مقدمه

لیفان x50 یک خودروی بسیار معروف است که اولین بار توسط شرکت کرمان موتور در داخل بازار ایران عرضه شد. لیفان ایکس 50 یک خودروی اصالتا چینی بوده که تولید شرکت لیفان است. این خودرو در رده پایین‌تری نسبت به لیفان ایکس 60 قرار دارد.

طراحی زیبا، کابین جادار و چشم‌نواز و امکانات رفاهی مناسب از جمله مزایایی بود که لیفان x50 را در بین افراد محبوب ساخت اما بهتر است خریداران در کنار این محاسن، معایب لیفان x50 را نیز مدنظر داشته باشند. کنار هم گذاشتن محاسن و معایب لیفان x50 باعث تصمیم‌گیری بهتر راجع به آن می‌شود. در این مقاله قصد داریم گذری بر معایب این خودرو داشته باشیم و دید بهتری به مخاطبان برای خرید آن بدهیم.

 

برای ثبت درخواست فروش خودروی خود فرم زیر را تکمیل کنید.

[switch_forms_sell]

معایب لیفان x50

انواع معایب لیفان ایکس 50 و جزئیات آن

در ادامه انواع معایبی که تاکنون برای خودرو لیفان x50 ذکر شده را نام برده و توضیحات مختصری ارائه می‌دهیم.

گیربکس ضعیف و کند رانندگی را سخت می‌کند.

استفاده از تکنولوژی قدیمی و کیفیت پایین ساخت گیربکس، یکی از ایرادات اساسی در لیفان x50 است. گیربکس این خودرو کند بوده و راننده را به ویژه هنگام عبور از مسیرهای ناهموار کلافه می‌کند. با این گیربکس نمی‌توانید تعویض دنده را به طور دقیق انجام دهید. به همین دلیل تاثیر منفی گیربکس کند روی خودرو باعث بروز نقص‌های فنی بسیاری درگذر زمان می‌شود و هزینه‌های پی در پی برای مالک در پی خواهد داشت. بنابراین می‌توان گفت هر چند گیربکس خودرو لیفان x50 اتومات است، اما مالکان رضایت کافی از این مدل گیربکس و کارایی آن ندارند و همواره گیر بکس کند را به عنوان یکی از معایب لیفان  x50 نام می‌برند.

کیفیت پایین مونتاژ و خریدی نامطمئن

کارشناسان خودرو، همواره معتقدند اکثر خودروهای چینی دارای نواقص مونتاژی هستند. سرهم بندی و ساخت قطعات خودرو در پایین‌ترین کیفیت ممکن باعث شده تا کیفیت مونتاژ خودروهای چینی کم باشد. به همین دلیل بسیاری معتقدند خرید یک خودرو لیفان ایکس 50 با کیفیت مونتاژ بالا بسیار شانسی است.

معایب لیفان x50

قدرت کم موتور لیفان x50 بزرگترین عیب آن محسوب می‌شود.

امروزه تمامی افراد این نکته را می‌دانند که موتور یک خودرو، حکم قلب تپنده آن خودرو را دارد. اما متاسفانه موتور خودرو لیفان کارایی بالایی نداشته و این موضوع تبدیل به یکی از بزرگترین معایب لیفان x50 شده است.

پیشرانه موتور خودرو 1498 سی سی بوده و قدرتی معادل با 102 اسب بخار دارد. گشتاور این خودرو نیز حدودا 133 نیوتن بر متر است. پیشرانه ضعیف خودرو باعث شده تا شتاب خودرو بسیار کم باشد. همانطور که در بالا اشاره شد، گیربکس خودرو لیفان نیز از کیفیت بالایی برخوردار نیست. گیربکس ضعیف همراه با پیشرانه ضعیف خودرو توام با یکدیگر باعث می‌شوند، احساس نارضایتی راننده لیفان به خصوص درجاده‌های ناهموار و شیب دار بسیار زیاد باشد. شتاب صفر تا صد خودرو لیفان تقریبا 14 ثانیه عنوان شده است که این مقدار بسیار کم بوده و تقریبا برابر خودروهای بسیار قدیمی است.

جنس قطعات داخلی لیفان کیفیت بالایی ندارد.

با پشت سر گذاشتن انواع معایب لیفان ایکس 50، به قطعات داخلی آن می‌پردازیم. قطعات داخلی خودرو کیفیت مطلوبی نداشته و ظاهری خسته کننده دارند. پلاستیک به کار برده شده برای ساخت کابین، معمولا از بدترین کیفیت پلاستیک بازار بوده و کیفیت پایین خود را به مرور زمان به رخ می‌کشد. جدای از ظاهر نامناسب، کیفیت نامطلوب مواد تشکیل دهنده کابین، باعث شده تا به محضی که سوار خودرو شدید، بوی نامطبوعی را احساس کنید. با توجه به انواع معایب لیفان x50 ، بسیاری از افراد بر این باورند که با خرید لیفان تنها یک خودرو با ظاهری زیبا خریداری نموده‌اید.

کیفیت سواری نامطلوب، رانندگی با لیفان را طاقت‌فرسا می‌کند.

اگر تا کنون تجربه رانندگی با لیفان x50 را نداشته اما قصد خرید این خودرو را در سر دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید یک بار سواری آن را تست کنید. زیرا تنها با یک بار رانندگی کردن با خودرو لیفان ایکس 50، به ضعف سیستم جلوبندی و نافرمان بودن خودرو پی خواهید برد. هنگام رانندگی با تکانه‌های مکرر کابین مواجه خواهید شد. علاوه بر آن متوجه کیفیت نامطلوب سواری خودرو به ویژه در پیچ جاده‌ها نیز می‌شوید. هنگام عبور از پیچ ها، کنترل خودرو سخت بوده و خودرو تمایل به منحرف شدن از مسیر دارد.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

معایب لیفان x50

روی ظرفیت صندوق عقب لیفان حساب نکنید.

لیفان x50 دارای صندوق عقبی با ظرفیت پایین است. این ویژگی موجب شده تا لیفان ایکس 50 برای مسافرت‌های طولانی مدت و یا برای خانواده‌های نسبتا پر جمعیت مناسب نباشد. بسیاری به علت ظرفیت کم صندوق عقب، لیفان x50 را یک خودرو مطلوب برای مجردها یا برای خانواده‌های کم جمعیت می‌دانند. البته این خودرو از باربند روی سقف نیز بهره برده و می‌توانید روی فضای باربند خودرو نیز حساب کنید.

مصرف سوخت بالا عیب دیگری در کارنامه لیفان x50

در میان تمامی معایب لیفان x50 ، سوخت بالای خودرو عیب مهم دیگری است که در لیفان وجود دارد. باک بنزین خودرو ظرفیت خیلی کمی داشته و این عیب در کنار مصرف سوخت بالای خودرو باعث شده تا تعداد دفعات مراجعه به ایستگاه‌های بنزین برای خودرو لیفان بالا باشد. این در حالی است که کمپانی ارائه دهنده خودرو برای هر صد کیلومتر رانندگی، میزان 7 لیتر بنزین را لازم دانسته است. البته نظر کارشناسان خودرو خلاف این جمله بوده و معتقدند مصرف سوخت خودرو بسیار بیشتر از این عدد است.

لیفان x50 دست دوم سخت به فروش می‌رود.

هر چند خودرو لیفان در بدو ورود به بازار با استقبال خوبی روبرو شد اما در کوتاه‌ترین زمان ممکن محبوبیت خود را به علت تمامی معایبی که ذکر کردیم از دست داد. از سویی دیگر با گذر زمان رقبای قدرتمند دیگری برای لیفان x50 به میدان آمدند و نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کردند. به تمامی این دلایل باعث شدند تا لیفان x50 محبوبیت کمی در بین افراد داشته باشد و خودرو دست دوم آن بسیار سخت یا با قیمت بسیار پایین به فروش برسد. در واقع افراد ترجیح می‌دهند تا از خودروهایی با کیفیت بالاتر از لیفان استفاده کنند و هزینه‌ای معادل لیفان بپردازند ولی از خودرو چینی لیفان با ایرادات مطرح شده استفاده نکنند.

توقف تولید لیفان و مشکلات پس از آن

با متوقف شدن تولید لیفان ایکس 50، بسیاری از مالکین خودرو لیفان نگران شدند. این مساله از آنجایی حائز اهمیت بود که روی میزان در دسترس بودن قطعات لیفان تاثیر مستقیم می گذاشت. کمبود قطعات یدکی و یا گران بودن آن‌ها از جمله معایب لیفان x50 است که بسیاری از خریداران را دلخور کرده است.

معایب لیفان x50

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

کلام آخر

در میان خودرو‌های موجود در بازار، نام لیفان ایکس 50، نامی آشنا برای افراد است. از زمان ورود این خودرو به بازار تاکنون، بررسی‌های فنی متعددی روی آن صورت گرفته و معایب و محاسن آن توسط کارشناسان خودرو بیان شده است. در این مقاله سعی شد به طول کامل خودرو لیفان ایکس 50 بررسی و عیوب آن معرفی شود. با دانستن معایب آن می‌توانید به راحتی تصمیم به خرید یا کنار گذاشتن آن از لیست خرید خود کنید. در نظر داشته باشید که چندیست تولید لیفان ایکس 50 متوقف شده و خودرو جدیدی از این مدل روانه بازار نگشته است. بسیاری از مالکان خودرو لیفان با گذاشتن تخفیف‌های فوق العاده روی خودرو، سعی در فروش آن دارند. اما توجه کنید که خرید لیفان ایکس 50 با هر قیمتی، خریدی مناسب به نظر نمی‌رسد. زیرا عیوب فاحش این خودرو شما را کلافه خواهد کرد.

مقالات زیر را از دست ندهید.

مزایای جک s5

معایب دیگنیتی پرایم

مراکز خلوت تعویض پلاک تهران

تعویض پلاک میثم

معایب دنا پلاس اتوماتیک

بازار دست دوم خودرو خارجی