با معایب تیگو 7 آشنا شوید

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

فهرست مطالب

کراس اوورها از خودروهای مورد علاقه مردم به‌خصوص خانواده‌ها هستند. به دلیل قدرت و جادار بودن این خودروها، روز به روز به علاقه مردم به آنها نیز افزوده می‌شود. خودرو تیگو 7 یکی از محصولات برند چری است که کشور چین آن را تولید می‌کند. این خودرو چینی یکی از کراس اوورهایی است که می‌تواند جایگاه خود را میان مردم پیدا کند، اما باز هم نمی‌توان از معایب تیگو 7 چشم‌پوشی کرد. سازنده این خودرو کمپانی چری است که در سال‌های ابتدایی با نام (MVM) در ایران فعالیت می‌کرد. به جرات می‌توان گفت که کمپانی چری یکی از باتجربه‌ترین برندهای چینی در حوزه تولید خودروهای کراس اوور خانوادگی به‌شمار می‌رود.

کراس اوور تیگو 7 از جمله خودروهای چینی است که در کنار مزایا و طراحی مدرن دارای معایبی نیز هست که می‌‌توانند افراد را نسبت به خرید آن سرد کنند. در ادامه به معایب تیگو 7 اشاره خواهیم کرد.

معایب تیگو 7

معایب تیگو 7

قبل از خرید هر خودرویی ضروری است که معایب آن به دقت بررسی شود تا پس از خرید، پشیمانی ایجاد نگردد. در اینجا معایب تیگو 7 برای علاقمندان به خرید این کراس اوور چینی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

برای ثبت درخواست فروش خودروی خود فرم زیر را تکمیل کنید.

کیلومتر

طراحی داخلی نه چندان قوی تیگو 7

یکی از معایب تیگو 7 را می‌توان در طراحی داخلی ساده و ضعیف آن جستجو کرد. طراحی داخلی این خودرو به‌طوری است که حتی افراد ناآشنا نسبت به خودرو، با یک بار نشستن در آن می‌توانند به راحتی تشخیص دهند که هیچ‌گونه طراحی مدرن و ابتکاری در داخل آن به‌کار گرفته‌نشده است. طراحی داخلی تیگو 7 آنقدر ساده می‌باشد که هیچ‌گونه جذابیتی ندارد و سرنشینان خود را پس از گذشت مدت زمانی، خسته و دلزده می‌کند.

واقعیت این است که قطعات داخلی این خودرو از نظر کیفیت با هم هماهنگی ندارند. به طوری که برخی از قطعات دارای کیفیت بسیار بالا هستند و برخی دیگر کیفیت قابل قبولی ندارند. به عنوان مثال، یکی از معایب تیگو 7 این است که پس از مدت زمانی، رنگ کلیدهای داخل خودرو پاک می‌شود.

معایب تیگو 7

طراحی خارجی ضعیف تیگو 7

اغلب افرادی که اقدام به خرید خودرو می‌کنند، بیشتر از مسائل فنی و پیشرانه خودرو، ممکن است توجه ویژه‌ای به ظاهر آن نشان دهند. بنابراین یکی دیگر از معایب تیگو 7 را می‌توان در رابطه با طراحی ظاهر خارجی آن عنوان کرد. از آن‌جایی که جوانان به زیبایی ظاهری خودرو اهمیت بیشتری می‌دهند، بنابراین این مورد می‌تواند به عنوان یک عیب بازدارنده برای خرید تیگو 7 به‌شمار رود.

آپشن‌های انگشت‌شمار تیگو 7

نبود آپشن‌ها و امکانات جدید و به‌روز یکی دیگر از معایب تیگو 7 به‌شمار می‌رود. آپشن‌ها و امکانات این کراس اوور به قدری کم است که می‌توان آنها را با انگشتان دست شمارش کرد! برخی از امکانات و آپشن‌های این خودرو مواردی همچون دوربین 360 درجه، سان‌روف، نمایشگر نه اینچی، سیستم استارت بدون کلید و صندلی برقی راننده هستند. درست است که این امکانات برای یک خودرو لازم و ضروری می‌باشند اما طراحان تیگو 7 به نسبت قیمت بالایی که این خودرو دارد، می‌بایست آپشن‌ها و امکانات خیلی بیشتری را برای مصرف کننده طراحی می‌کردند. بنابراین این مورد از معایب تیگو 7 نیز می‌تواند مشتری را نسبت به خرید منصرف کند.

