

محدودیت انتخابی

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم تعداد محدودی از این خودرو وارد بازار فروش ایران شده است؛ و تنها تعداد اندکی از این محصولات مربوط به نسل دوم پورشه کاین می باشند که پس از واردات آنها قانون ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی موجب جلوگیری از ورود این خودرو به بازار ایران شد؛ به همین علت می‌توان گفت تعداد محدودی از این خودرو در بازار وجود دارند که شما قادر هستید با توجه به سلیقه و امکانات موجود انتخاب نمایید.

کمبود قطعات یدکی

آخرین مورد از معایب پورشه کاین که به بررسی آن خواهیم پرداخت کمبود قطعات یدکی این خودرو می باشد. می‌توان علل کمبود قطعات یدکی این خودرو را با عواملی چون ممنوعیت واردات پورشه کاین، قیمت بسیار بالای لوازم یدکی و قطعات جانبی، تعداد محدود موجود در بازار و همچنین توقف تولید این خودرو مرتبط دانست.

 نتیجه گیری بررسی معایب پورشه کاین

به پایان بررسی مقاله معایب پورشه کاین رسیدیم. در این مقاله از سری مقالات مجله سوئیچ سعی کردیم؛ علاوه بر معرفی این خودرو زیبای آلمانی اطلاعاتی در مورد معایب و ایرادات آن در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم. همانطور که در مقاله نیز به آن اشاره شد این خودرو علاوه بر مجموعه‌ای از مزایا دارای تعدادی معایب نیز می‌باشد. از جمله این معایب می‌توان استهلاک زودهنگام موتور این خودرو اشاره کرد که علاوه بر قدرت بسیار بالای آن در مدت کمی پس از استفاده به احتمال بسیار بالا دچار عارضه فنی گردد. همچنین از لحاظ ظاهری می‌توان به تشابه آن با برخی دیگر از محصولات اروپایی اشاره کرد.

در حالت کلی باید گفت به علت بالا رفتن سن این خودرو در ایران و جلوگیری از ورود نسخه‌ها و مدل‌های جدید آن به کشور ایران نمی‌توان ،پورشه کاین را انتخابی بدون ریسک دانست؛ چرا که احتمال دارد موجب ایجاد دردسرهایی برای مالک خود در زمینه‌های هزینه نگهداری و تامین قطعات و لوازم یدکی شود. همچنین یکی دیگر از معایبی که به آن اشاره کردیم، مصرف بالای این کراس اوور جذاب می‌باشد.

در انتها می‌توان گفت اگر شما قصد خرید این خودرو را دارید و یا یکی از مالکان آن می‌باشید توصیه می‌گردد به فکر فروش آن نباشید چرا که ممکن است به علت قیمت بسیار بالای آن دچار دردسرهای فراوان شوید.

بیشتر بخوانید:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیلومتر