مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل، موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ است. در این  مقاله قصد داریم، ابتدا به معرفی هریک از خودروها پرداخته و سپس آنها را از نظر مشخصات فنی، ظاهری و … مقایسه کنیم.  پس اگر شما نیز یکی از طرفداران این دو خودرو شاسی بلند آسیایی هستید، با ما همراه باشید.

[switch_forms_sell]

معرفی

لازم است قبل از مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل به معرفی هر یک بپردازیم. کمپانی رنو بیش از ۱۰ سال است که در بازار خودرو ایران حضور دارد و توانسته سابقه موفقی را به ثبت برساند. اولین نسل از کولئوس در سال ۲۰۱۱ مورد معرفی قرار گرفت و دومین نسل آن که در بازار خودرو ایران نیز موجود است، دارای آخرین مدل ۲۰۱۸ می‌باشد.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

در مقابل نیسان ایکس تریل  قرار دارد. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۳ وارد بازار ایران شد و آخرین نسل از این خودرو که در بازار ایران موجود است، دارای مدل ۲۰۱8 می باشد؛ که توسط کمپانی پارس خودرو مورد عرضه قرار گرفته است.

ایکس تریل توانسته فروش بالایی را در بازار جهانی به ثبت برساند و همچنین در بازار ایران نیز علاوه بر سایر محصولات کمپانی نیسان، مانند ماکسیما و پاترول توانسته فروش بالایی را تجربه کند.

مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل

مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل از نظر طراحی

در ابتدای مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل قصد داریم، این دو خودرو را از نظر طراحی مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به بررسی ظاهری این دو خودرو نتیجه می‌گیریم، رنو کولئوس در مقایسه با رقیب ژاپنی خود دارای طراحی مدرن‌تر بوده و به همین دلیل می‌تواند مخاطبان جوان بسیاری را به سمت خود جذب نماید.

طراحی این دو خودرو به نحوی است؛ که می‌تواند با رقبای اروپایی خود وارد رقابت شده و امتیاز بالایی را کسب نماید.

مورد بعدی در مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل از نظر طراحی مربوط به طراحی داخلی این دو خودرو می‌باشد؛ که با بررسی موشکافانه هریک می‌توان فهمید، طراحی داخل کابین رنو کولئوس دارای طراحی مینیمالیست بوده و نسبت به  نیسان ایکس تریل از نظر مخاطبان ایرانی امتیاز کمتری را دریافت می‌کند.

مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل

 مقایسه فنی

در مرحله دوم بعد از طراحی ظاهری به مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل از نظر مشخصات فنی می‌پردازیم. این دو خودرو از نظر میزان حجم باک، گشتاور و میزان توان خروجی پیشرانه دارای عدد تقریباً یکسانی می‌باشد و به همین دلیل مقایسه این دو خودرو از نظر مشخصات فنی کار دشواری است.

در مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل از نظر شتاب می‌توانیم نتیجه بگیریم این دو خودرو از نظر شتاب نمی‌توانند شرایط مناسبی را برای برطرف کردن تجربه رانندگی هیجان انگیز ارائه دهند.

مدل خودرو رنو کولئوس نیسان ایکس تریل
پیشرانه بنزین سوز-4 سیلندر 16 سوپاپ بنزین سوز-4 سیلندر 16 سوپاپ
حجم موتور 2488 سی سی 2488 سی سی
حداکثر قدرت 171 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه 171 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 233 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه 233 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
گیربکس 6 دنده- انتقال قدرت اتوماتیک پیوسته 6 دنده- انتقال قدرت اتوماتیک پیوسته
مصرف سوخت (ترکیبی) 8.1 لیتر در 100 کیلومتر 8.3 لیتر در 100 کیلومتر
شتاب صفر تا 100 9.5 ثانیه 10.5 ثانیه
حداکثر سرعت 185 کیلومتر بر ساعت 190 کیلومتر بر ساعت

مقایسه آپشن و امکانات رفاهی

یکی از موضوع‌های هیجان انگیز در مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل، برخورداری از آپشن و امکانات رفاهی در این دو خودرو می‌باشد؛ که می‌تواند شرایط رفاهی مناسبی را برای سرنشینان خود فراهم کنند.

این دو خودرو از نظر امکانات رفاهی در مواردی چون فرمان برقی با تنظیم ۴ حالته و مجهز به دکمه‌های کنترلی، کنترل پایداری، کنترل کشش، کنترل ایستایی، کروز کنترل، چراغ چرخشی، ارتفاع نور، اتولایت، دیلایت و دوربین عقب دارای شرایط یکسانی می‌باشند. اما در حالت کلی می‌توان گفت رنو کولئوس قادر است؛ امکانات رفاهی بیشتری را در اختیار سرنشینان خود قرار دهد.

تجهیزات رنو کولئوس نیسان ایکس تریل
چراغ تنظیم ارتفاع نور به صورت اتومات، چراغ مه شکن جلو و عقب، چراغ چرخشی، چراغ جلو زنون، چراغ های دی لایت و اتولایت تنظیم ارتفاع نور به صورت اتومات، چراغ مه شکن جلو و عقب، چراغ چرخشی، چراغ جلو زنون، چراغ های دی لایت و اتولایت
سیستمهای مولتی مدیا 13 اسپیکر، سیستم پخش BOSE، قابلیت پشتیبانی  Bluetooth- USB -AUX ، وجود دکمه فرمان صوتی بر روی فرمان، نویگیشن دارای مانیتور 7 اینچی همراه با دوربین عقب، دارای درگاه یو اس بی، دارای درگاه بلوتوث
صفحه نمایش مانيتور لمسى 8.7 اينچى، صفحه کیلومتر دیجیتالی مانيتور لمسى 7 اينچى، صفحه کیلومتر دیجیتالی
رینگ ها 19 اینچ 19 اینچ
آینه آینه‌های تاشو به صورت برقی به همراه گرمکن، آینه عقب الکتروکرومیک و اتوماتیک آینه‌های جانبی برقی دارای گرمکن، تاشوی برقی، دارای راهنمای روی آینه
تهویه مطبوع تهويه اتوماتيك دوگانه با كانال هواى سرنشينان عقب تهويه اتوماتيك دوگانه با كانال هواى سرنشينان عقب
صندلی تنظیم برقی صندلی راننده و سرنشین جلو، تنظیم گودی کمر صندلی راننده، گرمکن و سردکن صندلی جلو، روکش چرم مشکی (قهوه ای یا خاکستری) صندلی ها، ایزوفیکس صندلی عقب: دارای روکش چرمی، قابلیت تا شدن، ردیف دوم دارای گرمکن، استاندارد نصب آسان صندلی کودک  ISOFIXعقب: دارای روکش چرم، دارای پشت سری فعال و هوشمند، دارای سیستم گرمکن، قابلیت تا شوندگی صندلی‌های جلو با روکش چرمی، قابلیت تنظیم برقی، دارای گرمکن عقب: با روکش چرمی، دارای استراحتگاه دست
شیشه سانروف برقى پانوراميك، شيشه بالابر جلو و عقب برقى تنظیم برقی تمام پنجره‌ها، بخارزدای اتوماتیک شیشه‌ها، شیشه‌های سولار، مجهز به پرده‌های جانبی برای درب‌های عقب
سیستم های هشدار دهنده سنسور جلو و عقب، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، رادار نقطه کور، سنسور پارک 360 درجه به دوربین عقب سنسور جلو و عقب، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، رادار نقطه کور، سنسور پارک 360 درجه به دوربین عقب
سایر امکانات

مقایسه ایمنی رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل

یکی از مسائل مهم در مورد مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل، برخورداری این دو خودرو از نظر امکانات ایمنی مناسب می باشد. چرا که برخورداری از امکانات ایمنی بالا یکی از عواملی است؛ که سبب می‌شود، ایمنی سرنشینان تا حد زیادی تامین شود.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

این دو خودرو شاسی بلند آسیایی با شرکت در تست‌های مربوط به موسسه یورو انکپ اروپا توانسته‌اند، ۵ ستاره ایمنی را دریافت نمایند. با بررسی دقیق‌تر نتایج حاصل از تست‌های ایمنی نتیجه می‌گیریم، ایکس تریل نسبت به رقیب خود دارای بدنه مستحکمی است.

تجهیزات رنو کولئوس نیسان ایکس تریل
تجهیزات ایمنی و حفاظتی كروز كنترل و محدود كننده سرعت، کنترل ایستایی در سر بالایی، کنترل کشش، کنترل پایداری، اتو پارک سیستم کنترل شاسی فعال سیستم توزیع متغیر گشتاور رادار هشداردهنده خروج از خط و نقاط کور سیستم نگهدارنده خودرو در شیب رادار شناسایی اشیاء متحرک سیستم مانیتور دید ۳۶۰ درجه (AVM) سیستم 4×4 تمام وقت نیسان (AWD همراه با کنترل دستی)
کیسه هوا 6 عدد، راننده، سرنشین، جانبی و پرده‌ای 6 عدد، راننده، سرنشین، جانبی و پرده‌ای
سیستم ترمز سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، سیستم توزیع نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)، ترمز پارک برقی، ESP, HSA سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، سیستم توزیع نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)، ترمز پارک برقی

تجربه رانندگی

مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل از نظر تجربه رانندگی می‌تواند، اطلاعات جامعی در اختیار مخاطبان این دو خودرو قرار دهد.

فاصله محور به محور موجود در هر دو خودرو دارای ابعاد یکسانی بوده در نتیجه فضایی که برای سرنشینان وجود دارد، تقریبا برابر می‌باشد. افرادی که به جزئیات موجود در طراحی داخل کابین اهمیت بسیاری می‌دهند، امتیاز بیشتری را به رنو کولئوس قائل هستند.

در پخش تجربه رانندگی از نظر مشخصات فنی هر دو خودرو دارای شرایط یکسانی بوده و در نتیجه می‌توانند؛ امکانات مشابهی از نظر شتاب، میزان مصرف سوخت و … را در اختیار راننده خود قرار دهند.

تحلیل شرایط بازار

همانطور که در قسمت‌های قبل نیز اشاره کردیم، رنو کولئوس به علت برخورداری از طراحی مدرن و جوان پسندانه دارای بازار بهتری در مقایسه با رقیب خود می‌باشد و به همین ترتیب توانسته فروش بهتری را به ثبت برساند. همچنین لوازم یدکی و قطعات مورد نیاز برای خودرو رنو کولئوس در مقایسه با نیسان ایکس تریل دارای تنوع و فراوانی بیشتری است.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

 کلام آخر

به پایان مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل رسیدیم. با توجه به بررسی‌های انجام شده بر روی این دو خودرو نتیجه می‌گیریم، رنو کولئوس دارای طراحی جذاب از نظر قسمت‌های بیرونی بوده؛ اما از نظر طراحی داخلی فضای موجود در داخل نیسان ایکس تریل می‌تواند امتیاز بیشتری را از نظر مخاطبان ایرانی و خود به دست آورد.

 در مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل از نظر مشخصات فنی این دو خودرو شرایط یکسانی را در اختیار راننده خود قرار می‌دهند.  همچنین رنو کولئوس از نظر برخورداری از امکانات رفاهی امتیاز بیشتری را از رقیب خود کسب می‌کند؛ اما ایکس تریل قادر است، ایمنی بیشتری را برای راننده و سرنشینان خود فراهم آورد.

بیشتر بخوانید

معایب میتسوبیشی اوتلندر

معایب رنو کولئوس

مزایا رنو کولئوس

مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای وراکروز

مقایسه مزدا ۳ نیو و النترا

مقایسه سایپا سراتو با جک j5