قیمت بالا در مقابل امکانات اندک تیگو 7

به طور قطع یکی از مهم‌ترین معیارها برای خرید یک خودرو، قیمت آن است. از این جهت، یکی از بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین معایب تیگو 7 قیمت آن عنوان می‌شود. تیگو 7 از نظر قیمت در رنج خودروهای گران‌قیمت قرار می‌گیرد که اغلب افراد نسبت به خرید آن مردد می‌شوند. اما نکته‌ای که در این‌جا می‌بایست به آن توجه شود، امکانات و آپشن‌های بسیار کم این خودرو نسبت به قیمت بالای آن است.

تقریبا همه افراد به هنگام خرید هر وسیله‌ای، قیمت آن را با آپشن‌ها و امکانات آن می‌سنجند. افراد این سوال را در ذهن خود تداعی می‌کنند که آیا این وسیله با این امکانات، ارزش چنین قیمتی را دارد یا نه؟ این مسئله در رابطه با خودروها نیز صدق می‌کند. عدم هماهنگی قیمت با آپشن‌ها، یکی از معایب تیگو 7 است که می‌تواند یک عامل بازدارنده دیگر نسبت به خرید این خودرو باشد.

معایب تیگو 7

عملکرد ضعیف و کیفیت نامناسب فنی تیگو 7

یکی از معایب تیگو 7 را می‌توان در کیفیت و عملکرد پایین این خودرو جستجو کرد. این خودرو در مسیرهای خاص و طولانی یا حتی پیچ‌در‌پیچ، کیفیت و عملکرد بسیار پایین و ضعیفی از خود نشان می‌دهد. به عنوان مثال، تیگو 7 برای افرادی که به دلایل کاری مجبور هستند به‌طور مداوم در سفر باشند، چندان مناسب نخواهد بود. این رانندگان عملکرد ضعیف تیگو 7 را در فرمان‌پذیری بر سر پیچ‌ها و جاده‌ها به راحتی متوجه می‌شوند.

فروش خودرو بدون اتلاف وقت و به بهترین قیمت بازار را با سوییچ تجربه کنید.

برای درخواست فروش خودرو اینجا کلیک کنید.

یکی دیگر از معایب تیگو 7 ترمز این خودرو است. در صورتی که راننده با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت باشد، برای کنترل سرعت و کاهش دادن آن قطعاً با مشکلاتی مواجه خواهد شد. چرا که ترمز تیگو 7 کمی به سختی کار می‌کند. این مورد از معایب تیگو 7 می‌تواند مشکلات و خسارات مالی و جانی جبران‌ناپذیری را به‌همراه داشته باشد.

معایب تیگو 7

پیشرانه ضعیف تیگو 7

قبل از بررسی این مورد از معایب تیگو 7 بهتر است مشخصات فنی آن بررسی شود. این خودرو دارای یک پیشرانه 1.5 لیتری است که قدرتی معادل 145 اسب بخار و گشتاوری معادل 210 نیوتن متر دارد. جعبه دنده نه سرعته سی وی تی این خودرو، نیروی پیشرانه را به سوی محور جلو ارسال می‌کند. این میزان توان و گشتاور این کراس اوور خوش هیبت، چندان کافی به نظر نمی‌رسد. ماهیت جعبه دنده سی وی تی نمی‌تواند چابکی و هیجان مورد نیاز تیگو 7 را تامین کند و در مقایسه با گیربکس‌های دو کلاچه و گیربکس‌های اتوماتیک، تاثیر منفی بر میزان شتاب خودرو می‌گذارد. بنابراین با این تفاصیل، یکی از مهم‌ترین معایب تیگو 7 پیشرانه ضعیف و توان پایین این خودرو است.

با توجه به مطالبی که در این بخش ذکر شد، مشتریان تیگو 7 و به‌خصوص جوانان نباید انتظارات زیادی از این خودرو داشته باشند. چرا که توان فنی پایین، یکی از معایب تیگو 7 است. نکته حائز اهمیت این است که این میزان توان خروجی، برای تامین نیازهای روزمره و عادی کاملاً مناسب و به‌جا است. ولی وقتی صحبت از یک کراس اوور خوش هیبت می‌شود، انتظارات درباره عملکرد فنی آن نیز افزایش پیدا می‌کند که این مورد را می‌توان جزء معایب تیگو 7 در نظر گرفت.

معایب تیگو 7

حساسیت و استهلاک بالا تیگو 7

یکی دیگر از معایب تیگو 7 این است که پیشرانه کم حجم و توربو شارژر آن، نسبت به کیفیت سوخت‌گیری و نگهداری بسیار حساس می‌باشد. در صورتی که تعمیرات و سرویس‌های آن با دقت انجام نشود، می‌تواند مالک را به دردسر بیندازد. نکته دیگر در رابطه با معایب تیگو 7 این است که این پیشرانه در طولانی مدت استهلاک بیشتری نسبت به سایر کراس اوورها دارد و حتی در استفاده‌های روزمره می‌تواند دچار اختلال شود.

هزینه‌های بالای نگهداری تیگو 7

این مورد از معایب تیگو 7 با مورد قبلی در ارتباط مستقیم است. استهلاک بالای این خودرو، آن هم پس از پایان مدت زمان ضمانت نامه، مالک را ملزم به صرف هزینه‌های بسیار بالا جهت تعمیرات و نگهداری این خودرو می‌کند. شاید یکی از مهم‌ترین معایب تیگو 7 وجود قطعات نسبتاً گرانقیمت این خودرو و همچنین گیربکس پیچیده آن است که باعث افزایش هزینه‌های سرویس این خودرو می‌شود. چیزی که باعث می‌گردد مصرف‌ کنندگان ایرانی از خرید خودرو تیگو 7 منصرف شوند، این است که به تصور آنها این خودرو رقیب ارزان‌تری برای هیوندای توسان و کیا اسپورتیج قلمداد می‌شود. بنابراین آنها انتظار ندارند که هزینه‌های نگهداری تیگو 7 چینی مونتاژشده در داخل کشور، با محصولات مشابه کره‌ای برابر باشد.

نامناسب بودن وضوح نمایشگر پشت فرمان تیگو 7

نمایشگر دیجیتال پشت فرمان تیگو 7 دارای گرافیک بسیار زیبایی است. این نمایشگر همه اطلاعات مورد نیاز از جمله دور موتور، مصرف سوخت، سرعت و مواردی از این قبیل را نمایش می‌دهد. اما به گفته برخی از کارشناسان، وضوح و کیفیت تصویر این نمایشگر بسیار پایین‌تر از حد انتظار است و آن را یکی از معایب تیگو 7 قلمداد کرده‌اند. از طرفی دیگر، صفحه لمسی کنترل سیستم تهویه نیز خیلی راحت کثیف می‌شود و اثر انگشت را روی خود نگه میدارد. بنابراین این مورد را نیز می‌توان در زمره معایب تیگو 7 برشمرد.

معایب تیگو 7

جمع‌بندی بررسی معایب تیگو 7

تیگو 7 یک کراس اوور چینی است که در کشورمان مونتاژ می‌شود. این خودرو با وجود مزایای زیادی که دارد، داریا معایبی نیز می‌باشد. در این مقاله معایب تیگو 7 از جنبه‌های مختلف به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. در میان تمامی معایب این خودرو، عملکرد پایین و ناهماهنگی قیمت با امکانات از مهم‌ترین مواردی هستند که مشتریان می‌بایست به آنها توجه داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

مقالات مرتبط

33 پاسخ

 1. به نظر منم نه طراحی داخلی تیگو ۷ قشنگه نه خارجیش ولی پشتش تا حالا نَشستم

  1. دوست عزیز ایم مقاله مربوط به مدل ۹۶ هست . که الان اپشن ها زیاد تر و کیفیت داخلی بالاتر از ۹۶ هست. از نظر استهلاک از جک بهتره چون خدمات پس از فروش بالاتری داره و ۵ سال گارانتی خوب ساپورت میکنه

