انتخاب بهترین خودروهای مناسب سفر برای عاشقان گشت و گذار و مسافرت یک دغدغه همیشگی بوده است. از آن جایی که سفر کردن با اتومبیل شخصی بسی لذت بخش تر از وسایل نقلیه عمومی است پس وجود یک اتومبیل مناسب برای آن از موضوعات جدی است. قاعدتا ایمنی بالا و راحتی خودرو از مهم ترین ویژگی های یک خودروی مناسب سفر است، زیرا رانندگی و استفاده از خودرو در طول جاده‌هابا خیابان های شهر تفاوت های بسیاری دارد. در این مقاله قصد داریم در خصوص بهترین خودروهای مناسب سفر و ویژگی‌هاو قابلیت های آن‌هاسخن بگوییم، پس اگر به دنبال بهترین‌هادر این راستا می‌باشید این مقاله را از دست ندهید.

بهترین خودروهای مناسب سفر کدامند؟

لیستی از بهترین خودروهای مناسب سفر به همراه ویژگی‌های هر یک عبارتند از:

کیا سراتو

اولین چیزی که درخصوص این خودرو به ذهن می‌رسد، زیبایی ظاهری آن است اما مهم تر از زیبایی، ویژگی های منحصر به فرد کیا سراتو است که  سبب گشته از بهترین خودروها برای سفر باشد. فضای داخلی این اتومبیل بسیار بزرگ و جادار است و از این نظر گزینه ای مناسب برای مسافرت خانوادگی است. علاوه بر آن، این خودرو از ایمنی بالایی برخوردار است و ترمز های آن از سیستم های ABS و هم چنین EBD برخوردار می‌باشد. از طرفی این اتومبیل دارای ایربگ و پدال های استاندارد و راحتی است که می‌توان سفری ایمن را با کیا سراتو تجربه نمود.

برای تجربه خرید خودرو همسو با سبک زندگی خود صفحه خرید خودرو سوییچ را از دست ندهید.

چری تیگو 7

قطع به یقین این خودرو را می‌توان یکی از بهترین خودروهای مناسب سفر در میان خودروهای چینی دانست. از نظر زیبایی ظاهری، تیگو 7 را می‌توان از ماشین های جوان پسند و جذاب دانست. اما اگر بخواهیم از نظر ایمنی این خودرو را بررسی کنیم، می‌توان گفت کیسه های هوای موجود در این اتومبیل، بدنه بسیار محکم و ترمزهای استاندارد آن همگی این خودرو را ایمن نموده است. همچنین فضای داخلی آن به اندازه کافی برای تجربه یک سفر راحت بزرگ می‌باشد.

مزدا 3علاوه بر موارد بیان شده، وجود سیستم تهویه خودکار، پایین بودن مصرف سوخت آن ، قدرت بالا و … از دیگر قابلیت های این خودروی چینی است که می‌تواند شما را ترغیب به خرید آن نماید.

کمتر کسی وجود دارد که با مزدا 3 ژاپنی آشنا نباشد. این خودرو همچون مدل قبل دارای سیتسم تهویه مناسب و ایمنی بالا می‌باشد که سبب گشته انتخابی بسیار مناسب برای سفر باشد. از دیگر مزایای این خودرو مجهز بودن به ترمز های ABS و EBD، استهلاک پایین، سیستم کنترل کشش TCS، چندین کیسه هوا، سیستم ESC ، کمربند های ایمنی پیش کشنده و … می‌باشد.

هایما S7

هایما S7 نیز از جمله خودروهای شاسی بلند زیبا محسوب می‌گردد. اما قابلیت‌هاو ویژگی های منحصر به فرد بسیاری در کنار زیبایی آن وجود دارد که آن را به یکی از بهترین خودروهای مناسب سفر تبدیل کرده است. این اتومبیل دارای گیربکس اتوماتیکی می‌باشد که عملکرد نرم و مناسبی داشته و از طرفی مجهز به ترمزهای ABS و سیستم های EBD و BAS است. علاوه بر آن استهلاک این خودرو پایین بوده و دارای قفل خودکار حساس به سرعت، دوربین دید عقب، سیستم هشدار باد لاستیک‌هاو … می‌باشد، پس یکی از بهترین گزینه های انتخابی شما به عنوان بهترین خودروهای مناسب سفر خواهد بود.

لیفان 820

از ویژگی های لیفان 820 جادار بودن فضای داخلی و صندلی های بسیار راحت آن برای سفرهای طولانی است. علاوه بر فضای داخلی، صندوق عقب آن هم بسیار جادار است که این مسئله یکی از موضوعات مهم برای سفر می‌باشد.

برای تجربه فروش خودرو بدون اتلاف وقت صفحه فروش خودرو سوییچ را از دست ندهید.

از دیگر خصوصیات این اتومبیل سیستم تعلیق و فرمان نرم آن است و می‌توان آن را از مهم ترین نکات برای خودروهای مناسب سفر دانست. چرخ های این خودرو مجهز به ترمز دیسکی است و علاوه بر آن ترمز های EBD و ABS هم در ساختار این خودرو به کار رفته است.

تویوتا اف جی کروز

ظاهر غول پیکر این خودرو در نگاه اول ممکن است کمی ترسناک باشد اما همین بدنه محکم سبب گشته تا بتوان از آن در تمامی مکان‌هاهمچون کویر و مناطق کوهستانی با خیال راحت استفاده نمود. این اتومبیل دارای فنربندی بسیار نرم است و به همین دلیل سواری با آن بسیار راحت می‌باشد. علاوه بر آن، این غول پیکر فضایی بسیار بزرگ دارد و جادار بودن آن در فضا و صندلی های قسمت جلو هم دیده می‌شود. از طرفی دارای نمایشگری برای نمایش اطلاعات سفر، قابلیت تا شدن صندلی های عقب، مه شکن جلو و عقب، دوربین دید عقب، سیستم فیلتر هوا، 6 ایربگ، شتاب بالا و … می‌باشد.

نیسان X-trail

این مدل از خودروی نیسان دارای فضایی بسیار بزرگ و راحت در داخل کابین، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، سیستم کنترل کشش، برف پاک کن اتوماتیک، سیستم کنترل پایداری، ترمز کمکی، سیستم های ACR و MOV، 6 ایربگ برای تمامی صندلی ها، دوربین دید عقب، شتاب بالا، تهویه هوای اتوماتیک، چراغ های مه شکن جلو، قابلیت تا شدن صندلی های عقب و … می‌باشد. تمامی این ویژگی‌هاسبب گشته تا این خودرو در لیست بهترین خودروهای مناسب سفر قرار بگیرد.

رنو ساندرو

ترمزهای قدرتمند رنو ساندرو و سواری نرم آن دو دلیل اصلی برای آن است که بتوان این خودرو را در لیست بهترین خودروهای مناسب سفر قرار داد. از دیگر مزایا، موتور قابل اطمینان آن، قدرت بالای کولر، دنده و گیربکس عالی است. البته به دلیل جمع و جور بودن این اتومبیل آن را برای خانواده های کم جمعیت پیشنهاد می‌کنیم ولی این موضوع دلیلی برای آن نیست که نتوان آن را در لیست بهترین‌هاقرار داد.

از دیگر خودروهای باکیفیت موجود در بازار لندکروز است اما به دلیل آن که آخرین مدل های موجود در بازار آن 2013 می‌باشند می‌توان گفت استهلاک این خودرو کمی بالا است. به همین دلیل است که جایی برای آن در این لیست خود قرار ندادیم.

برای اطلاع از قیمت روز خودرو صفحه قیمت خودرو صفر سوییچ را از دست ندهید.

سخن نهایی بررسی بهترین خودروهای مناسب سفر

قطعا اتومبیل های بسیار دیگری هستند که از لحاظ فنی برای سفر مناسب می‌باشند اما سعی ما بر آن بوده است که بهترین‌هارا برای شما انتخاب کنیم و آنها را نام ببریم چون شما لایق بهترین‌هاهستید. انتخاب مدل خودرو و خرید آن بسته به بودجه شما یا انتظاراتی که از اتومبیل دارید، می‌تواند متفاوت باشد پس به موارد ذکر شده برای هر یک از آن‌هاجهت خریدی بهتر دقت نمایید.

بیشتر بخوانید: