بررسی مهم‌ترین مزایا تویوتا GTR

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

بررسی مزایا تویوتا GTR موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ است. تویوتا جی تی آر یکی از کوپه‌های مدرن موجود در بازار خودرو ایران است که توسط کمپانی تویوتا ژاپن تولید شده و در ایران دارای دو مدل ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ می‌باشد. این خودرو توسط شرکت ایرتویا وارد بازار خودرو ایران شده است.

این کوپه محصول کمپانی تویوتا و سوبارو می‌باشد؛ که نخستین بار در سال ۲۰۱۱ در نمایشگاه خودرو توکیو معرفی شد. تویوتا جی تی آر به علت دارا بودن طراحی جذاب توانسته مخاطبان بسیاری را در سراسر دنیا به سمت خود جذب کند. این خودرو در نسخه اصلی خود که در کشور ژاپن وجود دارد، دارای دو نسخه دستی و اتوماتیک می‌باشد؛ اما کمپانی وارد کننده جی‌ تی‌ آر تنها نسخه اتوماتیک آن را وارد ایران کرده است.

 مزایا تویوتا GTR از نظر مشخصات ظاهری

اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزایا تویوتا GTR طراحی جذاب ظاهری این خودرو است؛ که به علت دارا بودن این ویژگی منحصر به فرد توانسته محبوبیت بالایی را در سراسر جهان به دست آورد، به طوری که در سال ۲۰۱۳ به عنوان یکی از خودروهای کاندید سال اروپا معرفی شد. استفاده از چراغ‌های نوک تیز و سپر شش ضلعی مشکی سبب شده تا ظاهر این خودرو بیشتر به صورت مدرن و اسپرت خودنمایی کند. به همین دلیل تویوتا GTR میتواند امتیاز بسیار بالایی در بخش طراحی ظاهری به خصوص طراحی اسپرت کسب کند.

 مزایا تویوتا GTR از نظر طراحی ظاهری

 یکی دیگر از مزایا تویوتا GTR طراحی داخل کابین آن است؛ که نسبت به طراحی بیرونی دارای هماهنگی بوده و قادر است در داخل کابین نیز حس بهره‌مندی از یک خودرو اسپرت را به سرنشینان انتقال دهد. صندلی‌های به کار برده شده در قسمت جلو خودرو دارای ارگونومی و راحتی مناسبی بوده و می‌توانند شرایط مطلوبی از نظر رفاه را در اختیار سرنشینان جلو قرار دهند. همچنین متریال به کار برده شده در داخل  کابین این کوپه ژاپنی دارای کیفیت بسیار بالایی است که می‌توان به مواردی چون روکش چرم و متریال به کار برده شده در داشبورد اشاره کرد.

مزایا تویوتا GTR

 مشخصات فنی

از جمله مزایا تویوتا GTR از نظر ویژگی‌های فنی میتوان به مواردی مانند: کارآمدی سیستم فرمان آن در مسیرهای پرپیچ و خم اشاره کرد؛ که به راحتی قادر است از پس رانندگی در جاده‌های دارای پیچ و خم برآید. علاوه بر این موارد سیستم گیربکس این خودرو با پیشرانه آن هماهنگی لازم را داشته و می‌تواند رانندگی بی‌نقصی را از نظر مشخصات فنی در اختیار راننده خود قرار دهد.

برای تجربه خرید خودرو بی‌دردسر همسو با سبک زندگیت اینجا کلیک کن

تعادل مناسب و فرمان پذیری فوق العاده از جمله مزایا تویوتا GTR به شمار می‌رود؛ که می‌تواند اعتماد به ‌نفس مناسبی را در راننده خود به  وجود آورد. قرار گرفتن دیفرانسیل این خودرو در قسمت عقب سبب شده تا بتواند خودرو مناسبی از نظر دریفت و صحنه‌های نمایشی باشد و نیازهای راننده خود را به عنوان یک خودرو اسپرت برطرف کند.

امکانات رفاهی و ایمنی مناسب

برخورداری از آپشن‌های متعدد یکی دیگر از مزایا تویوتا GTR است. این خودرو به دلیل مجهز بودن به تجهیزات و امکانات رفاهی متعدد می‌تواند عملکرد مطلوبی را در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار دهد.

از جمله مزایای موجود در این خودرو به مواردی چون 9 کیسه هوا، پدال‌های آلومینیومی، سیستم‌های ایمنی متعدد، صفحه نمایش 6.1 اینچی، غربیلک فرمان با قابلیت تنظیم ارتفاع و عمق، آینه‌های کناری با گرمکن و سیستم تاشو برقی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دو منطقه‌ای، بالابرهای اتوماتیک شیشه‌ها، کروز کنترل سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، روکش چرم صندلی‌ها، سیستم شستشوی چراغ‌های جلو، شیشه‌های ضد اشعه uv، کیلومتر شمار دیجیتالی، سیستم نویگیشن، کیلومتر شمار دیجیتالی و … اشاره کرد.

همچنین این خودرو ژاپنی با شرکت در تست‌های مربوط به موسسه یورو انکپ اروپا توانسته ۵ ستاره ایمنی را دریافت کرده و بدین ترتیب خیال راننده و سرنشینان خودرو از نظر امکانات ایمنی راحت کند.

مزایا تویوتا GTR

تجربه رانندگی

تجربه رانندگی مطلوب یکی دیگر از مزایا تویوتا GTR است؛ که در اختیار راننده و سرنشینان این خودرو قرار می‌گیرد. صدای جذاب موتور که بعد از استارت سیستم پیشرانه تویوتا جی تی آر به گوش می‌رسد می‌تواند برای مخاطبان جوان این خودرو بسیار جذاب باشد و باعث ایجاد هیجان برای مخاطبان خود باشد که به دنبال یک خودرو اسپرت هستند.

استفاده از سیستم دیفرانسیل عقب در این خودرو سبب شده تا بتوانند رانندگی مناسبی از جهت اسپرت بودن در اختیار راننده خود قرار داده و انجام حرکت‌هایی مانند دریفت را برای راننده آسان باشد. همانطور که در قسمت قبل نیز باید اشاره کردیم استفاده از متریال با کیفیت روکش های چرم و برخورداری از امکانات و تجهیزات سبب شده تا تویوتا GTR   مناسبی از رفاه را در این خودرو تجربه نمایند.

فروش خودرو بدون اتلاف وقت و به بهترین قیمت بازار را با سوییچ تجربه کنید

برای درخواست فروش خودرو اینجا کلیک کنید

صندلی‌های موجود در قسمت جلوی خودرو به طور کامل می‌تواند بدنه سرنشینان جلو را در برگیرند و حس استفاده از یک خودروی سوپر اسپرت را به سرنشینان جی تی آر منتقل کنند. طراحی داخل این خودرو به نحوی است که دسترسی به امکانات و آپشن‌های موجود در آن به بهترین نحو ممکن صورت می‌گیرد.

مزایا تویوتا GTR

طراحی کلیدهای داخل جی تی آر به نحوی است که می‌تواند نیازهای بصری سرنشینان این خودرو را برطرف نماید. در حالت کلی برخورداری از راندمان مناسب خروجی سبب شده تا سرنشینان و راننده این خودرو بتوانند از استفاده این خودرو نهایت لذت را بهره‌مند شوند.

ارزش خرید بالا

یکی دیگر از مزایا تویوتا GTR مربوط به ارزش بالای خرید این خودرو در بازار ایران می‌باشد؛ چرا که جزو محدود خودروهایی است که می‌تواند نیازهای قشر جوان را به خوبی برطرف کند. این محصول از کمپانی تویوتا به علت دارا بودن موتور قدرتمند و سرعت بالا می‌تواند کیفیت مناسبی از رانندگی را در اختیار راننده و سرنشینان خود قرار دهد و با سایر رقبای خود در بازار ایران به رقابت بپردازد.

مزایا تویوتا GTR

نتیجه گیری بررسی مزایا تویوتا GTR

به پایان مقاله بررسی مزایا تویوتا GTR رسیدیم. با توجه به بررسی‌های انجام شده در این مقاله از مجموعه مقالات مجله سوئیچ نتیجه میگیریم، این کوپه ژاپنی دارای طراحی بسیار زیبا و اسپرت در قسمت بیرونی و در داخل کابین می‌باشد، که میتواند با توجه به طراحی منحصر به فرد قشر جوان را به سمت خود جذب نماید. استفاده از متریال با کیفیت در داخل کابین و همچنین بهره‌مندی از امکانات و آپشن‌های رفاهی متعدد سبب شده سرنشینان این خودرو بتوانند سطح مطلوبی از رفاه را تجربه نمایند.

علاوه بر موارد ذکر شده در این مقاله امکانات ایمنی موجود در این خودرو یکی از مزایا تویوتا GTR به شمار می‌رود، در کنار بهره‌مندی از سیستم ترمز قوی می‌تواند امکانات ایمنی مناسبی را در اختیار راننده و سرنشینان  قرار دهد. این خودرو دارای مشخصات فنی مطلوبی از نظر هندلینگ و سیستم تعلیق می‌باشد که استفاده از آن را در پیچ و خم جاده‌ها راحت تر کرده است.

همانطور که در قسمت مزایای فنی تویوتا جی تی آر اشاره کردیم. سیستم انتقال قدرت این خودرو قسمت عقب آن جای گرفته که سبب می شود انجام  حرکت‌های نمایشی و دریفت زدن با این خودرو آسان باشد.

به طور کلی بازار خودرو ایران دارای تعداد محدودی از خودروهای کوپه هست، بنابراین این خودرو می‌تواند گزینه مناسبی جهت برطرف کردن نیاز به رانندگی هیجانی قشر جوان باشد، به همین دلیل دارای ارزش خرید بالایی می‌باشد. امیدواریم این مقاله ارائه شده از طرف مجله خودرو سوئیچ بتواند پاسخگوی سوالات شما در مورد مزایای تویوتا GTR باشد. اگر شما نیز تجربه استفاده از این خودرو کوپه ژاپنی را دارید نظرات خود را با مجله سوئیچ به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

مقالات مرتبط
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

جدیدترین مقالات

کیلومتر