 2. مقاله‌ی خوبی بود و به نکات درستی اشاره کردین. مخصوصا هزینه‌های سنگینی که نگهداری تیگو ۷ داره

 3. اگر مشکلی پیش بیاد قطعات تیگو۷ واقعا گرون از آب درمیاد و به نظرم شاید نیارزه

 4. خب اگر خودروی مسافرتی نیست که خیلی بده. این همه پول بابتش بدی و سفرم نشه باهاش رفت؟ مرسی از مقاله‌تون

 5. کیفیت رنگ این ماشین بسیار پایننه و کلا هیچ نظارتی هم در کیفیت قطعه روش نشده

 6. کیفیتش پایینه و با توجه به اینکه چینیه چیز عجیبی نیست. شتابش خوبه و وسایل یدکی و امکانات تعمیراتی اندکی توی بازار داره.

 7. از اشکالات اساسی این ماشین اینه که مخصوصا از ۲ به ۱ درست معکوس نمیکشه و لرزش هم کاملا حس میشه

 8. ماشین خشکیه. ناهمواری های جاده کاملا حس میشه و حتی از روی سرعت گیر کوچیک هم به اتاق ماشین ضربه وارد میشه

 9. من حدود ۶ ماه پیش تیگو۷ داشتم اوایل فکر میکردم در حد سوناتاست اما چند ماه پیش کولر خراب شد و قطعه‌اش گیر نیومد

 10. این ماشین که معرفی شد از ظاهرش خوشم اومد و خواستم بگیرم ولی واقعا قیمتش انقدر بالاست که آدم پشیمون میشه

 11. مثل اینکه فروش خوبی هم تو ایران نداشته. بازم خوبه امیدوارم شاهد خودروهای باکیفیت‌تری باشیم تو خیابونا

 12. من به عنوان اولین ماشین چینی که خریدم تا الان ناراضی نیستم. به نظرم نباید با ژاپنی و آلمانی مقایسه کرد.

 13. هزینه نگهداری ماشین تو کلاس ماشین‌های وارداتیه. به نظرم در کل هم آپشن‌های مناسبی داه

 14. من بین انتخاب این ماشین و جک s5 تردیددارم. فکر کنم این ماشین بهتر از جک باشه اما بازار دست دوم افتضاحی داره

 15. تیگو ماشین بهتری نسبت به جک اس۵ ولی بازار جک برای فروش بهتره و اینم باید بهش فکر کرد

 16. شما بیشتر از اینکه معایبو بگین حس میکنم دشمنیتونو نشون دادین
  یکساله تیگو۷مدل ۹۹دارم،قبلش سانتافه داشتم.بجان بچم هیچ ماشین زیر ۳میلیارد کراس از لحاظ شتاب گرد پاشم نمیرسه،اتاق کاملا بی سرو صدا،تعلیق عالی وابشن های کاربردی ،خلاصه تو یک کلمه تو جاده خرابت نمیکنه ودوتا عیب داره یکیش باید بلد باشی با گیربکسش درست کار کنی و داشبورد ساده اش که با سادگیش هم قشنگه
  من زیر ۳میلیارد بنا به تجربه کیا وهیوندای که خودم داشتم اول واراکروز بعد تیگو هفت
  ۲۰۰تا میره بدون سرو صدا
  مصرف سوخت از پراید کمتر
  مبلمان عالی
  وشتاب
  دوستان من رو میگن حرف نمیزنم وتعصب هم نمیکشم بنا به شرایط بازار ومنع واردات حرف زدم والا سگ ماشینای المانی وژاپنی وامریکایی میرزه به هرچی ماشینه و بنا به تجربه خودم حرف زدم

 17. خیلی تابلو یک نفر در یک تاریخ مشخص تعداد زیادی نظرات منفی گذاشته، بنظرم اگر از طرف سایتتون نیست باید به این مسئله دقت کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیلومتر