بررسی معایب تیوولی، موضوعی است که در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو سوئیچ به بررسی آن خواهیم پرداخت. همانطور که اطلاع دارید مجموعه‌ای از مزایا سبب شده تا مشتریان بسیاری جهت خرید تیوولی در بازار ایران وجود داشته باشند؛ اما از طرفی وجود برخی از معایب در تیوولی سبب شده تا عده‌ای بدون آگاهی انتخاب نادرستی داشته باشند. به همین علت در این مقاله از مجموعه مقالات مجله خودرو سوئیچ تا به بررسی معایب تیوولی بپردازیم.

معرفی تیوولی

تیوولی نخستین بار در سال ۲۰۱۶ توانست به بازار خودرو ایران راه یابد و به علت دارا بودن طراحی جذاب فروش بسیار بالایی را از خود به ثبت رساند. این خودرو با تیپ‌های اسپرت و الیت با مدل‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در بازار قرار داشت که یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۸ نسخه آرمور آن با فیس لیفت جدید به ایران راه پیدا کرد و توانست استایل جذاب‌تری را از خود به نمایش بگذارد. شرکت وارد کننده تیوولی به ایران رامک خودرو بود که به علت بالا بودن محبوبیت این خودرو تصمیم گرفت تا نسخه منتشر شده آن را روانه بازار کند.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

معایب تیوولی

توان فنی ضعیف

استفاده از پیشرانه تنفس طبیعی در مقایسه با سایر رقیب‌هایی که دارای پیشرانه توربوشارژ هستند علاوه بر دارا بودن تعدادی از مزایا به علت برخورداری از برخی معایب باعث می‌شود تا تیوولی در مقایسه با رقیب‌های خود امتیاز کمتری را به دست بیاورد. به عنوان مثال تیوولی نسبت به سایر رقیب‌های خود مانند پژو ۲۰۰۸ به خاطر ارائه شتاب ضعیف‌تر امتیاز کمتری را از مخاطبان کسب می‌کند.

با این حال عملکرد پیشرانه مورد استفاده در تیوولی برای مصارف خانواده‌ای و روزمره مناسب است؛ اما به یاد داشته باشید پیشرانه به کار گرفته شده در این خودرو فرصت رانندگی هیجان انگیز را برای شما فراهم نخواهد کرد.

سواری خشک

اغلب خودروهای اسپرت و دارای کلاس کراس اوور به علت طراحی منحصر به فرد خود نمی‌توانند سواری نرمی را در اختیار راننده و سرنشینان قرار دهند. تیوولی هم از این قاعده مستثنا نیست چرا که از نظر سواری شرایط نسبتاً خشکی را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. در حالت کلی انتقال حرکت کابین از ناهمواری‌های سطح جاده به داخل کابین و سواری خشک یکی از مجموعه معایب تیوولی است که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم، این مورد از مجموعه معایب تیوولی رابطه مستقیمی با سیستم تعلیق به کار گرفته شده در آن است که نمی تواند آرامش مناسبی را در حین رانندگی برای راننده و سرنشینان آن به همراه داشته باشد.

صندوق عقب کم حجم

همان طور که در بخش مشخصات فنی تیوولی به آن اشاره کردیم دارا بودن سیستم پیشرانه ضعیف آن را به یکی از خودروهای مناسب جهت استفاده خانوادگی و روزمره تبدیل کرده؛ اما اگر تصمیم دارید با این خودرو مسافرت کنید باید علاوه بر معایب تیوولی از نظر مشخصات فنی، گنجایش پایین صندوق عقب آن را هم در نظر داشته باشید. حجم کم در صندوق عقب باعث می‌شود تا سرنشینان به راحتی نتوانند ملزومات سفر خود را به در آن قرار دهند. یعنی در حالت کلی سواری خشک و برخورداری از صندوق عقب کم حجم، تیوولی را به گزینه نامناسب جهت استفاده در مسافرت های بین شهری تبدیل می‌کند.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

ضعف در آپشن‌ها و امکانات

بسیاری از رقبای چینی تیوولی به علت دارا بودن امکانات و تجهیزات رفاهی شرایط بسیار بهتری را برای راننده و سرنشینان خود فراهم می‌کنند که در این رقابت تیوولی به علت دارا بودن امکانات رفاهی کمتر مانند رقیب‌های خود نمی‌تواند شرایط رفاهی مناسبی را برای راننده و سرنشینان فراهم کند. در همین راستا یکی از معایب تیوولی کمبود امکانات رفاهی و ایمنی است که این کمبود در نسخه الیت بیشتر به چشم می‌خورد.

خدمات پس از فروش ضعیف

شما هر خودرویی را که از نظر مشخصات فنی و ظاهری مورد قبول قرار دهید، ضعف در خدمات پس از فروش عاملی است که باعث می‌شود توجه بسیاری از مخاطبان به خرید خودرو مورد نظر خود از بین برود. رقبای چینی تیوولی از خدمات پس از فروش بهتری نسبت به این خودرو برخوردار هستند در نتیجه امتیاز بیشتری را نسبت به تیوولی به ثبت می‌رسانند. اگرچه نسخه مونتاژ شده تیوولی توسط رامک خودرو تا حدودی در برطرف کردن این مسئله نقش مهمی را برعهده داشته؛ اما با این حال مانند سایر رقبای خود خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه نمی‌دهد.

کیفیت پایین متریال

یکی دیگر از معایب تیوولی که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم کیفیت پایین متریال به کار گرفته شده جهت تولید این محصول از کمپانی سانگ یانگ است. افزایش روز افزون قیمت ارز در کشور سبب شده خرید این خودرو برای مخاطبان ایرانی آن رقم بالایی باشد؛ اما با این حال خریداران این خودرو نمی‌توانند انتظارات خود را به خوبی برطرف کنند. استفاده از متریال تمام پلاستیک در طراحی داخل کابین تیوولی سبب شده تا مخاطبان آن امتیاز کمتری را به این خودرو قائل شوند.

تیوولی در مقایسه با رقبای خود از نظر کیفیت متریال به کار برده شده در داخل کابین امتیاز کمتری را به دست می‌آورد؛ اما متریال به کار برده شده در طراحی این خودرو در مقایسه با رقیب‌های چینی امتیاز بهتری را کسب می‌کند.

 ابعاد نامناسب

این مورد از مجموعه معایب تیوولی در مورد نظر تمام مخاطبان آن صدق نمی‌کند؛ اما بسیاری از افراد که تنها تیوولی را در عکس‌ها و پشت مانیتور کامپیوتر خود مشاهده کرده‌اند انتظار دارند تا با ابعاد بزرگتری روبه‌رو شوند؛ در حالی که این خودرو را از نزدیک مشاهده می‌کنند ابعاد کوچک آن باعث ایجاد احساس دلسردی در آن‌ها می‌شود. بنابراین اگر به دنبال یک خودرو با ابعاد بزرگ هستید توصیه می‌کنیم سمت تیوولی نروید چرا که بسیاری از مخاطبان این خودرو ادعا دارند که تیوولی حتی در بین کلاس کراس اوور هم قرار ندارد!

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات مجله خودرو سوئیچ سعی کردیم تا با بررسی معایب تیوولی خریداران این خودرو را با عیب‌های موجود در آن آشنا کنیم. کمپانی خودروسازی سانگ یانگ توانسته محصولات مناسبی را در طول قدمت چند ساله خود ارائه دهد؛ اما اغلب محصولات ارائه شده از طرف این کمپانی دارای طراحی زیبایی نبودند که در این بین تیوولی به علت دارا بودن طراحی همه پسند توانسته امتیاز بالاتری را کسب کند.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

با این حال این خودرو از کمپانی سانگ یانگ به علت دارا بودن برخی از معایب در بخش فنی مانند شتاب کم یا صندوق عقب کم حجم امتیاز کمتری را به ثبت می‌رساند. همچنین اگر دارای خانواده پرجمعیتی هستید و علاقه‌مند به سفرهای بین شهری می‌باشید سواری خشک و کمبود فضا در صندوق عقب تیوولی آن را به گزینه نامناسب جهت استفاده برای شما تبدیل می‌کند. ولی اگر صرفاً خودرو خریداری شده خود را جهت استفاده روزمره و درون‌شهری انتخاب می‌کنید بهتر است تیوولی را در بین سایر گزینه‌های خود قرار دهید و به بررسی دقیق آن بپردازید.

بیشتر بخوانید

مشخصات فنی تیوولی مونتاژ

مشخصات فنی تیوولی آرمور

مقایسه تیوولی با رنو کپچر

مقایسه تیوولی و پژو ۲۰۰۸

مقایسه تیوولی و هاوال h2

مقایسه تیوولی و تیگو ۷